• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

روح

روح

بررسی تخصصی انیمیشن Soul

author-img

توسط : فاطمه مقیم خان ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
روح

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن Soul در جشنواره‌های بین المللی جایزه‌ی «بهترین انیمیشن سال» را از آن خود کرده است. داستان این انیمیشن پیرامون زندگی جو گاردنر، معلم موسیقی است  که آرزو دارد در گروه موسیقی جاز، پیانو بنوازد، درست هنگامی که به آرزویش نزدیک می‌شود حین حادثه‌ای به کما می‌رود و روحش در مسیر جهان آخرت قرار می‌گیرد، اما او با اصرار فرار می‌کند و به جهان اولیه (عالم ارواح، پیش از ورود به جسم زمینی) می‌رود. این انیمیشن در دنیایی فانتزی درباره‌ی جهان آخرت، روح، هدف و معنای زندگی صحبت می‌کند و می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای آغاز گفتگو با فرزندانتان پیرامون مسائل مهمی مانند جهان آخرت، مرگ، چگونه زیستن در دنیا، حل اختلاف با والدین  و... باشد.

سال 2020 ۱۰۰ دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 22 رأی

دیدگاه فرزندان

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 5 رأی

جزئیات
خشونت

در صحنه‌ای گربه‌ (روح جو) به دنبال جسم جو (روح شماره ۲۲) می‌دود تا او را به جهان اولیه برگرداند. موجودی ماورائی به نام تری که به شکل خطوطی نورانی به نمایش در آمده و تلاش می‌کند تا جو را به جهان آخرت ببرد و در این راه اشتباهی یک جوان دیگر را به دام می‌اندازد و با تندی با او حرف می‌زند و جوان می‌ترسد و مضطرب می‌شود. جو درون چاه می‌افتد و روح از بدنش جدا می‌شود ( کاملا فانتزی و بدون نمایش خونریزی و آسیب جسمی). عباراتی مانند «تو هیچ هدفی نداری» و « تو همه چیز را خراب کردی» و برخی ناسزا‌های ملایم مانند «احمق» بین شخصیت‌های اصلی رد و بدل می‌شود. مردی عصبانی در مترو بر سر جو گاردنر فریاد می‌کشد، مادر جو خواسته‌های او را نا‌دیده می‌گیرد و از دست او عصبانی می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه‌های ترسناک به شدت با فانتزی و طنز آمیخته شده‌اند و احتمال ترسیدن وجود ندارد، تنها ممکن است صحنه‌هایی مانند پرسه زدن ارواح سیاه و افسرده در سرزمینی ماورائی برای مخاطبین کم سن و حساس ترسناک باشد. جو گاردنر در مسیر خطرات مختلفی را پشت سر می‌گذارد و در نهایت در یک چاله‌ی عمیق می‌افتد. جو از بیمارستان خارج می‌شود، در حالی که شهر پر از سر و صدا و شلوغ است، همین موضوع او را آشفته و هراسان می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

کلماتی مانند «احمق»، «خود خواه»، «خرفت»، «خود شیفته» رد و بدل می‌شود. در یک صحنه در حالی که روح شماره ۲۲ در جسم جو گاردنر است به حمام می‌رود و به جو می‌گوید «باسنت را شستم!» (در نسخه سانسور شده حدف شده است.) جو یواشکی از جعبه‌ی آبنبات‌های رایگان در آرایشگاه، چند آبنبات برمی‌دارد. جو در صحنه‌ای طنز یکی از دوستان مسن مادرش را اشتباها با لب بوس می‌کند. (در نسخه مورد اعتماد کدومو حذف شده است)

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

به احتمال زیاد هر پیامی که برای رهایی از رخوت و افسردگی احتیاج دارید در این انیمیشن وجود داشته باشد: رویاهایت را دنبال کن، از جزئیات شیرین زندگی لذت ببر، زیبایی‌های طبیعت را ببین، با مردم تعامل کن، نگذار دنبال کردن اهداف حرفه‌ایت زندگی را برایت سخت کند، به اطرافیان و به ویژه خانواده‌ و مادرت توجه کن، حرفه‌ی تو تمام زندگی و تنها هدف خلقتت نیست، مرگ ترسناک نیست و می‌تواند خواستنی باشد. زندگی پوچ و بی‌معنا نیست اگر با عشق و دوستی زندگی کنی. تحصیل در مدرسه قرار نیست همه چیز باشد، ممکن است علاقه‌ی تو خارج از حوزه تحصیلات رسمی باشد. لزوما موفقیت شغلی تو را خوشحال نمی‌کند. اگر نتوانستیم «جرقه»‌های مورد علاقه در جوانی‌مان را دنبال کنیم، این به معنای پوچ بودن زندگی‌مان نیست، اهداف مهم دیگری هم وجود دارد مانند عشق به زندگی، خانواده و دیگران. همچنین پیام‌هایی مانند ایثار، دلسوزی ، پایداری و استقامت برای رسیدن به هدف و تاثیر صحبت‌های تلخ و شیرین دیگران در روحیه‌ی انسان، در این انیمیشن وجود دارد. یکی از جملات کلیدی انیمیشن در مورد احساسی که بعد از رسیدن به موفقیت‌های حرفه‌ای دست می‌دهد: «یک ماهی کوچک از ماهی بزرگتر می‌پرسد: اقیانوس کجاست؟ او جواب می‌دهد همین‌جا! ماهی کوچک با نا‌امیدی می‌گوید: این‌جا که فقط آبه!»

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

جو گاردنر برای رسیدن به اهدافش سخت تلاش می‌کند، او در این مسیر می‌اموزد که باید بیشتر به جزئیات زندگی توجه کند، باید با مردم، دوستانش و مادرش ارتباط خوبی داشته باشد تا زندگی دل‌پذیر‌تر شود. روح شماره ۲۲ هم از دیگر الگوهای مثبت است، او در حالی که در گذشته روحی کسل و بی‌تفاوت نسبت به همه چیز بوده است، یاد می‌گیرد به جزئیات توجه کند و زندگی را دوست داشته باشد و از آن لذت ببرد.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند مطالبی که در این انیمیشن تحت عنوان جهان آخرت یا جهان اولیه بیان می‌شود شاید با عقاید اسلامی هم‌خوانی نداشته باشد، اما این جهان را هم انکار نمی‌کند. البته این انیمیشن می‌تواند بهانه‌ای برای صحبت کردن پیرامون مسائل مهمی مانند آخرت، روح، معنای زندگی و لذت بردن از آن، با کودکان و نوجوانان بالای ۹ سال باشد. توصیه می‌شود در صورت صلاح‌دید خودتان پیش از دیدن این انیمیشن با فرزندان خود پیرامون تفاوت دیدگاهی که بین انیمیشن روح با دیدگاه مورد قبول در اسلام در رابطه با جهان آخرت وجود دارد، گفتگو کنید. تماشای این انیمیشن برای مخاطبین زیر ۹ سال به دلیل طرح مسائل ماورائی، مرگ و نمایش زندگی ارواح پیش از به دنیا آمدن، می‌تواند گیج کننده باشد. فرزند خود را در نمایش این انیمیشن همراهی کنید و بر خیالی و فانتزی بودن اتفاقات آن تاکید کنید. از او بخواهید سوالاتش پیرامون جهان آخرت را بپرسد و با رجوع به منابع معتبر به سوالاتش پاسخ دهید، هم‌چنین می‌توانید منابع مناسبی را به فرزند نوجوانتان پیشنهاد دهید تا خودش به جستجوی پاسخ سوالاتش بپردازد. شخصیت اصلی داستان در زمینه‌ی پیدا کردن شغلی با امنیت و آینده‌ی مناسب، و دنبال کردن علاقه‌ی خودش با مادرش اختلاف نظر دارد، اما با گفتگو این موضوع را حل می‌کند و مادرش نیز از او حمایت می‌کند. می‌توانید با تاکید بر این گفتگو، از فرزند خود بخواهید احساساتش را پیرامون اختلاف نظر‌هایی که بین خودش و شما می‌بیند بیان کند و درباره‌ی آن با یکدیگر گفتگو کنید. از مهم‌ترین پیام‌های انیمیشن می‌توان به این اشاره کرد که هدف اصلی زندگی با اهداف شغلی دو چیز متفاوت است، مهم آن است که زندگی کردن را یاد بگیریم. پیرامون این پیام با فرزند خود گفتگو کنید و از او بخواهید درباره‌ی اهدافش و مسیری که برای رسیدن به آن باید طی کند با شما گفتگو کند.

این انیمیشن می‌تواند برای کودکانی مفید باشد که با فوت یکی از نزدیکان خود روبرو شده‌اند و این نمایش کوتاه از زندگی پس از مرگ می‌تواند برای آن‌ها دل‌گرم کننده باشد. البته توصیه می‌شود بنا بر تشخیص خود نسبت به میزان پذیرش فانتزی‌ها توسط فرزندتان، میزان خیال‌پردازی او و توانایی‌اش در تفکیک واقعیت از تخیل، اقدام به نمایش این انیمیشن کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

این انیمیشن نیاز به گفتگوی پیشینی دارد. لازم است با فرزندان خود قبل از تماشای انیمیشن درباره‌ی تفاوت دیدگاه‌ انیمیشن با عقاید اسلامی صحبت کنید و بر خیالی بودن دنیای نمایش داده شده در انیمیشن تاکید کنید.

می‌توانید با فرزندان خود درباره مضامین فلسفی این انیمیشن صحبت کنید، درباره‌ی زندگی آخرت، وجود داشتن روح پس از مرگ، هدف زندگی و...

۱) پیام‌های این انیمیشن در مورد زندگی معنا‌دار چه بود؟

۲) آیا اهداف افراد با یکدیگر فرق دارد؟ چگونه؟

۳)شخصیت‌های داستان چگونه در رسیدن به هدف استقامت می‌کنند؟ میزان همدلی‌ آن‌ها با یکدیگر چگونه است؟ چه ویژگی‌های اخلاقی مثبتی دارند؟

۴)آیا کسی را الگوی خود میدانی؟ چرا؟ چه ویژگی‌ها برای تبدیل شدن به الگو مهم است؟

۵) این انیمیشن را با دیگر انیمیشن‌هایی که از دیزنی یا پیکسار دیده‌ای مقایسه کن.

۶) بین این انیمیشن و انیمیشن Inside out  چه شباهت‌هایی وجود دارد؟

۷) چگونه می‌توان از زندگی لذت برد؟

۸) شخصیت اصلی داستان چگونه اختلاف نظر خود با مادرش را حل کرد؟

۹) پیش از تماشای انیمیشن از فرزند نوجوان خود بخواهید آموخته‌های خود پیرامون جهان پیشین و جهان آخرت را بازگو کند و درباره‌ي اختلاف عقیده‌‌ای که بین مسائل طرح شده در این انیمیشن با عقاید اسلامی وجود دارد با او گفتگو کنید.

خلاصه: پیام‌ این انیمیشن در مورد زندگی معنا‌دار و هدفمند چه بود؟

ادامه متن

داستان انیمیشن

جو گاردنر معلم موسیقی و نوازنده‌ی پیانو در یک دبیرستان است که همیشه آرزو داشته است تا روی صحنه‌ی موسیقی به اجرای موسیقی جاز بپردازد.جو در آستانه‌ی رسیدن به آرزویش،حین یک حادثه، به کما می‌رود و روحش از بدنش جدا می‌شود. روح جو گاردنر در ابتدا به سمت جهان آخرت می‌رود اما جو که در اشتیاق اجرای موسیقی جاز است، مرگ خود را نمی‌پذیرد و به سمت جهان اولیه، محلی که ارواح پیش از رفتن به جسم زمینی خود در‌ آن‌جا حضور دارند، فرار می‌کند. در جهان اولیه، ارواح شخصیت‌سازی می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مراحل گذراندن «سمینار» است. جایی که هر روح تازه با ارواحی ملاقات می‌کند که روی زمین در رشته‌ی خاصی موفق بوده‌اند، مشاهیری مانند گاندی، مادر ترزا، آبراهام لینکلن و... این سمینار به ارواح تازه‌وارد کمک می‌کند تا شخصیت خود را کامل کنند و به اصطلاح «جرقه»‌ی خود را پیدا کنند. جرقه همان حرفه‌ی مخصوصی است که در زندگی زمینی افراد با اشتیاق و شوق قلبی دنبالش می‌کنند. هر روح با یافتن جرقه‌ی خود می‌تواند برچسب ورود به زندگی زمینی را پیدا کند. میان تمام این ارواح، یک روح با شماره‌ی «بیست و دو» وجود دارد که سال‌هاست نتوانسته به زمین برود، زیرا جرقه‌اش را پیدا نکرده است.

جو گاردنر در سمینار راهنمای او می‌شود تا برای پیدا کردن جرقه به او کمک کند، شماره ۲۲ که اشتیاق جو را برای بازگشت به زندگی می‌بیند تصمیم می‌گیرد با یافتن جرقه‌اش، گذرنامه زمینی‌اش را به جو بدهد و خودش در جهان اولیه بماند.  جو و ۲۲ حین اتفاقی به زمین برمی‌گردند، اما این بار روح بیست و دو در بدن جو گاردنر، و روح جو در جسم یک گربه گیر می‌افتد! آن‌ها تلاش زیادی می‌کنند تا این جا به جایی را درست کنند، در همین حین شماره‌ی ۲۲ در بدن جو از زندگی روی زمین لذت می‌برد و جرقه‌ی خود را پیدا می‌کند، جرقه‌ی او همان لذت بردن از چیز‌های کوچک در زمین است!

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مولف: پیت داکتر

نویسنده/ مترجم: پیت داکتر- کمپ پاورز- مایک جونز

نام تهیه کننده: پیت داکتر

نام شخصیت ها:

جو گاردنر: معلم موسیقی مدرسه که پیانو می‌نوازد و آرزو دارد در یکی از اجرا‌های گروهی معروف، در سبک موسیقی جاز، پیانو بنوازد. او مردی مهربان و پر‌تلاش است.

روح شماره ۲۲:روحی که نمی‌تواند جرقه‌ی اصلی خود را  در زندگی پیدا کند، اما یاد می‌گیرد چگونه زندگی کند.

دوروتیا ویلیامز: نوازنده‌ی مشهوری که جو گاردنر آرزو دارد در کنارش اجرا کند.

جری: تعدادی از موجودات ماورائی که در جهان اولیه ارواح را هدایت می‌کنند تا شخصیتشان شکل بگیرد و استعداد خاص خود را پیدا کنند. نام تمام آن‌ها جری است و به شکل لامپ نئون در شمایلی مشابه آدمیزاد در می‌آیند تا روح آدم‌ها بتواند آن‌ها را تشخیص بدهد!

تری:  موجودی ماورائی مشابه جری‌ها که نقش حسابدار ارواح را دارد و تعداد ارواحی که به جهان آخرت می‌روند را می‌شمارد، او تنها کسی است که متوجه فرار کردن جو و رفتن او به جهان اولیه به جای جهان آخرت می‌شود.

 

 

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: دیزنی / پیکسار

ادامه متن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

بزرگسال

توسط : زردآلو نارنجی

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مناسب سن 12+ گزارش نظر
انیمیشن روح

کودک در سن 10تا 12 ،توانایی تفکر انتزاعی رو کسب میکنه پس قدرت درک سیر داستان رو داره اما پیام های داستان همه مربوط به دسته پیام های معرفت شناسانه ست که مناسب +12ساله پس با این رده بندی موافقم

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : یآسمن گودرزی

۱۰ فروردین ۱۴۰۰

مناسب سن 12+ گزارش نظر
روحِ سرگردان

انیمیشن روح به رغم داشتن موضوعی متفاوت و جالب نتوانسته آنگونه که باید آن را به تصویر بکشد. به لحاظ مسئله‌ی معاد شناسی و تبیین دنیای قبل از مرگ و بعد از مرگ سردرگم است. بخش عمده‌ای از این انیمیشن با مفاهیم دینی ما سازگار نیست! من جمله ارواح سرگردان و اختیار داشتن آن‌ها به نحوی که هر زمان بخواهند هرجا بخواهند بروند.

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : مریم عسگری

۴ فروردین ۱۴۰۰

مناسب سن 15+ گزارش نظر
اثری فانتزی دارای نکات مثبت و منفی

در این اثر نگاه جدیدی از جهان بعد از دنیا نشان داد که با آموزه های دینی متفاوت بود اما نشان داد که باید برای رسیدن به هر هدفی تلاش داشت پس هدفت را والا در نظر بگیر تا وقتی به آن رسیدی دچار پوچی نشوی

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : شمع نورانی

۲۵ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
تقویت نگاه اومانیستی و تنها بودن انسان برای حل مشکلات خود

در کنار تلنگرهای مثبت به نظر محتوای داستان چیز دیگری بود دیدن تصاویری برای مخاطبی که باورهای دینی دارد ایجاد سوال می کند چرا؟ و تصویری که در ذهن مخاطب کم سن و سال نقش ببندد دیگر به راحتی قابل تغییر نیست به خصوص که اثر قوی با تصویرسازی درستی هم در باورهای مذهبی به او نمایش داده نمی شود. به نظر می رسد والدین باید توجه کافی را به این نکته داشته باشند که اگر کودک یا نوجوان شان سوالاتی در حیطه ی جهان بعد از مرگ و اینکه آخر کار چه می شود و اصلا ما از کجا آمده ایم دارند شاید دیدن این اثر بیشتر به سوالات شان بیافزاید . البته اگر والد در این حوزه اطلاعات کافی و جامع دارد و به همراه فرزندش به تماشای اثر می پردازد می تواند در حین یا بعد از آن به گپ و گفت با فرزندش بنشیند و پایه سازی مفاهیم را به شکل صحیح تری انجام دهد. همچنین این اثر به دلیل اینکه در نهایت جو می تواند مجدد به زمین بگردد و زنده شود و از آن مهم تر ملائک را متوجه اشتباه محاسباتی خود کند را به خانواده هایی که تازه عزیزی از دست داده اند توصیه نمی شود چرا که ممکن است نوجوان سوالات مختلفی برایش ایجاد شود چرا عزیز سفرکرده ما نتوانست آنها را راضی به بازگشت کند؟ او ما را دوست نداشت و ما برایش مهم نبودیم(جو به خاطر علاقه به موسیقی هرکاری کرد که برگردد!!) و ... نکته قابل تامل در انیمیشن حل شدن مشکلات انسان ها توسط خود انسان ها بود. نیروهای ماورایی شاید وجود داشته باشند اما راهنما و کمک شایانی به آدم ها نمی کنند حتی برای آماده سازی ارواح به زمین از روح آدم های موفق گذشته کمک گرفته می شود. و یا برای ارتباط مجدد ارواح گمشده باز خود آدم ها هستند که باید دست به کار شوند. در تمام طراحی جهان قبل از مرگ و یا پس از مرگ نشانی از قادر مطلق خداوند نیست؟؟!!! و فقط نمایشی قابل تامل از آمدن و رفتن آدم هاست. این نگاه اومانیستی انسان لائیک است که آدمیزاد تنهاست و ملاک و محور اوست حتی در این دو دنیا هم تنهاست و خدایی نیست که به او کمک کند.

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : فرشته حجتی

۲۴ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
زندگی فقط رسیدن نیست، از مسیر لذت ببر!

انیمیشن روح نگاه تازه ای به مرگ و زندگی دارد. مردی که تمام زندگی و آرزوهای خود را در اجرای روی سن در یک گروه موسیقی خلاصه کرده است به طور ناگهانی به کما می رود و روح او در آن جهان سرگردان می شود. این اتفاق باعث می شود تا با نوزاد متولد نشده ای به نام 22 آشنا شود و طی جریاناتی در می یابد که معنای زندگی آن چیزی نبود که او تمام عمرش را صرف آن کرده بود. گویی سهراب سپهری در مقام وصف زندگی برآمده و می گوید زندگی چیزی جز نم باران و صدای خش خش برگ های پاییزی و گاز زدن سیب نیست! زندگی از نگاه کودکانه ی 22 چقدر زیباست و چه حیف که عمری را صرف حرص و آز کنیم! جو گاردنر در برزخ متوجه می شود که مرگ فقط جسمانی نیست! بلکه کسی که مدام دارد با ولع تمام مال اندوزی می کند نیز مرده است و این مهم نه در گفتار بلکه در صحنه نمایش و تم داستان به خوبی به تصویر کشیده می شود. افرادی در برزخ وجود دارند که از نظر جسمانی زنده اند اما روح ان ها گرفتار مادیات شده و گویی مرگ، آن ها را در میان گرفته و روحشان به برزخ رفته است در حالی که زنده اند! این انیمیشن را حتی بزرگترها باید بارها و بارها ببینند تا تلنگری باشد برای زندگی روزمره شان. اما برای کودکان نوجوانان درک بسیاری از مفاهیم آن مشکل است و آن ها را دچار چالش ذهنی می کند. بهتر است کودکان این انیمیشن را تماشا نکنند اما باید برای نوجوانان درباره مفاهیم مطرح شده در انیمیشن توضیح داد و نظر آن ها را نیز جویا شد. مفاهیمی همچون جهان قبل از تولد! برزخ و روح ! مفاهیمی که در باور و اعتقاد دینی ما اینگونه تعریف نشده اند و در اینجا برای بار نمایشی انیمیشن به این شکل مطرح شده اند و در بیشتر صحنه ها تخیلی هستند همچون مردی که در برزخ با بردن ارواح به خلسه آن ها را به کالبد جسمانی شان برمیگرداند و فرصت دوباره زندگی به آن ها می دهد !!!

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : فرشته حجتی

۲۴ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
زندگی فقط رسیدن نیست ، از مسیر لذت ببر !

انیمیشن روح نگاه تازه ای به مرگ و زندگی دارد. مردی که تمام زندگی و آرزوهای خود را در اجرای روی سن در یک گروه موسیقی خلاصه کرده است به طور ناگهانی به کما می رود و روح او در آن جهان سرگردان می شود . این اتفاق باعث آشنایی او با نوزاد متولد نشده ای به نام ۲۲ می شود و طی جریاناتی درمی یابد که معنای زندگی آن چیزی نبود که او تمام عمرش را صرف آن کرده بود. گویی سهراب سپهری در مقام وصف زندگی برآمده و می گوید زندگی چیزی جز نم باران و صدای خش خش برگ های پاییزی و گاز زدن سیب نیست ! زندگی از نگاه کودکانه ی ۲۲ چقدر زیباست و چه حیف که عمری را صرف حرص و آز کنیم . جو گاردنر در برزخ متوجه می شود که مرگ فقط مرگ جسمانی نیست بلکه کسی که مدام دارد با ولع تمام مال اندوزی می کتد نیز مرده است و این مهم نه در گفتار بلکه در صحنه ی نمایش و تم داستان به خوبی به تصویر کشیده می شود. افرادی در برزخ وجود دارند که از نظر جسمانی زنده اند اما روح آن ها گرفتار مادیات شده و گویی مرگ آن ها را در میان گرفته و روحشان به برزخ رفته است در حالی که زنده اند! این انیمیشن را حتی بزرگترها باید بارها و بارها ببینند تا تلنگری باشد برای زندگی روزمره شان . اما برای کودکان و نوجوانان درک بسیاری از مفاهیم آن مشکل است و آن ها را دچار چالش ذهنی می کند. بهتر است کودکان آن را تماشا نکنند اما برای نوجوانان در باره مفاهیم مطرح شده در انیمیشن توصیح داد و نظر آن ها را نیز باید جویا شد. گفاهیمی همچون جهان قبل از تولد ! برزخ و روح ! مفاهیمی که در باور و اعتقاد دینی ما این گونه تعریف نشده اند و در اینجا برای بار نمایشی انیمیشن به این شکل مطرح شده اند و تخیلی هستند در بیشتر صحنه ها ...

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : فرشته حجتی

۲۴ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
زندگی فقط رسیدن نیست ، از مسیر لذت ببر !

انیمیشن روح نگاه تازه ای به مرگ و زندگی دارد. مردی که تمام زندگی و آرزوهای خود را در اجرای روی سن در یک گروه موسیقی خلاصه کرده است به طور ناگهانی به کما می رود و روح او در آن جهان سرگردان می شود . این اتفاق باعث آشنایی او با نوزاد متولد نشده ای به نام ۲۲ می شود و طی جریاناتی درمی یابد که معنای زندگی آن چیزی نبود که او تمام عمرش را صرف آن کرده بود. گویی سهراب سپهری در مقام وصف زندگی برآمده و می گوید زندگی چیزی جز نم باران و صدای خش خش برگ های پاییزی و گاز زدن سیب نیست ! زندگی از نگاه کودکانه ی ۲۲ چقدر زیباست و چه حیف که عمری را صرف حرص و آز کنیم . جو گاردنر در برزخ متوجه می شود که مرگ فقط مرگ جسمانی نیست بلکه کسی که مدام دارد با ولع تمام مال اندوزی می کتد نیز مرده است و این مهم نه در گفتار بلکه در صحنه ی نمایش و تم داستان به خوبی به تصویر کشیده می شود. افرادی در برزخ وجود دارند که از نظر جسمانی زنده اند اما روح آن ها گرفتار مادیات شده و گویی مرگ آن ها را در میان گرفته و روحشان به برزخ رفته است در حالی که زنده اند! این انیمیشن را حتی بزرگترها باید بارها و بارها ببینند تا تلنگری باشد برای زندگی روزمره شان . اما برای کودکان و نوجوانان درک بسیاری از مفاهیم آن مشکل است و آن ها را دچار چالش ذهنی می کند. بهتر است کودکان آن را تماشا نکنند اما برای نوجوانان در باره مفاهیم مطرح شده در انیمیشن توصیح داد و نظر آن ها را نیز باید جویا شد. گفاهیمی همچون جهان قبل از تولد ! برزخ و روح ! مفاهیمی که در باور و اعتقاد دینی ما این گونه تعریف نشده اند و در اینجا برای بار نمایشی انیمیشن به این شکل مطرح شده اند و تخیلی هستند در بیشتر صحنه ها ...

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : فرشته حجتی

۲۴ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
زندگی فقط رسیدن نیست ، از مسیر لذت ببر !

انیمیشن روح نگاه تازه ای به مرگ و زندگی دارد. مردی که تمام زندگی و آرزوهای خود را در اجرای روی سن در یک گروه موسیقی خلاصه کرده است به طور ناگهانی به کما می رود و روح او در آن جهان سرگردان می شود . این اتفاق باعث آشنایی او با نوزاد متولد نشده ای به نام ۲۲ می شود و طی جریاناتی درمی یابد که معنای زندگی آن چیزی نبود که او تمام عمرش را صرف آن کرده بود. گویی سهراب سپهری در مقام وصف زندگی برآمده و می گوید زندگی چیزی جز نم باران و صدای خش خش برگ های پاییزی و گاز زدن سیب نیست ! زندگی از نگاه کودکانه ی ۲۲ چقدر زیباست و چه حیف که عمری را صرف حرص و آز کنیم . جو گاردنر در برزخ متوجه می شود که مرگ فقط مرگ جسمانی نیست بلکه کسی که مدام دارد با ولع تمام مال اندوزی می کتد نیز مرده است و این مهم نه در گفتار بلکه در صحنه ی نمایش و تم داستان به خوبی به تصویر کشیده می شود. افرادی در برزخ وجود دارند که از نظر جسمانی زنده اند اما روح آن ها گرفتار مادیات شده و گویی مرگ آن ها را در میان گرفته و روحشان به برزخ رفته است در حالی که زنده اند! این انیمیشن را حتی بزرگترها باید بارها و بارها ببینند تا تلنگری باشد برای زندگی روزمره شان . اما برای کودکان و نوجوانان درک بسیاری از مفاهیم آن مشکل است و آن ها را دچار چالش ذهنی می کند. بهتر است کودکان آن را تماشا نکنند اما برای نوجوانان در باره مفاهیم مطرح شده در انیمیشن توصیح داد و نظر آن ها را نیز باید جویا شد. گفاهیمی همچون جهان قبل از تولد ! برزخ و روح ! مفاهیمی که در باور و اعتقاد دینی ما این گونه تعریف نشده اند و در اینجا برای بار نمایشی انیمیشن به این شکل مطرح شده اند و تخیلی هستند در بیشتر صحنه ها ...

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : سیده سیمین نوربخش

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
انیمیشنی با موضوع هدف زندگی خودتو پیدا کن

داستان انیمیشن درباره یک معلم موسیقی به نام جواست. جو عاشق موسیقی جاز است و به نواختن این نوع موسیقی در گروهی تمایل دارد اما وقتی اتفاقی برای او می افتد و روح از بدن او جدا میشود و به دنیایی دیگر میرود سعی میکند که به دنیای روزمره اش برگردد و نواختن موسیقی بپردازد در این حین با موجودی به نام 22 آشنا میشود که داستان های پیش روی آنها میتواند پیامی برای مخاطب از نظر انتخاب هدف درست که هم علاقه و استعداد در آن داشته باشیم بسیار مهم است این فیلن مناسب برای افراد بالای 12 سال میباشد که بتوانند به خوبی این مفاهیم را درک کنند.

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : زهرا ش احمدی

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 10+ گزارش نظر
یک انیمیشن بدون بدآموزی

بنظر من اتفاقا دو دنیای پیش از تولد و پس از مرگ خیلی ساده و فانتزی معرفی شده بودند و پیچیدگی خاصی نداشت روح از اون فیلم هاست که میشه بی نگرانی برای بچه ها پخش کرد حتی بچه های کوچکتر از موقعیت های طنز لذت میبرند و بچه های بزرگتر پیام و هدف را متوجه میشوند

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : مریم عسگری

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
ایجاد سوالات دینی بسیار در ذهن مخاطب

سوالات ذهنی زیادی را در ذهن مخاطب ایجاد می کند به همین دلیل برای زیر 12 سال مناسب نیست چون نمی توانند اتفاقات را بخوبی تحلیل کنند.

بزرگسال

توسط : Elham talebi

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 10+ گزارش نظر
انیمیشنی مناسب برای کودکان و بزرگسالان

روح یکی از بهترین انیمیشن های چند سال اخیر دیزنی است که فقط مخاطبینش کودکان نیستند، این انیمیشن در دورانی که انسان در عصر مدرن، محدود تر از هر زمان دیگری است و برای رسیدن به اهدافش، از زیبایی های زندگی پیرامونش غافل شده است منتشر شد. انیمیشن روح از مخاطبش می خواهد تا زمانی که زنده هستند ارزش چیزهایی که دارند را بدانند. روابط عاطفی، خانواده، دیدن دوستان و حتی اتفاقات عادی روزمره می توانند بزرگترین لذت انسان در زندگی باشند. در انیمیشن روح، در حالی که جو به آنچه که در تمام دوران زندگی تجربه کرده می نگرد و آماده سفر ابدی به جهان پس از مرگ است، برای او امکان بازگشت مجدد به دنیای زمینی مهیا می شود. که از نظر من این بهترین پایان بندی برای انیمیشنی هست که مخاطبان اصلی آن کودک هستند، در صورتی که در شرایط واقعی این اتفاق و نمیتواند رخ دهد اما این پایان خوش باعث می‌شود کودک درناراحتی حاصل از پایان غم انگیز داستان نباشید زمانی که از جو پرسیده می شود:« اگه به زمین برگردی چه می کنی؟» او در پاسخ می گوید:« مطمئن نیستم، اما از تک تک لحظاتی که زندگی می کنم لذت می برم! » و این تنها پیامی است که انیمیشن قصد انتقال به مخاطبش را دارد. اینکه زندگی کرده و خود را محدود نکند و به نظرم این بهترین و تاثیر گذار ترین پایان بندی برای داستان بود داستانی که قرار است کودک از آن تاثیر بگیرد

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : Elham talebi

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 10+ گزارش نظر
انیمیشنی مناسب برای کودکان و بزرگسالان

روح یکی از بهترین انیمیشن های چند سال اخیر دیزنی است که فقط مخاطبینش کودکان نیستند، این انیمیشن در دورانی که انسان در عصر مدرن، محدود تر از هر زمان دیگری است و برای رسیدن به اهدافش، از زیبایی های زندگی پیرامونش غافل شده است منتشر شد. انیمیشن روح از مخاطبش می خواهد تا زمانی که زنده هستند ارزش چیزهایی که دارند را بدانند. روابط عاطفی، خانواده، دیدن دوستان و حتی اتفاقات عادی روزمره می توانند بزرگترین لذت انسان در زندگی باشند. در انیمیشن روح، در حالی که جو به آنچه که در تمام دوران زندگی تجربه کرده می نگرد و آماده سفر ابدی به جهان پس از مرگ است، برای او امکان بازگشت مجدد به دنیای زمینی مهیا می شود. که از نظر من این بهترین پایان بندی برای انیمیشنی هست که مخاطبان اصلی آن کودک هستند، در صورتی که در شرایط واقعی این اتفاق و نمیتواند رخ دهد اما این پایان خوش باعث می‌شود کودک درناراحتی حاصل از پایان غم انگیز داستان نباشید زمانی که از جو پرسیده می شود:« اگه به زمین برگردی چه می کنی؟» او در پاسخ می گوید:« مطمئن نیستم، اما از تک تک لحظاتی که زندگی می کنم لذت می برم! » و این تنها پیامی است که انیمیشن قصد انتقال به مخاطبش را دارد. اینکه زندگی کرده و خود را محدود نکند و به نظرم این بهترین و تاثیر گذار ترین پایان بندی برای داستان بود داستانی که قرار است کودک از آن تاثیر بگیرد

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : همید فدایی

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 15+ گزارش نظر
آموزنده

خیلی باحال بود

بزرگسال

توسط : 09126****63

۲۰ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
تحول دیزنی

دیزنی همیشه متناسب با شناخت خودش از جامعه امریکا و بعد هم دغدغه های جهانی فیلم ساخته،چون نیازهای جامعه اش را شناخته و آن را درک کرده برای همین هم تونسته موثر و جریان ساز باشه، یک زمانی شاهد دخترانی بودیم که عاشق ازدواج با اشراف زاده ها بودند، کمی بعد با ظهور جدی جریان های جدی فمینیست شاهد دختر های سنت شکن و مبارزی بودیم که انتخاب کننده بودند مانند سری بعدی پرنسس های دیزنی، شجاع دل، السا و ... نمونه ی این انیمیشن ها بسیار فراوان است. وقتی در کل دنیا توانستند به واسطه زنان سنت ها و ایین جامعه را کمرنگ کنند، قدم بعدی آنها یک شعار بود دنیا دو روز است از هر راهی شده تمام تلاش خود را بکن تا به اهدافت برسی نمونه موفقش آوازه خوان بود زن خانه داری که به عشق آواز زندگیش را ترک کرده و حتی رابطه ی نیمه عاشقانه با خوکی دیگر هم در حین داستان برقرار می کند. با این مقدمه بعد از قضیه کرونا و بالا رتن امار خشونت های خانگی در جامعه شاهد توسل دیزنی به معنویات برای برگرداندن آرامش به جامعه هستیم، مفاهیمی چون لذت از آنچه داریم هرچند کوچک باشد، رسیدن به هدف ها در زندگی لزوما همه چیز در زندگی نیست مفاهیمی بودند که توانستند روح عصیان گر و خفته انسان صنعتی را بیدار سازند، شاید برخی مفاهیم با دین ما سازگاری نداشته باشد اما به دلیل اینکه هیچ جایگزین دیگری برای نشان دادن این ارزشها در تولیدات جهان اسلام وجود دارد به نظرم این انیمیشن با همراهی والدین می تواند ارزش زندگی و مفاهیمی مانند جهان اخرت، فداکاری، همدلی که امروز معضل اصلی جامعه ماست را به مخاطب منتقل کند.

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : مهین محمدپور

۱۹ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
با دیدگاه های دینی ما سازگار نیست

تصویری که از جهان آخرت برای فرزندانمون به نمایش میگذارد زیاد متناسب با اعتقادات ما نیست، از نظر پیچیدگی داستان مناسب زیر ۹سال نیست

بزرگسال

توسط : 09370****97

۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 9+ گزارش نظر
یک انیمیشن انگیزشی کامل

از نظر من این انیمیشن بیشتر از اینکه برای بچه ها ساخته شده باشه برای بزرگسالان ساخته شده. هرچند که خیلی جملات و نکته های مثبت مستقیم مطرح میشه اما پیام اصلی فیلم که باید از هر لحظه زندگی لذت برد و در راه رسیدن به هدف عقب نشینی نکرد برای بچه ها واضح نیست و به همین دلیل برای اینکه تاثیر مثبت این انیمیشن رو بشه برای فرزندان هم فعال کرد نیازمند این هست که بچه هارو در دیدن این انیمیشن همراهی کنیم و با آموزه های دینی خودمون تطابق بدیم و نکته های انیمیشن رو براشون به زبون ساده توضیح بدیم. درباره خشونت در این اثر حتی نمره یک هم زیاده بنظر من چرا که انقد فضای انیمیشن فانتزی و رویا گونه است و شیرین که خشونت کمی هم که داره خنثی میشه و همچنین در بخش ناهنجاری که مثلا ابنبات دزدید وقتی اینمارو از مارکتر روح شماره ٢٢که اطلاعی از قوانین زندگی و نحوه ی زندگی کردن نداره و علی الخصوص وقتی در پایان انیمیشین جو با اشاره به همون کار این پیام رو که از کوچکترین چیز زندگی میشه لذت برد، مطرح میکنه؛ باز خنثی میشه که البته نیازمند این هست که برای کودک کم سن توضیح داده بشه.

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : Kosar Molaei

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
نظرمن

در بخشی از فیلم که جو گاردنر از بیمارستان فرار کرده بود ،با لباسی کثیف و نامناسب، رهبر اجرایی که قرار بود دراون حضور داشته باشه رو میبنه و بعدش اون خانم بادیدن وضع ظاهری جو ،نظرش نسبت به حضور اون در اجرا تغییر میکنه ،این نشون دهنده توجه افراد به ظواهر و اینکه آراستگی در ظاهر ارتباطی متقابل بر نحوه ارتباط و احترام دیگران بامادارد .در بخشی دیگر وقتی جوگاردنر که از بیمارستان فرارکرده و به همراه گربه به خونش میره ،در همون زمان یکی از شاگردانش میاد و به اون سر میزنه و میگه من منصرف شدم از اینکه بنوازم،و روح شماره ۲۲ که در بدن گاردنرهست ، خیلی راحت و بدون اینکه دلیل بی خیال شدن اون شاگرد رو از هدفش بدونه ،میگه: خب تسلیم شو ،شاید این به عنوان یه نکته منفی باشه، این فیلم نشون داد که حتماشادی و خوشبختی یک مسیر نتیجه محور در راستای رسیدن به هدف نیست ،بلکه فرایند محوره،یعنی شادی و معنای زندگی رو باید درتک تک لحظه ها احساس کرد ،چون زندگی منتظر هیچ کس نمیمونه، در اون بخشی که جو گاردنر به عنوان مشاور روح شماره ۲۲ انتخاب شده بود و اون (روح شماره ۲۲)بعد از مشاهده لحظات زندگیش به اون گفت:عجب زندگی کسل کننده ای داشتی ،نشون دهنده این هست که با وجود اینکه جو در تمام زندگیش هدفی داشته ولی معنای زندگی رو نفهمیده و از اون لذت نبرده

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : 09212****70

۴ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 10+ گزارش نظر
پیچیده برای خردسالان

به نظرم انیمیشن به هیچ وجه برای تماشای خردسالان مناسب نیست

بزرگسال

توسط : 09212****70

۴ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 10+ گزارش نظر
پیچیده برای خردسالان

به نظرم انیمیشن برای زیر 9 سال میتونه خیلیییی گیج کننده باشه و بهتره اصلا این انیمیشن رو نبینند.

بزرگسال

توسط : 09352****09

۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 9+ گزارش نظر
لذت محور اصلی زندگیست

روح هم مثل اکثر آثار دارای برداشتهای سطحی و عمیق مفهومی هست. یکی از نکاتی که در انیمیشن روح بهش پرداخته شده تا روی بیننده اثرگذاری ذهنی کنه، مسئله لذت بردن از لحظه هست. در نگاه سطحی مشکلی نداره و از کنارش به سادگی عبور میشه ولی مشخصا سازندگان اهداف بزرگی برای این پروژه داشتن که براش تحقیقات کردن و چنین دنیای فانتزی رو خلق کردن تا کودک و نوجوون هدفش رو صرف لذت بردن بی قید و شرط قرار بده. درسته که اگه همه چیز زندگی رو فدای اهداف شغلی کنیم آسیب میبینیم و این پیام مثبتیه ولی توجه کنید که اصالت دادن به لذت هم همونقدر پیام نامناسبیه که در ناخودآگاه بیننده ثبت میشه. اینکه هیچ چیزی از لذت مهمتر و ارزشمندتر نیست.

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : نیلوفر محمدبیگی

۱۶ بهمن ۱۳۹۹

مناسب سن 15+ گزارش نظر
تناسخ

تغییر در نگرش اخرت و تناسخ واینکه خدایی وجودنداره

خردسال

توسط : تینو محمدی

۲۱ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
بررسی انیمیشن زیبای روح

روح انیمیشن بسیار زیبایی است که در کنار زیبایی اش باید به نکاتش دقت کنیم. در اخر انیمشن جو، جمله ای به یاد ماندنی را بیان کرد \\\" نمی دانم می خواهم چه کنم اما می خواهم زندگی کنم \\\" منظور او از نظر {زندگی کردن} چه بود؟ در دین ما زندگی ازمونی برای دنیای اخرت است اما انها(کسانی که مانند ما نیستند) زندگی را خوش گذرانی می بینند، چون اعتقادی به دنیای اخرت ندارند. در انیمیشن روح چیزی از جهان اخرت (یا همان جهان پس از مرگ) نشان داده نشد. در واقع چون چیزی در مورد ان ندارندیا بهتر بگوییم اصلا ان را قبول ندارند! در شهر خانوم های سیاه پوست و با حجاب هم وجود داشتند. در بین انسان هایی که در خلع بودند خانوم مسلمانی هم بود(البته این بستگی به دوبله ای که دیده اید دارد) اما با همه اینها روح انیمیشن جذابی است که باید ببینمش و به نکاتش توجه کنیم. \\\"بیایید زندگی کنیم، نه از نوع انها بلکه از نوع یک انسان مسلمان، یعنی قدر لحظه هایمان را بدانیم\\\" {وقت الذهب} {وقت طلاست}

مشاهده کامل

خردسال

توسط : تینو محمدی

۲۱ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
بررسی انیمیشن زیبای روح

روح انیمیشن بسیار زیبایی است که در کنار زیبایی اش باید به نکاتش دقت کنیم. در اخر انیمشن جو، جمله ای به یاد ماندنی را بیان کرد \\\" نمی دانم می خواهم چه کنم اما می خواهم زندگی کنم \\\" منظور او از نظر {زندگی کردن} چه بود؟ در دین ما زندگی ازمونی برای دنیای اخرت است اما انها(کسانی که مانند ما نیستند) زندگی را خوش گذرانی می بینند، چون اعتقادی به دنیای اخرت ندارند. در انیمیشن روح چیزی از جهان اخرت (یا همان جهان پس از مرگ) نشان داده نشد. در واقع چون چیزی در مورد ان ندارندیا بهتر بگوییم اصلا ان را قبول ندارند! در شهر خانوم های سیاه پوست و با حجاب هم وجود داشتند. در بین انسان هایی که در خلع بودند خانوم مسلمانی هم بود(البته این بستگی به دوبله ای که دیده اید دارد) اما با همه اینها روح انیمیشن جذابی است که باید ببینمش و به نکاتش توجه کنیم. \\\"بیایید زندگی کنیم، نه از نوع انها بلکه از نوع یک انسان مسلمان، یعنی قدر لحظه هایمان را بدانیم\\\" {وقت الذهب} {وقت طلاست}

مشاهده کامل

خردسال

توسط : تینو محمدی

۱۵ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
پاسخ \" پیچیده برای خردسالان \"

از نظر من فیلم می تواند برای کودکان و خردسالان سرگرم کننده باشد. اما بزرگ تر ها می توانند بیشتر به ان دقت کنند و بعضی از نکاتی که احساس می کنند برای خردسالان مناسب باشد را بیان کنند:)

مشاهده کامل

خردسال

توسط : تینو محمدی

۱۷ بهمن ۱۳۹۹

مناسب سن 9+ گزارش نظر
بررسی انیمیشن زیبای روح

روح انیمیشن بسیار زیبایی است که در کنار زیبایی اش باید به نکاتش دقت کنیم. در اخر انیمشن جو، جمله ای به یاد ماندنی را بیان کرد \" نمی دانم می خواهم چه کنم اما می خواهم زندگی کنم \" منظور او از نظر {زندگی کردن} چه بود؟ در دین ما زندگی ازمونی برای دنیای اخرت است اما انها(کسانی که مانند ما نیستند) زندگی را خوش گذرانی می بینند، چون اعتقادی به دنیای اخرت ندارند. در انیمیشن روح چیزی از جهان اخرت (یا همان جهان پس از مرگ) نشان داده نشد. در واقع چون چیزی در مورد ان ندارندیا بهتر بگوییم اصلا ان را قبول ندارند! در شهر خانوم های سیاه پوست و با حجاب هم وجود داشتند. در بین انسان هایی که در خلع بودند خانوم مسلمانی هم بود(البته این بستگی به دوبله ای که دیده اید دارد) اما با همه اینها روح انیمیشن جذابی است که باید ببینمش و به نکاتش توجه کنیم. \"بیایید زندگی کنیم، نه از نوع انها بلکه از نوع یک انسان مسلمان، یعنی قدر لحظه هایمان را بدانیم\" {وقت الذهب} {وقت طلاست}

مشاهده کامل

خردسال

توسط : تینو محمدی

۱۷ بهمن ۱۳۹۹

مناسب سن 9+ گزارش نظر
بررسی انیمیشن زیبای روح

روح انیمیشن بسیار زیبایی است که در کنار زیبایی اش باید به نکاتش دقت کنیم. در اخر انیمشن جو، جمله ای به یاد ماندنی را بیان کرد \" نمی دانم می خواهم چه کنم اما می خواهم زندگی کنم \" منظور او از نظر {زندگی کردن} چه بود؟ در دین ما زندگی ازمونی برای دنیای اخرت است اما انها(کسانی که مانند ما نیستند) زندگی را خوش گذرانی می بینند، چون اعتقادی به دنیای اخرت ندارند. در انیمیشن روح چیزی از جهان اخرت (یا همان جهان پس از مرگ) نشان داده نشد. در واقع چون چیزی در مورد ان ندارندیا بهتر بگوییم اصلا ان را قبول ندارند! در شهر خانوم های سیاه پوست و با حجاب هم وجود داشتند. در بین انسان هایی که در خلع بودند خانوم مسلمانی هم بود(البته این بستگی به دوبله ای که دیده اید دارد) اما با همه اینها روح انیمیشن جذابی است که باید ببینمش و به نکاتش توجه کنیم. \"بیایید زندگی کنیم، نه از نوع انها بلکه از نوع یک انسان مسلمان، یعنی قدر لحظه هایمان را بدانیم\" {وقت الذهب} {وقت طلاست}

مشاهده کامل