رنگ

بررسی تخصصی انیمیشن Paint

رنگ

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«رنگ» یک انیمیشن کوتاه و صامت است. در این داستان، دو نفر درحال رقابت هستند تا فضا را به رنگ دلخواه خودشان دربیاورند. یکی به رنگ قرمز و دیگری رنگ آبی. درحین این رقابت تصادفی رخ می‌دهد و رنگ‌های آبی و قرمز باهم آمیخته می‌شود. سرانجام، آمیختگی رنگ قرمز و آبی، یک اثر هنری باارزش خلق می‌کند. این انیمیشن، مفهومی و درک پیام آن برای کودکان دشوار است. بنابراین بیشتر مناسب نوجوانان و بزرگسالان می‌باشد، هرچند مشاهده‌ی آن برای کودکان مشکلی ندارد.

سال 2016 3 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

دو نفر بر سر اینکه رنگ‌آمیزی یک فضا قرمز باشد یا آبی، رقابت دارند. تعصب آن‌ها بر سر رنگ دلخواه خود و جدیت آن‌ها برای رقابت‌کردن در چهره‌هایشان مشخص است و در یک صحنه هرکدام ماشین بزرگی برای رنگ‌کردن فضا دارند که با هم تصادف می‌کنند.

جزئیات
ترس

رقابت شدید دو فرد هنگام رنگ‌آمیزی یک فضا و تعصب آن‌ها روی رنگ دلخواهشان ممکن است هیجان ایجاد کند. زمانی‌که رقابت شدت می‌گیرد، در یک صحنه جیغ‌زدن شخصیت‌ها و تصادف‌کردن آن‌ها را می‌بینیم.

جزئیات
پیام مثبت

ممکن است برداشت‌های متعددی از این انیمیشن مفهومی کوتاه وجود داشته باشد. باتوجه به اینکه دو نفر بر سر قرمز و یا آبی‌بودن فضا رقابت زیادی دارند؛ اما درنهایت آمیختگی این‌‌دو رنگ با هم یک اثر هنری خلق می‌کند. زیبابودن تفاوت‌ها در کنار هم، برتری‌نداشتن رنگ‌ها نسبت به هم، تقبیح تعصبات و رقابت‌های بی‌نتیجه و بهتربودن همکاری و باهم‌بودن می‌تواند از پیام‌های مثبت اثر باشد.

چه برداشتی از انیمیشن داری؟ چرا هرکدام از شخصیت‌ها سعی می‌کردند تنها یک رنگ برای رنگ‌آمیزی استفاده کنند؟ رنگ‌های متفاوت در کنار هم زیباتر هستند یا به تنهایی؟ رنگ قرمز برتر است یا رنگ آبی؟ چگونه می‌توان تشخیص داد؟ اگر هردو شخصیت از ابتدا تصمیم می‌گرفتند از هردو رنگ استفاده کنند و همکاری و دوستی را جایگزین رفتارشان می‌کردند، بهتر نبود؟ آیا تو هم اختلاف سلیقه و یا رقابت شدیدی با دوستانت داشته‌ای؟ به‌نظرت می‌توانی همکاری را جایگزین اختلاف‌نظرهایت کنی؟ آیا لازم است همه‌ی افراد سلیقه‌هایشان شبیه یکدیگر باشد؟ چگونه می‌توانیم با کسانی که با ما تفاوت دارند، دوستی کنیم؟ خلاصه: نظر کودکان را درباره‌ی پیام انیمیشن بپرسید و با پرسش‌هایی به ساده‌ترشدن فهم پیام انیمیشن کمک کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه