• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن سفر به دور دنیا در ۸۰ روز (Around the World in 80 Days)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

10 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1343 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پاسپارتو یک میمون کوچک است که آرزو دارد به دور دنیا سفر کند. او به‌طور تصادفی با یک قورباغه برخورد می‌کند و در ادامه آن‌ها وارد یک سفر هیجان‌انگیز می‌شوند. این انیمیشن، محصول مشترک بلژیک و فرانسه و اقتباسی از رمان معروف ژول ورن است. می‌توان نمایش مکان‌های مختلف را از نکات جذاب داستان و عادت‌های نامناسب برخی شخصیت‌ها را از نکات منفی آن برشمرد.

ژانر : ماجراجویی

سال 2021 82 دقیقه جزئیات کامل اثر
7 مناسب خانواده 7 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این محصول انیمیشنی، اقتباسی از رمان کلاسیک ژول‌ ورن در سال 2021 است و شخصیت‌های کلیدی کتاب از جمله پاسپارتو، فیلیاس و مأمور فیکس را حفظ کرده است، اما با این تفاوت که حیوانات جایگزین انسان‌ها شده‌اند. قهرمان اصلی داستان در یک جزیره‌‌ی تاریک و کثیف زندگی می‌کند. او که علاقه‌ی زیادی به کاوشگری دارد با ورود یک قورباغه شاد و سرخوش فرصت فرار از جزیره را پیدا می‌کند و راهی یک سفر پرماجرا می‌شود. با ادامه‌ی سفر، صحنه‌ها و مناظر روشن‌تر و سرزنده‌تر می‌شوند، مشاهده‌ی سرزمین‌هایی با جغرافیای متفاوت برای کودکان جذاب و هیجان‌انگیز خواهد بود.

سیر داستان معمولی و فاقد پیچیدگی و مفاهیم عمیق است و گره‌های موجود در آن بسیار ساده و کودکانه باز می‌شوند، اما رشته حوادث و وقایعی که در طول داستان رخ می‌دهد، از انسجام کافی برخوردار نیست.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا پاسپارتو علاقه‌ی زیادی به طبیعت‌گردی و سفر کردن دارد؟ در طول سفر و دیدن منظره‌های مختلف، چه احساسی داشت؟ با چه مشکلاتی مواجه شد؟ اگر فرزندتان تجربه‌ی سفر دارد می‌توانید از خاطرات و تجربه‌های شخصی خودش نیز گفت‌وگو کنید.

می‌توان در مورد شخصیت‌های داستان، خصوصا ویژگی‌های خوب و بد پاسپارتو و فیلیاس با کودکان صحبت کرد. آیا فیلیاس از رفتارهای خود پشیمان شد؟ به نظرت در واقعیت عکس‌العمل مردم نسبت به افرادی (یا دوستانی) مانند فیلیاس چگونه است؟

ادامه متن

داستان اثر

داستان دربارۀ یک میمون کوچک به‌نام پاسپارتو است که علاقه‌ی زیادی به ماجراجویی و کاوشگری دارد، اما مادرش مخالف کارهای اوست. روزی به‌طور تصادفی با یک قورباغه به‌نام فیلیاس آشنا می‌شود. فیلیاس طی یک شرط‌بندی قبول می‌کند زمین را در 80 روز طی کند، اما به‌خاطر متهم‌شدن بابت سرقت از بانک، دست به فرار می‌زند و پاسپارتو نیز به او می‌پیوندد. آن‌ها در طول سفر با اتفاقات پرحادثه‌ای مواجه می‌شوند. در طول داستان مشخص می‌شود که دزد اصلی مأمور فیکس است که در لباس قورباغه به بانک دستبرد می‌زند و در ادامه تلاش می‌کند تا فیلیاس را مقصر جلوه دهد. در پایان داستان، مأمور فیکس با ساده‌لوحی تمام خودش را لو می‌دهد و به زندان می‌افتد. پاسپارتو نیز بعد از این سفر به نزد مادرش بازمی‌گردد.

جزئیات اثر

کارگردان:

Samuel Tourneux / ساموئل تورنو

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد سفر به دور دنیا در ۸۰ روز

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!