زوتوپیا

بررسی تخصصی انیمیشن Zootopia

زوتوپیا

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در شهری که کاملاً تحت کنترل حیوانات شخصیت انسانی داده شده است، یک افسر پلیس خرگوش و یک روباه کلاهبردار با همکاری یکدیگر از یک پرونده مرموز پرده برمی‌دارند؛ و در این هنگام هیچ‌کس آن دو را جدی نمی‌گیرد و آنها مجبورند به تنهایی با مشکلات زیادی روبه رو شوند.

سال 2016 108 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

باتوجه به تکرار صحنه های درگیری فیزیکی و خشونت های کلامی، میتوان محتوای این انیمیشن را تا حدی خشونت آمیز توصیف کرد. البته نکته قابل توجه این است که این نوع خشونت، که خشونت هایی فانتزی و اکثرا غیرواقعی، یا بعضا طنزآمیز، در بسیاری موارد، قابل اغماض هستند. توهین های مکرر به جودی، به خاطر خرگوش بودن و برخی صحنه های درگیری فیزیکی که شامل زد و خورد و تیراندازی میشود، صحنه های خشونت آمیز این انیمیشن هستند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در این انیمیشن، صحنه های ترسناک نه ناشی از موجودات ماوراالطبیعه، که ترس هایی طبیعی، از جمله ترس از حمله موجودات وحشی یا ترس از سقوط از ارتفاع است. جودی و نیک در صحنه هایی با حیواناتی مواجه میشوند که وحشی شده و به آن ها حمله میکنند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

استفاده محدود از برخی لغات غیرمؤدبانه، ناسزاگویی توسط نیک، رئیس بوگو و برخی شخصیت‌های دیگر و دو صحنه دزدی ناموفق و پوشش نامناسب گزل، موارد نقض هنجارهای اجتماعی هستند. همچنین، نیک و دوستش، با خریدن بستنی و آب کردن و دوباره فروختن آن، کلاهبرداری می‌کنند. جودی در چند مورد، برای رسیدن به هدف خود، صدای دیگران ضبط و آن‌ها را مجبور به انجام کارهایی در راستای هدف خود می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

استقامت، شجاعت و از خودگذشتکی از جمله پیام های مثبت این اثر است. جودی، شخصیت اصلی داستان، در رسیدن به اهدافش استقامت می ورزد، برای نجات دیگران از خودگذشتگی به خرج میدهد و برای کودک ساختگی نیک، بستنی میخرد. اهمیت دوستی نیز در رفتار نیکی در صحنه ای که رئیس بوگو، جودی را بازخواست میکند، نشان داده میشود.

جزئیات
الگوی مثبت

در این اثر، شخصیت های اصلی مثل جودی و نیکی، الگوهایی مثبت هستند. جودی، صحنه هایی از ایثار، شجاعت و استقامت برای رسیدن به هدف را به نمایش میگذارد و نیکی، شخصیتی با معرفت است. اما گزل به خاطر توصیه به تجربه کردن همه چیز و پوشش نامناسب، میتواند الگویی نامناسب باشد. شخصیت آقای بزرگ، شخصیتی است که زورگویی میکند اما بخاطر اینکه جودی جان دخترش را نجات داد، به او کمک میکند.

آیا ربودن دیگران برای رسیدن به اهداف خود کار درستی است؟

 آیا جودی نمیتوانست راه دیگری به جز ربودن ویلستون برای پی بردن به ماجرای وحشی شدن حیوانات پیدا کند؟

آیا نیک، پس از تحقیر شدن توسط دیگر حیوانات، به درستی به دوز و کلک روی آورد؟

در این فیلم، خوی غریزی، به طور کلی نفی شده بود، آیا حیوانات واقعا میتوانند از خوی غریزی خود جدا شده و به نحوی اجتماعی تربیت شوند؟

 شجاعت جودی در راه رسیدن به خواسته اش ستودنی است، اما آیا برای دستیابی به اهداف خود، باید هر خطری را به جان خرید؟

حد کسب تجربیات جدید رفتن کجاست؟ آیا باید همه چیز را تجربه کرد؟

 

خلاصه: حد کسب تجربیات جدید رفتن کجاست؟ آیا باید همه چیز را تجربه کرد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه