روزی ‌روزگاری یک آدم ‌برفی

بررسی تخصصی انیمیشن Once Upon a Snowman

روزی ‌روزگاری یک آدم ‌برفی

author-img

توسط : نرگس شفیعی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه «روزی‌روزگاری یک آدم‌برفی» داستان به‌وجودآمدن اولاف، آدم‌برفی محبوب السا و آنا در انیمیشن فروزن (یخ زده) است. در واقع بخش‌هایی از زندگی اولاف است که در انیمیشن فروزن جریان داشته و از دید مخاطبان دورمانده است. بنابراین این اثر می‌تواند برای طرفداران انیمیشن فروزن، سرگرم‌کننده و دوست‌داشتنی باشد. اولاف در این انیمیشن به‌دنبال شناخت هویت خودش می‌رود. در کنار لحظات کمدی و سرگرم کننده‌ای که با ماجراجویی اولاف رقم می‌خورد، مهربانی و خوش‌قلبی در شخصیت اولاف به‌نمایش درمی‌آید.

سال 2020 8 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

برخی اتفاقات کمدی این اثر در برخورد شدید اشیاء به اولاف رقم می‌خورد. اولاف محکم به درختی برخورد می‌کند، درِ مغازه، محکم به‌صورت او کوبیده می‌شود، یک توپ در چشمش می‌رود و اعضای بدن او در برخی صحنه‌ها از هم جدا می‌شود؛ اما او یک آدم‌برفی بامزه است و بازهم بدنش را به‌هم وصل می‌کند و می‌خندد!

جزئیات
ترس

در ماجراجویی‌های بامزه‌ی اولاف، گاهی اتفاقات طنزی برای او می‌افتد که باعث ترسش می‌شود. زمانی‌که اولاف به‌جای بینی از یک سوسیس استفاده می‌کند، سگ‌های شکاری او را تعقیب می‌کنند و اولاف فریاد می‌کشد و از دست آن‌ها فرار می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن داستان به‌وجودآمدن اولاف و ماجراجویی‌های او برای شناخت خودش است. او با این جمله که «فکر می‌کنم دچار بحران هویت شدم» شروع به شناخت توانایی‌های خودش می‌کند و سعی می‌کند نام و ویژگی‌هایش را به‌خاطر بیاورد. بنابراین اهمیت شناختن خود، مهم‌ترین پیام این انیمیشن کوتاه است.

جزئیات
الگوی مثبت

اولاف آد‌م‌برفی خوش‌قلب و مهربانی است که آغوش گرم را دوست دارد. او سوسیسی را که به‌جای بینی‌اش استفاده کرده بود، به یک سگ شکاری می‌بخشد و با او دوست می‌شود. شخصیت فروشنده هم، بخشندگی و مهربانی را به‌نمایش می‌گذارد. او حاضر است بدون دریافت پول به اولاف کمک کند.

اولاف به‌دنبال چه چیزی بود؟ او در مسیر شناخت خودش به چه ویژگی‌هایی پی برد؟ آیا تو نیز مانند اولاف به توانایی‌هایت فکر کرده‌ای؟ چه ویژگی‌ها و توانایی‌هایی در تو وجود دارد؟ تو چه ویژگی را در اولاف دوست داری؟ فکر می‌کنی بهترین ویژگی خودت چیست؟ به‌نظر تو در دنیای واقعی آدم‌برفی سخنگو می‌تواند وجود داشته باشد؟ خلاصه: با پرسش درباره‌ی تلاش اولاف برای شناخت خودش و نتایجی که می‌گرفت، کمک کنید کودکانتان نیز به ویژگی‌های خودشان فکر کنند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه