• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

زایرا گل می‌چیند

زایرا گل می‌چیند

بررسی تخصصی فیلم DAISYCUTTER

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  انیمیشن کوتاه صامتی درباره‌ی داستان زایراست. دختری که در سرزمینی جنگ‌زده زندگی می‌کند و دوستش را از دست داده و مدام به فکر اوست تا اینکه خودش نیز در بمباران از دنیا می‌رود و روحش در آن دنیا به دوستش می‌رسد و باهم ملاقات می‌کنند. این انیمیشین حاوی خشونت و صحنه بمباران‌شدن و مرگ شخصیت اصلی است؛ اما به‌جای نمایش خونریزی، پرواز روح دختربچه نمایش داده می‌شود که فضا را تلطیف می‌کند. پیام نهایی این اثر تقبیح جنگ و خشونت با نمایش قربانیان آن است.  

سال ۲۰۱۰ شش‌دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در صحنه بمباران همه‌جا آتش می‌گیرد و دشت پر از گل از بین می‌رود. افراد کوچک و بزرگ، زن و مرد درگیر آتش‌سوزی می‌شوند و هرکس به‌نحوی آسیب می‌بیند. مجروحیت به‌صورت قطع‌شدن پا و... نشان داده می‌شود. صحنه مرگ نیز وجود دارد.

جزئیات
ترس

صحنه بمباران، مجروحیت‌ها و مرگ شخصیت اصلی داستان، باعث ایجاد ترس می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

زایرا مدام به یاد دوست ازدنیارفته‌اش است، بر سر مزارش می‌رود، به او فکر می‌کند و... . در روح کلی اثر نیز اشاره به بدبودن و مخرب‌بودن جنگ وجود دارد.

آنچه لازم است والدین بدانند

مفهوم جنگ و کشورهای جنگ‌زده مهم‌ترین مفهوم این انیمیشن کوتاه است. بنابراین سعی کنید ذهنیت کودک خود را دراین‌باره آماده و درباره‌ی علل جنگ‌ها و پیامدهای آن صحبت کنید. کودک شما ممکن است درگیر احساسات زایرا شود. دراین‌باره با او گفت‌وگو کنید. در این انیمیشن صحنه بمباران به‌نمایش گذاشته می‌شود و شاهد صحنه‌هایی از مجروحیت و مرگ، بر اثر بمباران هستیم، اگر کودکتان روحیه حساسی دارد یا هنوز با این مفاهیم مواجه نشده، لازم است از قبل برای او آمادگی ذهنی ایجاد کنید. دوست زایرا که زایرا مدام به یاد اوست و از دنیا رفته، پسر است. بنابراین اگر فرزند شما نزدیک سن نوجوانی باشد و شما محدودیت‌های جنسیتی را تاکنون رعایت کرده باشید، ممکن است دراین‌باره دچار ابهام شود. همچنین در صحنه آخر و پس از مرگ زایرا که روح او با دوستش ملاقات می‌کند نیز، ممکن است سؤالاتی درباره‌ی روح، دنیای پس از مرگ و ... ایجاد شود.

خلاصه: این انیمیشن در فضایی جنگ‌محور و درباره‌ی کودکان در کشورهای جنگ‌زده است. در این انیمیشن صحنه بمباران، مجروحیت و مرگ وجود دارد، شخصیت اصلی نیز درنهایت بر اثر بمباران می‌میرد و در آن دنیا به دوست قدیمی‌اش که دلتنگ او بود، می‌رسد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی مفهوم، علت و پیامدهای جنگ و کشورهای جنگ‌زده با کودک خود صحبت کنید.

می‌توانید درباره‌ی نحوه‌ی درستِ رفتار پس از مرگ عزیزان نیز، گفت‌وگویی داشته باشید.

درباره‌ی دنیای پس از مرگ و روح درحد فهم فرزندتان با او گفت‌وگو کنید.

خلاصه: درباره‌ی جنگ و کشورهای جنگ‌زده با فرزند خود صحبت کنید.

داستان فیلم

داستان دختر عربی به نام «زایرا» که در سرزمین جنگ‌زده‌ای زندگی می‌کند. او دوستش را به‌خاطر جنگ از دست داده و در هرحالی به یاد اوست؛ در کلاس، در خیابان، سر مزار او و...؛ اما ناگهان خودش نیز بر اثر بمباران از دنیا می‌رود و روحش در آن دنیا با دوستش ملاقات می‌کند.

جزئیات فیلم

کارگردان: Enrique GarcíaRubén Salazar, / رابن سالازار، انریکو گارسیا

نویسنده: Enrique García/ انریکو گارسیا

نام تهیه کننده: Enrique GarcíaRubén Salazar, / رابن سالازار، انریکو گارسیا

نام بازیگران: justin barrett, mark behm, robert ellis, michael comet / جاستین بارت، مارک بم، رابرت الیس، مایکل کامت

نام شخصیت‌ها:

زایرا: دختری که در سرزمین جنگ‌زده زندگی می‌کند و دوست خودش را (که پسر است) در طی جنگ از دست می‌دهد. درنهایت خودش نیز در بمباران از دنیا می‌رود و در آن دنیا با دوست خود ملاقات می‌کند.

کشور سازنده: اسپانیا

کمپانی سازنده: SilverSpace, Ayuntamiento de Vitoria, Gasteiz Vitoria, Gasteizko Udala

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه