ربات‌ها

بررسی تخصصی انیمیشن Robots

ربات‌ها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

فیلم «ربات‌ها» در ژانر ماجراجویی به نمایش رباتی جوان می‌پردازد که سعی می‌کند برای رسیدن به اهدافش تلاش کند. او که به کمک و انگیزه‌های پدرش قدم در راه بزرگی گذاشته است، سعی می‌کند علاوه بر رسیدن به هدفش به دیگرربات‌ها نیز کمک کند. او برای نجات همه ربات‌ها تلاش می‌کند و وقتی ناامیدیِ بیگولد، رئیس سابق کارخانه را، می‌بیند سعی می‌کند به او انگیزه بدهد تا کارش را از سر بگیرد. این فیلم نمایش عزم و اراده‌ی راسخ برای رسیدن به هدف، همچنین کار گروهی برای دست‌یافتن به نتیجه را به‌خوبی به نمایش می‌گذارد.

سال 2005 83 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های خشونت‌آمیز این فیلم فانتزی است و از سطح پایینی برخوردار است. ربات‌ها در صحنه‌هایی با یکدیگر درگیر می‌شوند که به‌صورت طنز و کمدی به نمایش درمی‌آید.

جزئیات
پیام مثبت

در این فیلم پیام‌هایی همچون عزم و اراده‌ی قوی، محبت به والدین، کار گروهی، تلاش برای همنوع، امیدواری، انگیزه و تلاش برای رسیدن به هدف برای مخاطب به نمایش گذاشته می‌شود. رادنی رباتی است که در راه رسیدن به هدف ناامید نمی‌شود و تمام سعی و تلاشش را می‌کند. زمانی‌که ربات‌های قدیمی را که به لوازم یدکی نیازمند هستند، می‌بیند تلاش می‌کند تا آن‌ها را تعمیر کند. برای پیداکردن بیگولد، با همکاری و مشورت دوستانش موفق به انجام این کار می‌شود. او سعی می‌کند به همه انگیزه بدهد و برای شکست راچت با همکاری همه‌ی ربات‌ها به نتیجه می‌رسد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رادنی در این انیمیشن الگوی مثبتی برای مخاطب کودک است. شخصیتی که برای رسیدن به هدف تلاش می‌کند و ناامید نمی‌شود، او هیچ‌چیز را ناممکن نمی‌بیند و به دیگران برای مقابله با موانع انگیزه می‌دهد. او با والدینش رفتاری مهربانانه دارد و برای کمک به پدرش تلاش زیادی می‌کند. رادنی تنها به خود و اهدافش فکر نمی‌کند، بلکه به هم‌نوع خودش نیز کمک می‌کند. او وقتی می‌بیند ربات‌های قدیمی نیاز به تعمیر دارند، دست به‌کار می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند. او برای رسیدن به هدفش از همکاری و کمک بقیه ربات‌ها بهره می‌گیرد. همچنین در این فیلم پدر رادنی نیز مشوق خوبی برای اوست و او را برای رسیدن به اهدافش تشویق می‌کند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با کودکان خود درباره‌ی داستان کلی و روایت فیلم صحبت کنید.

از آن‌ها بپرسید چه چیزی باعث موفقیت رادنی در رسیدن به هدفش شد؟ با این سؤال عواملی همچون اراده‌ی قوی، امید، همکاری با دیگران و همفکری را یادآور شوید.

بهتر است صحنه‌هایی که رادنی به بقیه ربات‌ها کمک می‌کند و آن‌ها را تعمیر می‌کند، همچنین همکاری بقیه ربات‌ها برای شکست راچیت، برای کودکان سنین پایین توضیح و شرح داده شود.

خلاصه: داستان و روایت کلی فیلم را با کودک خود بازخوانی کنید، با کودک خود درباره‌ی راه‌های موفقیت رادنی و عواملی همچون عزم و اراده، امید، همفکری و همکاری گفت‌وگو کنید. شرح صحنه‌های کمک رادنی به ربات‌ها و همکاری آن‌ها برای شکست راچیت.

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم به‌صورت فانتزی است و نمایشی تخیلی از ربات‌ها را به نمایش می‌گذارد، این موضوع برای کودکانی که درک صحیحی از فضای واقعی و تخیلی دارند، می‌تواند نامناسب باشد. همچنین در صحنه‌های اولیه فیلم، از نحوه‌ی به‌وجودآمدن ربات سخن به میان می‌آید که ممکن است کودکان را با موضوع نحوه‌ی تولد خودشان درگیر کند. لازم است والدین درباره‌ی این مسائل آمادگی کافی را برای برخورد مناسب با پرسش کودکِ خود داشته باشند. اراده‌ی رادنی برای پیداکردن بیگولد، مبارزه با راچت و بازگرداندن مدیریت به بیگولد، می‌تواند الگوی خوبی از تلاشگری برای کودکان باشد. درباره‌ی عوامل موفقیت رادنی از کودکان خود سؤال کنید تا بهتر بتوانند از این شخصیت الگو بگیرند.

خلاصه: فضای تخیلی فیلم و صحنه‌هایی از نحوه‌ی به‌وجودآمدن نوزاد که ممکن است برای برخی کودکان ایجادِ چالش ذهنی کند.

داستان انیمیشن

انیمیشن «ربات‌ها» داستان ربات جوانی به نام «رادنی» است که می‌خواهد به یک مخترع بزرگ تبدیل شود؛ اما چون در یک خانواده‌ی فقیر زندگی می‌کند، نمی‌تواند به اهداف خود برسد. ازاین‌رو تصمیم می‌گیرد به شهر ربات‌ها سفر کند. او به کارخانه «بیگولد» می‌رود. آقای بیگولد از مخترعان و ایده‌پردازها حمایت می‌کند. او کارخانه تولید قطعات یدکی ربات دارد؛ اما رادنی متوجه می‌شود دیگر خبری از بیگولد نیست. او به کمک برخی دیگر از ربات‌ها که مشکلِ یافتن قطعات یدکی دارند، تلاش می‌کند تا بیگولد را بیابد. او در این بین به ربات‌های قدیمی کمک می‌کند تا تعمیر شوند. او سعی می‌کند به مهمانی سالانه که توسط بیگولد اداره می‌شود، برود؛ اما بیگولد در آن مهمانی حضور نمی‌یابد. رادنی به کمک «کاپر» از چنگ «راچت»، که سعی دارد جلوی رادنی را بگیرد، نجات پیدا می‌کند و به دیدار بیگولد می‌رود. او سعی می‌کند بیگولد را که ناامید شده است، به مدیریت کارخانه برگرداند. او موفق می‌شود و به کمک بیگولد و دوستان رباتش، با راچت و مادر راچت که ربات‌های قدیمی را برای تولید قطعات جدید بازیافت می‌کند، مبارزه کنند و مدیریت کارخانه را به‌دست بگیرند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Chris Wedge/ کریس وج

نویسنده/ مترجم: David Lindsay-Abaire, Babaloo Mandel, Lowell Ganz/ دیوید لیندزی‌آباری، بابالو مندل، لوول گنز

نام تهیه کننده: William Joyce, John C. Donkin, Jerry Davis / ویلیام جویس، جان سی دانکین، جری دِویس

نام بازیگران:Ewan McGregor, Halle Berry, Greg Kinnear, Mel Brooks, Amanda Bynes, Drew Carey, Robin Williams / ایوان مک‌گرگور، هلی بری، گریگ کینیر، مل بروکس، آماندا باینس، درو کری، رابین ویلیامز

نام شخصیت‌ها:

رادنی کاپرباتام: ربات جوانی که در آرزوی دیدار بیگولد، فرد اول شهر ربات‌ها و حامی ربات‌های مخترع است. او می خواهد با کمک بیگولد به آرزوهایش برسد،

هرب کاپرباتام: پدر رادنی که در جوانی به موسیقی علاقه داشته است؛ اما به اصرار پدرش یک ربات ماشین ظرفشویی می‌شود،

بیگولد: ربات مخترع و حامی ربات‌های مخترع و صاحب کارخانه‌ی سازنده‌ی قطعات یدکی ربات‌ها،

فندر: رباتی قدیمی که در شهر ربات‌ها با رادنی آشنا می‌شود،

راچت: رباتی که مدیریت کارخانه بیگولد را در دست می‌گیرد و سعی می‌کند تنها پول بیشتری به‌دست آورد،

کاپر: رباتی که در کنار مدیریت جدید کارخانه کار می‌کند؛ ولی سعی دارد به رادنی کمک کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: / blue sky studios شرکت بلو اسکای

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه