• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن رقص قاصدک‌ها (Dance of the dandelions)

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

423 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

«رقص قاصدک‌ها» انیمیشن ایرانی نسبتاً کوتاه و حماسی از زندگی شهید والامقام، احمد لشکری است. که با فداکاری و رشادت در جهت حفظ جان مردمان و امنیت کشورش شجاعانه در مقابل دشمن ایستاد و در این راه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 

ژانر : حماسی

سال 1391 38 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

داستان رقص قاصدک‌ها روایت کوتاهی از رشادت‌های شهید احمدلشکری، یکی از قهرمانان ملی کشورمان است. این داستان با روایت‌گری زندگی احمد لشکری، ضمن پاسداشت فداکاری‌های این شهید، بستر مناسبی را برای گفت‌وگوی والدین با فرزندانشان درباره‌ی قهرمانان ملی فراهم می‌کند.

شهید احمدلشکری به عنوان یک شخصیت قهرمان در تمام سیر داستان درحال جنگ و درگیری با دشمنان است، این فضا ممکن است برای کودکان سنین پایین‌تر شخصیت خشونت‌باری از شهید ایجاد کند. یا سؤالاتی درباره‌ی علت جنگ و درگیری‌ها به‌وجود آورد، احمد لشکری، شروع‌کننده جنگ نیست. او از مردم کشورش، تمامیت ارضی و هرگونه مفهوم والایی که ارزش جنگیدن دارد، دفاع می‌کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا تا به‌حال اسم احمد لشکری را شنیده بودی؟

به نظرت چرا احمد در جنگ مشارکت داشت؟

ادامه متن

داستان اثر

رقص قاصدک‌ها، داستان کوتاه از زندگی احمد لشکری یکی از رزمنده‌های جنگی است. این داستان با جنگ و درگیری احمد و همرزمانش با نیروهای عراقی شروع می‌شود که در نهایت به عقب‌نشینی دشمنان ختم می‌شود. احمد بعد از این عملیات موفقیت‌آمیز به خانه بازمی‌گردد و مدتی را در کنار خانواده و دختر کوچکش مریم می‌گذراند. او در تمام این مدت دغدغه امنیت و آرامش برای مردم سرزمینش را دارد و مدام با رویای نجات دختر کوچکی که مادر زخمی‌اش را در آغوش گرفته به مبارزه دشمن می‌رود. او در آخرین شبی که کنار خانواده‌اش ‌اش ‌اش می‌ماند در یک خواب دلنشین خبر شهادتش را از دوستانِ هم‌رزم شهیدش می‌گیرد. و اتفاقا در اولین عملیات پروازی که دارد بعد از مقاومت‌های بسیار در مقابل دشمن مورد حمله موشک دشمن قرار می‌گیرد و به شهادت می‌رسد.

جزئیات اثر

کارگردان: وحید شاکری

نویسنده: آرزو لشکری

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد رقص قاصدک‌ها

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!