• امروز : 12 خرداد 1402
logo

نقد و بررسی انیمیشن راستی مکانیک (Rusty Rivets)

author-img

توسط : زهرا ربیعیان ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

811 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 4 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

راستی مکانیک، انیمیشنی سرشار از پیام‌های مثبت است که آن را مناسب رده سنی+4 کرده است. این سریال، داستان پسری به نام راستی است که با خلاقیت و دانش مهندسی‌اش با کمک و همکاری دوستانش ربات‌های کمک‌کننده ساخته و برای مشکلات، راه‌ حل طراحی می‌کند.

ژانر : کمدی

سال 2016 هر قسمت میانگین 12 دقیقه جزئیات کامل اثر
-1 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال انیمیشنی «راستی مکانیک» درباره دانش مهندسی و ساخت ابزار و ربات‌های فنی است که به موجب آن فرزندتان را با مفاهیم فنی و مهندسی آشنا می‌کند. در این مجموعه، راستی و رابی برای حل مسائل، ایده‌پردازی می‌کنند و با توجه به جزئیات قطعات و ابزاری که دارند، آن‌ها را ترکیب و ربات‌هایی را طراحی می‌کنند که با دیدن این کار، احتمالا فرزندتان ترغیب می‌شود که با ترکیب و طراحی وسایلشان چیز جدیدی بسازند. بهتر است شما نیز آن‌ها را در این امر، یاری و تشویق نمایید.

راستی و رابی در این مجموعه یکدیگر را تشویق می‌کنند و از ایده‌های همدیگر و دوست کوچک‌ترشان به نام لیام استقبال می‌کنند که این امر توقع چنین برخوردی از والدین را در کودک ایجاد می‌کند. آن‌ها در این مجموعه با هر اشتباه، آن را می‌پذیرند و به خاطرش عذرخواهی می‌کنند و در جهت رفع آن برمی‌آیند. روحیه خیرخواهی، کمک به دیگران و همکاری در این انیمیشن به وضوح قابل توجه است که در مسیر تربیت کودکتان می‌تواند یاری‌دهنده باشد. توجه داشته باشید که دسترسی راستی به ابزار و ساخت ربات‌ها گاها در دنیای واقعی امکان‌پذیر نیست. بهتر است این موضوع را برای فرزندتان توضیح دهید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودکان بپرسید که آیا به ساخت ابزار و ربات‌ها علاقه‌مند است؟

راستی و رابی چرا در حل مشکلات موفق می‌شوند؟

 آیا تو هم دوست داشتی که با ساخت ابزار و ربات‌های کمک‌کننده به دیگران کمک کنی؟

آیا اختراعی به ذهنت می‌رسد که بتواند به دیگران کمک کند؟

راستی و رابی از چه چیزهایی برای ساخت اختراعاتشان استفاده می‌کنند؟

خلاصه: دلیل موفقیت راستی و رابی در حل مشکلات چیست؟ آیا به ساخت ابزار و ربات‌ها علاقه‌مندی؟ آیا اختراعی برای حل مشکل به ذهنت می‌رسد؟

داستان اثر

سریال کارتونی راستی مکانیک، درباره پسربچه‌ای به نام راستی است که به خاطر ذهن خلاق و دانش مهندسی از ابزار و قطعات ماشین‌ها، ربات‌های نجات‌دهنده می‌سازد. هر قسمت از این سریال به یکی از ماجراجویی‌های راستی و دوستش رابی می‌پردازد. این دو نفر در هر قسمت همواره در حال تلاش برای کمک‌کردن به باقی افراد شهر هستند و با خلاقیتشان، ابزارها و قطعات ماشین‌ها را با هم ترکیب و طراحی می‌کنند تا یک ربات کمک‌کننده و نجات‌دهنده بسازند. این سریال پر از پیام‌های مثبت و مفاهیمی درباره همکاری، همدلی، کمک بی‌قید و شرط به دیگران و پرورش خلاقیت است. ربات‌های ساخته شده توسط راستی، هوشمند هستند و به او در ماجراجویی‌هایش کمک می‌کنند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: پاول اچ براون/ ریک مارشال

نویسنده/ مترجم: کیتی راکی/راوی استیو

نام تهیه کننده:جائلین گالبرایت

نام بازیگران: Kyle Breitkopf/Ava Preston/

نام شخصیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها:

راستی: راستی نقش پسر این مجموعه است که مخترع است و چیزهای کارآمد می‌سازد. رابی: نقش دختر مجموعه است که در کنار راستی در کارگاه ریوت به ساختن وسایل کاربردی کمک می‌کند.

کشور سازنده: کانادا

کمپانی سازنده: Arc productions/ Entertainment

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد راستی مکانیک

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!