• امروز : 6 خرداد 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن سال های طلایی

author-img

توسط : فرناز بنانی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

19119 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

سال‌های طلایی یک سریال انیمیشن کمدی است که نمایانگر زنده بودن کودک درون سالمندان است. در این اثر ارزش هایی مانند رفاقت و اتحاد و همدلی به تصویر کشیده میشود.

ژانر : کمدی

سال 1395 119 دقیقه جزئیات کامل اثر
2 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن سالهای طلایی در ژانر کمدی ساخته و پرداخته شده است و روایت گر زندگی چهار پیرمرد در خانه سالمندان است که کودک درونشان هنوز زنده و بازیگوش است. این انیمیشن هیچ دیالوگی ندارد و والدین می‌توانند با اطمینان خاطر از بابت عدم وجود الفاظ غیر متعارف و پیام‌های منفی کلامی انیمیشن را برای فرزندان خود پخش کنند. اما توجه داشته باشید که پیرمردان رفتار های نامتعارف زیادی دارند و چون با چاشنی طنز همراه است بنابراین ممکن است این اعمال در چشم فرزندان شما موجه دیده شود.

برای کودک خود درباره لزوم اهمیت دادن به بزرگ‌ترها صحبت کنید و به او خاطرنشان کنید همانگونه که در انیمیشن نشان می‌دهد و این پیام را می‌رساند که خانه سالمندان همیشه جای بدی نیست، باید به این نکته هم توجه داشت که اغلب اوقات سالمندان در کنار خانواده خود احساس بهتری دارند و باید از آنها مراقبت کرد.

در این انیمیشن بازیگوشی پیرمردها باعث می‌شود اغلب اوقات برای مسئولشان دردسر ساز باشند و مسئولشان با آن‌ها به تندی رفتار کند. به فرزندتان بگویید که هرگز نباید با بزرگترها بدرفتاری کند و قلب آنها را بشکند. گاهی یک رفتار ساده و حتی یک بی محلی کوچک هم می‌تواند یک سالمند را آزرده خاطر و دلشکسته کند.

اتحادی که پیرمردها با یکدیگر دارند نمایانگر یک حلقه دوستی محکم و ارزشمند است. به این نکته توجه داشته باشید که فرزند شما باید دوستی و محبت بی ریا را بیاموزد. درباره حمایت بی قید و شرط صحبت کنید و به او بگویید که هیچگاه و در هیچ شرایطی نباید پشتیبانی اش را از دوستان و عزیزان خود دریغ کند.

در این انیمیشن صحنه های زیادی از زد و خوردهای مختلف و سلاح ها و اشیاء تیز دیده می‎شود. به فرزندتان خاطرنشان کنید که این زد و خوردها همگی جنبه کمدی دارند و هیچگاه سالمندان نمی‌توانند اینگونه مبارزه کنند، یا اینگونه بدوند و از روی دیوار بپرند. او هیچگاه نباید از سالمندان چنین توقعاتی داشته باشد.

پیرمردها برای رسیدن به مقصودشان دائما در حال فریبکاری هستند. به فرزندتان بگویید که هیچ فریبکاری و دروغی نتیجه مثبت نخواهد داشت و همانگونه که پیرمردها بعد از هر نیرنگی که زدند نتیجه دلخواهشان را نگرفتند، هیچکس نمیتواند با فریب دیگران به اهدافش برسد.

به فرزندتان بگویید که باید برای شاد بودن تلاش کند اما نه به هر قیمتی.

 

خلاصه: خانه سالمندان همیشه هم بد نیست. اما به این جذابیت هم نیست. تمامی رفتارها و اتفاقات درون انیمیشن جنبه کمدی و غیر واقعی دارند. به فرزندتان بگویید مراقب دوستان و عزیزانش باشد اما هیچگاه برای رسیدن به مقصودش فریب کاری نکند زیرا ممکن است عواقب بدی داشته باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر پیرمردها در خانه سالمندان نبودند باز هم می توانستند چنین رفتارهایی داشته باشند؟

 

آیا نیاز است که برای رسیدن به خواسته های کوچک فریبکاری کنیم؟

 

با توجه به رفتارهای پیرمردها، تا چه میزان محدودیتی که مسئول خانه سالمندان به وجود آورده از نظر فرزند شما قابل تایید است؟

 

اگر نظم و انضباط در زندگی نباشد چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟

 

اگر پیرمردها در شرایط مختلف از یکدیگر حمایت می کردند و با هم متحد نبودند چه اتفاقاتی رخ میداد؟

                                                                                                                                          

 

خلاصه:

در دنیای واقعی که سالمندان چنین رفتارهای پر تحرک و شادابی ندارند، آیا خانه سالمندان میتواند برای پدربزرگ ها و مادربزرگ ها جای شاد و آرامش بخشی باشد؟

داستان اثر

چهار پیرمرد که در یک خانه سالمندان زندگی می‌کنند و کودک درونشان هنوز زنده و بازیگوش است. این چهار پیرمرد در هر قسمت از این سریال 17 قسمتی، بانی اتفاقات کمدی و جالبی می شوند. یک مربی مسئول دارند که معمولا با آنها رفتار تند و خشنی دارد. او سعی می‌کند نظم و انضباط را به پیرمردها بیاموزد اما آنها همیشه او را فریب می‌دهند. رفتارهای این چهار پیرمرد بازیگوش، کودکانه و طنز آمیز است.

جزئیات اثر

کارگردان: سلمان خورشیدی ، امیر محمد زاده

نویسنده: سلمان خورشیدی ، مریم فاضل تبار ،

نسترن دلفانی ، به آور خوانساری

تهیه کننده: سید مسعود صفوی

بازیگران: -

شخصیت‌ها:

پیرمرد اول : یک عینک دارد که از کودکی همراه اوست.

 

پیرمرد دوم : با واکر حرکت می‌کند.

 

پیرمرد سوم : کت می‌پوشد و ظاهری مرفه تر نسبت به بقیه دارد. یک ذره بین عینکی روی صورتش است

 

پیرمرد چهارم : روی ویلچر می نشیند.

 

مسئول خانه سالمندان : مرد جوانی که مسئولیت خانه سالمندان را به عهده دارد و معمولا به پیرمردها زورگویی می‌کند و آنها را مجبور به انجام کارهای اجباری می‌کند.

 

کشور سازنده: ایران

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد سال های طلایی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!