• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رنگ

رنگ

بررسی تخصصی انیمیشن Paint

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«رنگ» یک انیمیشن کوتاه و صامت است. در این داستان، دو نفر درحال رقابت هستند تا فضا را به رنگ دلخواه خودشان دربیاورند. یکی به رنگ قرمز و دیگری رنگ آبی. درحین این رقابت تصادفی رخ می‌دهد و رنگ‌های آبی و قرمز باهم آمیخته می‌شود. سرانجام، آمیختگی رنگ قرمز و آبی، یک اثر هنری باارزش خلق می‌کند. این انیمیشن، مفهومی و درک پیام آن برای کودکان دشوار است. بنابراین بیشتر مناسب نوجوانان و بزرگسالان می‌باشد، هرچند مشاهده‌ی آن برای کودکان مشکلی ندارد.

سال 2016 3 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

دو نفر بر سر اینکه رنگ‌آمیزی یک فضا قرمز باشد یا آبی، رقابت دارند. تعصب آن‌ها بر سر رنگ دلخواه خود و جدیت آن‌ها برای رقابت‌کردن در چهره‌هایشان مشخص است و در یک صحنه هرکدام ماشین بزرگی برای رنگ‌کردن فضا دارند که با هم تصادف می‌کنند.

جزئیات
ترس

رقابت شدید دو فرد هنگام رنگ‌آمیزی یک فضا و تعصب آن‌ها روی رنگ دلخواهشان ممکن است هیجان ایجاد کند. زمانی‌که رقابت شدت می‌گیرد، در یک صحنه جیغ‌زدن شخصیت‌ها و تصادف‌کردن آن‌ها را می‌بینیم.

جزئیات
پیام مثبت

ممکن است برداشت‌های متعددی از این انیمیشن مفهومی کوتاه وجود داشته باشد. باتوجه به اینکه دو نفر بر سر قرمز و یا آبی‌بودن فضا رقابت زیادی دارند؛ اما درنهایت آمیختگی این‌‌دو رنگ با هم یک اثر هنری خلق می‌کند. زیبابودن تفاوت‌ها در کنار هم، برتری‌نداشتن رنگ‌ها نسبت به هم، تقبیح تعصبات و رقابت‌های بی‌نتیجه و بهتربودن همکاری و باهم‌بودن می‌تواند از پیام‌های مثبت اثر باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن کوتاه «رنگ» یک انیمیشن مفهومی است که درک پیام آن برای کودکان دشوار می‌باشد؛ اما خشونت، ترس یا ناهنجاری که برای کودکان مضر باشد، در این اثر مشاهده نمی‌شود. درصورت تماشای این محصول در کنار فرزندانتان، پیش از آنکه برداشت خود را درباره‌ی اثر بگویید، از آن‌ها درباره‌ی پیامی که متوجه شده‌اند سؤال کنید و اجازه دهید دراین‌باره فکر کنند. برای راهنمایی آن‌ها در دریافت پیام اثر، از طریق پرسش‌هایی ساده و قابل فهم اقدام کنید.

این انیمیشن می‌تواند فرصتی ایجاد کند تا درباره‌ی مفاهیمی مانند زیبایی تفاوت‌ها درکنار هم، تقبیح احساس برتری و تعصب و زیباتربودن همکاری و باهم‌بودن صحبت کنید. شاید نزدیک‌ترین مفاهیمی که برای سنین پایین آشنا باشد، رقابت‌کردن برای پیروزی و نیز کنارنیامدن با تفاوت‌های ظاهری در دنیای دوستی‌هایشان باشد. اگر فرزندتان در گروه دوستانش درگیر رقابت آزاردهنده شده یا کنارآمدن با اختلاف‌سلیقه‌ها و تفاوت‌های ظاهری در گروه دوستی برای او سخت است، با توجه به انیمیشن او را راهنمایی کنید.

خلاصه: این انیمیشن با روایت یک داستان فانتزی و نمادین، مفاهیمی را ارائه می‌دهد که دریافت آن برای کودکان دشوار خواهد بود. به فرزندانتان اجازه دهید درباره‌ی پیام اثر فکر کنند و از طریق سؤال‌کردن، کمک کنید تا نظرشان کامل‌تر شود.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چه برداشتی از انیمیشن داری؟ چرا هرکدام از شخصیت‌ها سعی می‌کردند تنها یک رنگ برای رنگ‌آمیزی استفاده کنند؟ رنگ‌های متفاوت در کنار هم زیباتر هستند یا به تنهایی؟ رنگ قرمز برتر است یا رنگ آبی؟ چگونه می‌توان تشخیص داد؟ اگر هردو شخصیت از ابتدا تصمیم می‌گرفتند از هردو رنگ استفاده کنند و همکاری و دوستی را جایگزین رفتارشان می‌کردند، بهتر نبود؟ آیا تو هم اختلاف سلیقه و یا رقابت شدیدی با دوستانت داشته‌ای؟ به‌نظرت می‌توانی همکاری را جایگزین اختلاف‌نظرهایت کنی؟ آیا لازم است همه‌ی افراد سلیقه‌هایشان شبیه یکدیگر باشد؟ چگونه می‌توانیم با کسانی که با ما تفاوت دارند، دوستی کنیم؟ خلاصه: نظر کودکان را درباره‌ی پیام انیمیشن بپرسید و با پرسش‌هایی به ساده‌ترشدن فهم پیام انیمیشن کمک کنید.

داستان انیمیشن

فضایی خالی توسط دو نفر درحال رنگ‌شدن است. این دو نفر بر سر اینکه رنگ فضا «قرمز» باشد یا «آبی»، رقابت دارند و هرکسی تلاش می‌کند بیشتر فضا را به رنگ دلخواه خودش دربیاورد. درحین این رقابت هرکدام یک ماشین سوار می‌شوند که فضای بیشتری را با آن رنگ کنند؛ اما ناگهان تصادف می‌کنند. نتیجه‌ی این تصادف یک تابلوی هنری باارزش است که رنگ‌های آبی و قرمز در آن آمیخته شده‌اند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Luke Berge / لوک برگ

نویسنده: Luke Berge / لوک برگ

نام تهیه‌کننده: Nicko Venter / نیکو ونتر

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: The Animation School

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه