رابین‌هود

بررسی تخصصی انیمیشن Robin Hood

رابین‌هود

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پادشاهی ظالم و حریص که تنها به‌دنبال کسب بیشتر مالیات است و زندگی سخت و سیاهی را برای مردم به‌وجود آورده است. رابین‌هود برای کمک به فقرا، از ثروتمندان و به‌خصوص پادشاه دزدی می‌کند و آنچه را که به‌دست آورده است، میان فقرا تقسیم می‌کند. «رابین‌هود» انیمیشنی قدیمی و درعین‌حال دوست‌داشتنی است که در سال ۱۹۷۳ میلادی ساخته شده است.

سال 1973 80 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در یکی از صحنه‌ها درباره‌ی اعدام صحبت و چوبه‌ی‌ دار نیز در تصویر دیده می‌شود. از سلاح‌های مختلفی مانند شمشیر، تبر و نیزه در لشگر پرنس جان استفاده می‌شود و رابین‌هود نیز دائم از تیروکمان استفاده می‌کند. با وجود درگیری‌های متعددِ رابین‌هود و جان‌کوچولو با نیروهای پرنس جان، هیچ‌گونه صدمه یا جراحتی به کسی وارد نمی‌شود و شدت خشونت آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

جزئیات
ترس

بدون صحنه‌ی ترسناک

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پرنس جان در گفتار خود از کلماتی مانند کله‌پوک و احمق استفاده می‌کند که یادگیری آن برای کودکان خردسال مناسب نیست.

جزئیات
پیام مثبت

رابین‌هود دربرابر ظلم‌ها و حرص پرنس جان برای دریافت مالیات بیشتر، تلاش می‌کند به مردم مظلوم و بیچاره «ناتینگهام» کمک کند. با توجه به اینکه مالیاتی که از مردم گرفته می‌شود، بیش از توان آن‌هاست و هیچ‌کس از وضعیت رضایت ندارد، او تصمیم می‌گیرد حق مردم را از پرنس جان و سایر ظالمان بگیرد. رابین‌هود و جان‌کوچولو برخی اوقات در شرایط سختی قرار می‌گیرند و تنها با شجاعت و فداکاری که از خود نشان می‌دهند، نجات پیدا می‌کنند. به‌جز پرنس جان و یارانش، بقیه‌ی مردم با وجود فقر زیاد، بازهم به یکدیگر کمک می‌کنند و بخشندگی و سخاوت خود را در شرایط سخت نیز نشان می‌دهند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رابین‌هود در شرایطی که پرنس جان به شدت به مردم ظلم و اموال کم آن‌ها را نیز تصرف می‌کند، مقابلش می‌ایستد و از مردم مظلوم دفاع می‌کند. رابین‌هود زندگی‌اش را به‌گونه‌ای وقف دفاع از مردم کرده است که تا زمان حضور پرنس جان در قدرت، حاضر به ازدواج با ماریان نمی‌شود و پس از مجازات او و بازگشت وضعیت به حالت عادی با ماریان ازدواج می‌کند.

آیا دزدی، روش خوبی برای کمک به فقراست؟ دزدی از پرنس جان چطور؟

از کودکتان بخواهید نظرش را درباره‌ی پرنس جان و ویژگی‌هایش بگوید.

آیا رابین هود به‌تنهایی می‌توانست پرنس جان را شکست دهد؟ تأثیر بقیه شخصیت‌ها در پیروزی رابین‌هود چه بود؟

 از فرزند خود بخواهید درباره‌ی شخصیت مورد علاقه‌اش در انیمیشن با شما صحبت کند.

خلاصه: از کودکتان بخواهید نظرش را درباره‌ی پرنس جان و ویژگی‌هایش بگوید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه