• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن شاه توییتی (king tweety)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

203 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«شاه توییتی» انیمیشنی در ژانر کمدی است، در این قسمت مادربزرگ، توییتی و سیلوستر به جزایر قناری سفر می‌کنند و توییتی به عنوان شاه جدید تاج‌گذاری می‌کند. همکاری با یکدیگر از پیام‌های مثبت داستان است.

ژانر : کمدی

سال 2022 81 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«شاه توییتی» انیمیشنی با داستان ساده، شاد و خنده دار است. در هر لحظه از انیمیشن، کاراکترها  اتفاقات زیادی را پشت سر می‌گذارند که می‌تواند برای کودکان بسیار سرگرم‌کننده باشد، این اتفاقات اکثرا با خشونت فانتزی همراه‌اند. باید توجه کرد که خشونت فانتزی نیز به ‌نوبه خود با تاثیرات منفی همراه است، به ویژه که این اعمال خشونت‌آمیز به صورت کمدی انجام می‌گیرد. به این منظور این اثر برای کودکان زیر 6 سال توصیه نمی‌شود. گاهی در لابه‌لای داستان، شخصیت‌های سیاسی آمریکا نیز حضور دارند. تجمل‌گرایی به صورت مطلوب و ایده‌آل نمایش داده می‌شود. این اثر نیز مانند بسیاری دیگر از محصولات رسانه‌ای الگو‌های مثبت و منفی را به مخاطب کودک آموزش می‌دهد؛ والدین می‌توانند پیرامون نکات مختلف داستان گفت‌وگو کنند، سوال پرسیدن در مورد ابعاد مختلف یک موضوع به کودک کمک می‌کند تا بهتر فکر کرده و به راحتی از سر مسائل مختلف عبور نکند، او یاد می‌گیرد چطور نظراتش را بیان کند و به صحبت‌های طرف مقابل گوش دهد.

خلاصه:

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا سیلوستر به توییتی کمک می‌کند؟ البته سیلوستر ابتدا صرفا با انگیزه استفاده از ثروت خاندان سلطنتی به عنوان برادر پادشاه به توییتی کمک می‌کند اما در ادامه همه چیز تغییر می‌کند.

مهم‌ترین پیام این انیمیشن چه بود؟ یا این انیمیشن چه چیزی را به بچه‌ها یاد می‌دهد؟ (پیام‌های مثبت و منفی)

ادامه متن

داستان اثر

مادربزرگ، توییتی و سیلوستر از طریق اخبار متوجه می‌شوند ملکه جزایر قناری ناپدید شده و مقامات درباری در حال  یافتن یک قناری از خاندان سلطنتی هستند که ویژگی‌های مشخصی دارد. سیلوستر که متوجه می‌شود همه این ویژگی‌ها با توییتی تطابق دارد از طریق تماس تلفنی به مقامات دربار اطلاع می‌دهد. به این ترتیب این سه نفر به جزایر قناری سفر می‌کنند و توییتی به عنوان شاه جدید جزیره تاج گذاری می‌کند. بعد از مدتی سیلوستر متوجه می‌شود دیگو که مشاور خاندان سلطنتی است، قصد کشتن توییتی را دارد اما هیچ‌کس حرف او را باور نمی‌کند. دیگو بالاخره توییتی را به دام می‌اندازد و در قفسی کنار ملکه آئوگا زندانی می‌کند. در نهایت با همکاری ملکه آئوگا، توییتی، سیلوستر و مادربزرگ دیگو به سزای عملش می‌رسد.

جزئیات اثر

کارگردان: Careen Ingle/ کرین اینگل

نویسنده: Erik Adolphson/ Careen Ingle/ اریک ادولفسن/ کرین اینگل

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد شاه توییتی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!