• امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

روباه و موش

روباه و موش

بررسی تخصصی انیمیشن Fox And Mouse

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  انیمیشن کوتاهی درباره‌ی روباه تنهایی است که قصد شکار موش را دارد؛ اما بعداً او را از مرگ نجات می‌دهد و دوست همدیگر می‌شوند. این انیمیشن جایزه‌ی اسکار بهترین پویانمایی کوتاه را از آن خود کرده است.

سال 2015 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

روباه با اینکه تصمیم داشت موش را شکار کند؛ اما زمانی‌که می‌بیند موش درحال غرق‌شدن در آب است، او را نجات می‌دهد و خودش در زیر یخ‌ها می‌ماند. موش هم برای جبران کار روباه تلاش می‌کند تا او را از آب بیرون بیاورد.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن روباه و موش به‌دلیل کوتاه‌بودن ممکن است برای کودکان کمی پیچیده باشد و آن‌ها نتوانند پیامی مانند کمک‌کردن و نجات همدیگر را به‌خوبی دریافت کنند. بهتر است شما در زمان تماشا انیمیشن، فرزندتان را همراهی کنید و در مواقعی که فرزندتان متوجه اتفاقات انیمیشن نشد، برای او به‌صورت سؤالی یا گفت‌وگو توضیح دهید. اتفاق اصلی انیمیشن شکار موش توسط روباه است که ممکن است تماشای این صحنه باعث ایجاد نگرانی و دلهره در کودکان شود.

خلاصه: برای انتقال پیام مثبت به فرزندتان با او گفت‌وگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا روباه موش را از غرق‌شدن نجات داد؟

چرا جغدها برای نجات روباه به موش کمک نکردند؟

خلاصه: درباره‌ی نجات موش توسط روباه با فرزندتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

«روباه» برای شکار «موش» او را دنبال می‌کند تا اینکه موش به بالای درختی، کنار «جغدها» می‌رود. روباه برای شکار موش مجبور می‌شود درخت را تکان بدهد، برای همین جغدهایی که روی شاخه‌ی درخت بودند، از او عصبانی می‌شوند و به جای دیگری می‌روند. موش برای فرار از روباه به روی برکه‌ی یخ‌زده می‌رود و هردوی آن‌ها در آب می‌افتند. روباه موفق می‌شود موش را به بیرون از آب بیندازد؛ اما خودش در زیر آب می‌ماند. موش از جغدها کمک می‌خواهد تا روباه را نجات دهند؛ اما جغدها درخواست او را رد می‌کنند و قصد دارند تا خودشان موش را شکار کنند؛ اما خود روباه از آب بیرون می‌آید و مراقب موش است تا جغدها به او آسیبی نزنند. روباه بعد از نجات موش، از شکارش منصرف می‌شود و با هم دوست می‌شوند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: Camille Chaix - Hugo Jean/ کامیل ژاکس، کوین راجر، هوگو ژان، ماری پیلیر و ژولیت جوردان

نویسنده/ مترجم: کامیل ژاکس، کوین راجر، هوگو ژان، ماری پیلیر و ژولیت جوردان

نام تهیه‌کننده: کریم کنیسی

کشور سازنده: فرانسه

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه