• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

«سید» پسر دانشمند

«سید» پسر دانشمند

بررسی تخصصی انیمیشن Sid the Science Kid

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «سید» درمورد پسربچه‌ی کنجکاوی است که می‌خواهد دانشمند شود. هربار با مشاهده‌ی اتفاقات اطراف، سؤالاتی به ذهن او می‌رسد و سعی می‌کند در مدرسه آن را مطرح کند و با کمک هم‌کلاسی‌ها جواب آن را بیابد. این انیمیشن عاری از خشونت و ناهنجاری است و می‌تواند محتوای آموزشی خوبی برای کودکان بالای چهار سال باشد.

سال 2003 93 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ارزش آموزشی

این انیمیشن با محتوایی که در هر قسمت ارائه می‌دهد می‌تواند برای کودکان بالای چهار سال ارزش آموزشی داشته باشد و آن‌ها را با موضوعات جدید و آموزنده‌ای آشنا کند. مانند تغییرات خوراکی‌ها، سیستم بدن انسان، تغییرات آب‌وهوا، حیوانات و موجودات زنده.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن سریالی به موضوعاتی ابتدایی که معمولاً برای کودکان ایجاد می‌شود می‌پردازد؛ سؤالات معمولی و ساده‌ای که کودکان از مشاهده‌ی اتفاقات اطرافشان با آن مواجه می‌شوند. این سریال در قالب کاوش‌های یک پسربچه و هم‌کلاسی‌هایش به پاسخ این سؤالات می‌پردازد.

موضوع هر قسمت می‌تواند بهانه‌ای برای انجام کارهایی باشد که برای کودک شما نیز سؤال است. لازم است والدین درکنار کودک خود محتوای هر قسمت را مشاهده کرده و درباره‌ی هرکدام از سؤالات سید، از کودک خود نیز سؤال کنند.

این انیمیشن می‌تواند کنجکاوی و پرسشگری را در کودکان رشد دهد. همچنین می‌تواند بسیاری از سؤالات کودکان را نیز پاسخ دهد. این انیمیشن بدون خشونت و ناهنجاری است و جنبه‌ی آموزشی دارد.

خلاصه: انیمیشنی آموزشی که برای کودکان بالای چهار سال قابل‌استفاده است، عاری‌بودن از ناهنجاری‌ها و خشونت‌ها و همچنین سلامت اثر از ویژگی‌ها این سریال است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی موضوع هر قسمت با کودک خود گفت‌وگو کنید. موضوعاتی را که می‌توان در منزل اجرا کرد برای کودک خود به‌طور عملی نمایش دهید. سوالاتی را که سید می‌پرسد در انتهای هر قسمت از کودک خود بپرسید تا برداشت او از هر قسمت را متوجه شوید.

خلاصه: گفت‌وگو درباره‌ی موضوعات مطرح‌شده در هر قسمت، اجرای آزمایش‌هایی که سید در مدرسه انجام می‌دهد، بازگوکردن پرسش‌های سید و توجه به برداشت کودک از انیمیشن.

داستان انیمیشن

سید پسربچه‌ی کوچک اما کنجکاوی است که اتفاقات اطرافش برای او سؤال ایجاد می‌کند. او سعی می‌کند پاسخ آن‌ها را بیابد و از این کار لذّت می‌برد. او برای این کار از والدین و معلّم و دوستانش کمک می‌گیرد. سید علاقه‌ی زیادی به یادگیری علوم مختلف دارد و خود را یک دانشمند تصوّر می‌کند. او در هر قسمت با سؤال جدیدی به مدرسه می‌رود تا پاسخ آن را از معلّم خود بیاموزد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Hugh Martin, Katy Garretson, Brian Henson/ هیو مارتین، کیتی گرتسون، برایان هنسون

نویسنده: Bradley Zweig/ بردلی زوییگ

تهیه‌کننده: Lisa Henson, Halle Stanford, Bradley Zweig/ لیزا هنسون، هلی استنفورد، بردلی زویگ

بازیگران: Drew Massey, Alice Dinnean, Victor Yerrid, Julianne Buescher, Donna Kimball/ درو مسی، آلیس دینین، ویکتور یرید، جولیان بوشر، دونا کیمبال

شخصیت‌ها:

سید: پسری پرجنب‌وجوش، همراه با ذهنی کنجکاو که سؤالات زیادی برایش ایجاد می‌شود.

گابریلا: یکی از سه همکلاسی سید.

جرالد: پسری شوخ‌طبع و بازیگوش و از همکلاسی‌های سید.

می: دختری آسیایی و از همکلاسی‌های سید که بسیار مهربان و مؤدب است،

سوزی: معلّم مکزیکی سید و بچه‌ها که در هر قسمت مطالب جدیدی به آن‌ها می‌آموزد.

کمپانی سازنده: The Jim Henson Company/ شرکت جیم هنسون

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد