• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن رابین رابین (Robin Robin)

author-img

توسط : مهسا خاکپور ارزیاب کدومو

6 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1109 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
 

استاپ موشن «رابین رابین» داستان پرنده‌ای است که در میان موش‌ها بزرگ شده ولی هربار که با خانواده‌اش به دنبال غذا می‌رود تفاوت‌هایش بیشتر آشکار می‌شود. این استاپ موشن موزیکال و کمدی است و تکیه‌ی آن بیشتر بر روی پذیرش تفاوت‌های فردی است.

ژانر : موزیکال

سال 2021 32 دقیقه جزئیات کامل اثر
8 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 5 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

استاپ موشن «رابین رابین» محصول سال 2021، محصولی در ژانر موزیکال و ماجراجویی است. رابین پرنده‌ی کوچکی است که در بین موش‌ها بزرگ شده است و آن‌ها برای پیداکردن غذا از خانه‌ی انسان‌ها خرده غذا می‌دزدند. لفظ «دزدی» در این انیمیشن تکرار می‌شود. حتی رابین به کمک یک زاغ تلاش می‌کند یک ستاره‌ی طلایی را از نوک یک درخت کریسمس بدزدد تا آرزو‌هایشان برآورده شود. مفهوم دزدی در سنین مختلف می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. کودکان سنین پایین متوجه اصل مالکیت نیستند و در سنین بالاتر هیجان این مسئله برایشان جذابیت دارد. از آن جایی که در این انیمیشن دزدی یک مهارت است، رابین دوست دارد به خوبی از عهده‌ی آن برآید. این عمل همراه با موزیک و صحنه‌های کمدی پخش می‌شود و ممکن است کاری ‌هیجان‌انگیز تلقی شود. بهتر است که والدین در تماشای این محصول در کنار فرزندانشان باشند تا در صورت لزوم با آن‌ها گفت‌وگو داشته باشند.

شما بعد از تماشای این انیمیشن می‌توانید در مورد غذا پیداکردن حیوانات با فرزندان خود صحبت کنید و اگر سوالی برای کودک در مورد دزدی شخصیت‌ها پیش آمد توضیح دهید که مفهوم دزدی در حیوانات متفاوت است. کودک در سنین پایین اهل تقلیدکردن است و ممکن است که این عمل نیز برای او تقلیدآمیز باشد. ولی توجه داشته باشید که این تقلید برای او در حد تجربه‌ی بازی و هیجان است که حتما باید با زبانی گرم و مهربان درباره‌ی پیامد این عمل با او صحبت شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند خود در مورد اهمیت پذیرش تفاوت‌های فردی صحبت کنید. از او بپرسید می‌تواند رابین را درک کند؟ بعد از اینکه تفاوت خودش را پذیرفت چه اتفاقی برای او افتاد؟

از فرزند خود بپرسید اگر ستاره‌ی کریسمس آرزو‌ها را برآورده می‌کرد تو چه آرزویی داشتی؟ آیا تا به حال در شرایط مختلف از خودت ناامید شده‌ای؟ یا خواسته‌ای طور دیگری باشی؟

ادامه متن

داستان اثر

رابین پرنده‌ای است که در بین موش‌ها بزرگ شده است. او همه‌ی تلاشش را می‌کند تا مانند موش‌ها یک دزد حرفه‌ای شود و بتواند به راحتی از خانه‌ها خرده غذا بدزدد. اما یک مشکل وجود دارد، رابین نمی‌تواند موش خوبی باشد و مدام دردسر درست می‌کند. او آرزو دارد یک موش خوب باشد، بنابراین با یک زاغ تلاش می‌کند ستاره‌ی درخت کریسمس را که باعث برآورده شدن آرزو‌ها می‌شود بدزدد. اما درنهایت رابین از موش‌شدن خود ناامید می‌شود. او می‌پذیرد که یک پرنده است و زمانی که تفاوت‌هایش را قبول می‌کند تازه می‌تواند موفق شود و به یک عضو مفید برای خانواده تبدیل شود.

جزئیات اثر

کارگردان: دن اوجاری، مایکی پلیز/Dan Ojari , Mikey Please

نویسنده: دن اوجاری، مایکی پلیز/Dan Ojari , Mikey Please

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : Liouza لیوزا زنگنه

۲ اسفند ۱۴۰۰

مناسب سن 5 +

عالی

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد رابین رابین

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!