• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سگ های نگهبان: نجات هوایی

بررسی تخصصی انیمیشن Paw Patrol: Jet to the Rescue

سگ های نگهبان: نجات هوایی

author-img

توسط : فاطمه سادات میرشریفی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «سگ‌های نگهبان: نجات هوایی»، محصول اواخر سال ۲۰۲۰ کشور کانادا است. این انیمیشن، قسمتی مجزا برگرفته از سریال انیمیشنی «سگ‌های نگهبان» است که در این داستان، به تلاش اسکای برای نجات جان دیگران و عبور از ترس‌هایش می‌پردازد.

سال 2020 44 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 5 رأی

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در یک مورد، سوییتی با دوک درگیر می‌شود تا جواهر را از او بگیرد و دوک با او با تحقیر وتمسخر برخورد می‌کند.

جزئیات
ترس

اسکای، از عقاب می‌ترسد و دوک، با خودش عقاب دارد و هواپیمایش شبیه عقاب است. اما اسکای موفق می‌شود با ترسش مواجه شود و بتواند از آن عبور کند. در یک مورد نیز، هواپیما دوک سقوط می‌کند و اسکای او را نجات می‌دهد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دوک و سوییتی برای رسیدن به قدرت بیشتر، جواهر سلطنتی را می‌دزدند و با آن دیگران به خطر می‌اندازند اما در نهایت این مسئله حل می‌شود و دوک به سزای اعمالش می‌رسد. در یک مورد بدزبانی دوک نمایش داده می‌شود که بسیار کوتاه و گذراست و حساسیت زیادی ندارد.

جزئیات
پیام مثبت

همکاری، پشتکار و کمک به دیگران، از موارد پرتکرار نمایش داده شده در این انیمیشن است. گشت پنجه‌ای با همکاری یکدیگر، موفق می‌شوند مردم شهر را نجات دهند و دوک را به‌سزای اعمالش برسانند. آن‌ها نسبت به دیگران قدران هستند و به یکدیگر کمک و روحیه می‌دهند تا موفق شوند.

جزئیات
الگوی مثبت

اسکای از عقاب می‌ترسد اما وقتی رهبری گروه سه نفره‌شان برعهده‌ی او گذاشته می‌شود، برای موفق شدن، نجات جان مردم و نجات بقیه دوستانش از زیرزمین قصر، با ترسش مواجه می‌شود و شجاعانه از ترسش عبور می‌کند. اسکای و بقیه اعضای گشت پنجه‌ای، با کمک و همکاری با یکدیگر موفق می‌شوند به اهدافشان برسند. آن‌ها نسبت به دیگران قدردان هستند و برای نجات مردم شهر تلاش می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «سگ‌های نگهبان: نجات هوایی»، قسمتی مجزا، برگرفته از سریال انیمیشن «سگ‌های نگهبان» است. در این داستان، اسکای، که سگ کوچک و باانگیزه‌ای است، برای نجات جان دوستانش و نجات مردم شهر، تلاش می‌کند. او برای موفق شدنش، لازم دارد تا از ترسش عبور کند. او که از عقاب به شدت می‌ترسد برای نجات جان دیگران و موفق شدن در حل مشکلاتش، با ترسش مواجه می‌شود و موفق می‌شود از آن عبور کند. رایدر و بقیه اعضای گروه گشت پنجه‌ای، نیز هم با یکدیگر همراهی و همراهی دارند و یکدیگر را در شرایط سخت حمایت می‌کنند، هم قدردان زحمات دیگران هستند. والدین می‌توانند درباره نکات و الگوی مثبت داستان، بیشتر با فرزند خود صحبت کنند. کودکانِ زیر 7 سال، توانایی تشخیص تخیل از واقعیت را ندارند. این انیمیشن نیز با تلفیقی از تخیل و فانتزی ساخته شده و می‌تواند برای فرزندتان سوال ایجاد کند. توصیه می‌شود به او برای درک تخیلی بودن داستان کمک کنید. می‌توانید به کمک خودش، عصایی جادویی شبیه عصای دوک بسازید و به او نشان دهید که ابزارها خاصیت جادویی ندارند و نمی‌توانند در واقعیت تغییرات بزرگ و عجیب ایجاد کنند. توصیه می‌شود درباره ترس‌های فرزندتان با او گفتگو کنید و به او کمک کنید تا از ترس‌هایش عبور کند. بعضی از کودکان از تاریکی، بعض از ارتفاع، بعضی از حشرات و... می‌ترسند. اگر ترس او را درک کنید و سعی کنید در مواقع ترسش، او را حمایت کنید، راحت‌تر می‌توانید برای حل مشکلش به او کمک کنید و کاری کنید تا بتواند از ترس‌هایش عبور کند.

خلاصه: درباره پیام و الگوی مثبت داستان با فرزندتان گفتگو کنید. از ترس‌هایش آگاه شوید و به او کمک کنید تا از ترس‌هایش عبور کند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بخواهید درباره‌ی ویژگی‌های اسکای با شما صحبت کند. از فرزندتان بخواهید داستان را برایتان تعریف کند و به او کمک کنید تا داستان را تکمیل کند. از فرزندتان بپرسید چرا دوک و سوییتی جواهر سلطنتی را دزدیدند و همه را به دردسر انداختند؟ از او بپرسید اگر شهر در آسمان باقی می‌ماند، زندگی چگونه ادامه پیدا می‌کرد؟  درباره تخیلات و فانتزی‌های فرزندتان با او گفتگو کنید و او را بشنوید. این کار باعث می‌شود خلاقیت او تقویت شود.

خلاصه: از فرزندتان بخواهید داستان را برایتان تعریف کند تا متوجه شوید کدام بخش داستان بر او اثر بیشتری داشته؟

داستان انیمیشن

در جشن تولد ده‌سالگی شاهدختِ بارکینگ‌برگ، جواهر سلطنتی به او داده می‌شود و دوک برای دستیابی به قدرت بیشتر، آن را می‌دزدد و با خودخواهی‌اش مردم را به خطر می‌اندازد. رایدر و گشتِ پنجه‌ای برای حل این چالش به شاهدخت کمک می‌کنند اما خودشان هم به دردسر می‌افتند. تنها اسکای و دو سگ دیگر از گشت پنجه‌ای می‌توانند همه چیز را به حالت قبل بازگردانند. اسکای هم موفق می‌شود از ترسی که از عقاب دارد، عبور کند و با همکاری با دوستانش، مردم بارکینگ‌برگ را نجات دهد و شرایط را به حالت اول بازگرداند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Charles E. Bastien چارلز ای. باستین

نویسنده: Louise Moon لوئیز مون

نام بازیگران: آنیا کوک، کائویمیه جود Anya Cooke, Caoimhe Judd

نام شخصیت ها: سوییتی؛ سگِ شاهدخت که دوست دارد ملکه شود و به دوک کمک می‌کند تا جواهر سلطنتی را بدزدد. اما در نهایت پشیمان می‌شود./ اسکای؛ سگ قهوه‌ای کوچکی که از عقاب می‌ترسد اما موفق می‌شود بر ترسش غلبه کند و همه را نجات دهد./ دوک؛ پسر عموی شاهدخت که با دزدیدن جواهر، به قدرت می‌رسد و بارکینگ‌برگ را به خطر می‌اندازد.

کشور سازنده: کانادا

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : مریم عسگری

۲۷ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 7+ گزارش نظر
اثری فانتزی دارای نکات مثبت و منفی

در این اثر نکات منفی وجود دارد مانند دروغگویی و فریبکاری ، علاقه به قدرت ، حسادت و ... دیده می شود که برای رده سنی ذکر شده قابل فهم نیست البته درست است که نکات مثبتی مانند تلاش و کمک به دیگران در آن وجود داشت اما برای سن 4 سال قابل درک نیست .

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : فاطمه سادات حجتی

۲۱ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 7+ گزارش نظر
نامناسب بودن برای رده سنی ذکر شده

با توجه به فانتزی بودن انیمیشن و تمام نکات مثبت آن مانند غلبه بر ترس، تلاش، کمک برای نجات و.. نکات منفی بیشتری از آنچه که ذکر شده مانند حسادت و خودخواهی (سگ صورتی) قدرت طلبی و عصای جادویی، دروغ و فریبکاری و... دیده می شود.و مناسب سن +7 است. حتی با دیده شدن این انیمیشن توسط کودکان 7سال، دوک شخصیت منفی داستان برایشان جالب بود به دلیل قدرت و عصای جادویی اش و سگ صورتی و شاهزاده به دلیل جذابیت های ظاهری برای دختران جذاب به نظر آمده و دریافت پیام داستان برای کودکان +4 ثقیل به نظر می رسد.

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه