• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

سرزمین دریایی، دلیلی برای عطسه وجود ندارد

بررسی تخصصی انیمیشن Snorks

سرزمین دریایی، دلیلی برای عطسه وجود ندارد

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

شیوع نوع جدید و حادی از سرماخوردگی در سرزمین دریایی، مردم شهر را با خطری جدی مواجه کرده است. پروفسور گالیو با همراهی برادرزاده‌اش، آلستار، باوجود مخالفت و سنگ‌اندازی‌های فرماندار سرزمین دریایی، به‌دنبال کشف داروی این بیماری هستند.

سال 1984 11 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در بخش‌هایی از فیلم، پرستار و پسر فرماندار با بی‌ادبی و فریاد با گالیو صحبت می‌کنند. در انتها نیز آلستار و گالیو با پرستار درگیر می‌شوند و زدوخورد کوتاهی بین آن‌ها رخ می‌دهد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در یک صحنه، آلستار برای ملاقات با عمو گالیو، دانشمند شهر که در بیمارستان بستری است، خود را به مریضی می‌زند و تغییر چهره می‌دهد تا شبیه سال‌مندان به‌نظر برسد.

جزئیات
پیام مثبت

همکاری تیمی آلستار، عمو گالیو، جیمی و ساکنان دیگر سرزمین دریایی برای کشف دارو و نجات مردم شهر و درنهایت رسیدن به موفقیت با همکاری گروهی، مهم‌ترین پیام فیلم است. عمو گالیو، باوجود آنکه فرماندار با او بدرفتاری کرده بود، او را که خود نیز به سرماخوردگی حاد مبتلا شده بود، از داروی کشف‌شده محروم نکرد.

جزئیات
الگوی مثبت

گالیو، دانشمندی کوشاست که باوجود مریضی شدید، از تلاش برای کشف دارو و نجات مردم شهر فروگذار نمی‌کند. آلستار، فرد باهوشی است که سعی می‌کند در نبود گالیو، کار کشف دارو را جلو ببرد. فرماندار، فردی خودرأی و مستبد است که باوجود هشدارهای گالیو، شهر را قرنطینه نکرد تا اینکه همه مردم به مریضی مبتلا شدند.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این انیمیشن، همکاری تیمی و نتایج مثبت آن به‌خوبی نشان داده می‌شود. با کودک خود درباره‌ی اینکه چگونه گالیو درنهایت موفق به کشف دارو شد، صحبت کنید تا خود به این نتیجه برسد که همکاری تیمی، باعث شد گالیو که سال‌ها به‌تنهایی درپی کشف دارو بوده است، درنهایت موفق شود. هم‌چنین درانتها، فرماندار که به نظر گالیو بی‌توجهی کرده و او را به زور قرنطینه کرده بود، خود به بیماری مبتلا شد؛ اما گالیو داروی کشف‌شده را برای بهبود او نیز مصرف کرد. با کودک خود درباره‌ی اینکه اگر گالیو به تلافی رفتار فرماندار، دارو را به او نمی‌داد، چه می‌شد صحبت کنید تا متوجه عواقب مثبت نیکی دربرابر بدی بشود.

خلاصه: سعی کنید کودکتان از طریق گفت‌وگوی انتقادی، متوجه نتیجه‌ی سخت‌کوشی، کار تیمی و نیکی در برابر بدی بشود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

دوست داشتی گالیو داروی کشف‌شده را به فرماندار بدهد یا خیر؟ چرا؟

اگر آلستار و دیگران، گالیو را یاری نمی‌کردند، آیا او می‌توانست دارو را به موقع کشف کند و از قرنطینه فرار کند؟

آیا آلستار چاره‌ی دیگری برای نجات گالیو نداشت؟ او حتماً باید دروغ می‌گفت و تغییر چهره می‌داد تا بتواند عمو گالیو را نجات دهد؟

خلاصه: آیا آلستار حتماً باید دروغ می‌گفت و تغییر چهره می‌داد تا بتواند عمو گالیو را نجات دهد؟

داستان انیمیشن

در «سرزمین دریایی»، نوع خاصی از سرماخوردگی حاد شایع شده است که به‌سرعت سرایت پیدا می‌کند و به‌راحتی نیز درمان نمی‌شود. «گالیو»، عموی «آلستار»، که دانشمند سرزمین دریایی است، سال‌ها به دنبال راه‌حلی برای درمان سرماخوردگی بوده؛ اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است. گالیو، اولین کسی است که تشخیص داده این نوع از سرماخوردگی به‌شدت مسری و خطرناک است. ازاین‌رو به خانه‌ی «فرماندار» می‌رود تا به او هشدار بدهد که شهر را قرنطینه کند تا افراد بیشتری مبتلا نشوند و فرصت برای کشف دارو از دست نرود. گالیو درحین خروج از خانه، متوجه می‌شود که خودش نیز مریض شده است. به همین دلیل، آلستار تلاش می‌کند تا از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کند تا عموی خود را به‌سرعت به خانه‌ی فرماندار برساند؛ اما بیشتر وسایل حمل‌ونقل به دلیل مریضی رانندگان یا خانواده‌ی آن‌ها تعطیل شده است. بعد از رسیدن گالیو به خانه‌ی فرماندار، فرماندار به او می‌گوید مسئول بهداشت جدیدی به نام «دکتر سالتز» با دستور منصوب شده و تشخیص او این است که این سرماخوردگی، مانند انواع دیگر ساده است. فرماندار، گالیو را به بیمارستان می‌فرستد. گالیو دفتر خود را که راه دستیابی به دارو در آن نوشته شده است، به آلستار می‌دهد و از او می‌خواهد که کارِ پیدا‌کردن دارو را برعهده بگیرد. آلستار درنهایت با همکاری گالیو دارو را پیدا می‌کند و ساکنان شهر را نجات می‌دهد.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: کارل اوربانو

نویسنده/ مترجم: جان بوناکورسی، فرانسس نویر، آلان بورنت، سینتیا فریدلاب

نام تهیه‌کننده: برنارد ولف

نام بازیگران: مایکل بل، بی.جی وارد، بری گوردون، فرانک ولکر، نانسی کارترایت

نام شخصیت‌ها:

عمو گالیو: دانشمند سخت‌کوش شهر که نگران سلامتی مردم است؛ اما سال‌هاست تلاش‌هایش بی‌نتیجه می‌ماند،

آلستار: برادر‌زاده‌ی گالیو که بسیار باهوش است،

دکتر سالتز: پزشک دست‌نشانده‌ی فرماندار که لجباز و منفعت‌طلب است.

کشور سازنده: آمریکا، بلژیک

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه