• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن رابینسون کروزو (Robinson Crusoe)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

355 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن رابینسون کروزو، کاری اقتباسی از یک رمان معروف انگلیسی با همین نام است اما تنها بخشی از داستان رابینسون کروزو در این انیمیشن روایت شده است و آن زمانی که او به جزیره‌ای خالی از سکنه پا می‌گذارد و تصمیم می‌گیرد در آنجا زندگی کند. خشونت و ترس در این اثر شدت زیادی ندارد. تنها درگیری کروزو با گربه‌ها و دزدان دریایی می‌تواند مخاطب را به لحظات دلهره‌آوری دعوت کند.

ژانر : ماجراجویی

سال 2016 91دقیقه جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

  داستان رابینسون کروزو یک تجربه‌ی هیجان‌انگیز و متفاوت را به تصویر می‌کشد و آن تجربه، تنها و مستقل به دور از انسان‌ها زندگی کردن است. رابینسون اگرچه کنار حیوانات روزهای خوبی را تجربه می‌کند اما در نهان، همیشه منتظر هم‌نوعان خود است تا بیایند و او را نجات دهند. به فرزند خود یادآوری کنید که انسان هرچقدر هم قوی و مستقل باشد، نیاز دارد دوستانی از جنس خود داشته باشد و با آن‌ها ارتباط برقرار کند. در انتهای داستان، موش‌ها از عبارت «زندگی بعدی» استفاده می‌کنند. می‌دانیم که این عبارت به تایید مسئله‌ی تناسخ باز می‌گردد. لازم است نسبت به این واژگان هشیار باشید و اگر فرزندتان در این باره از شما سوال پرسید، به او بگویید که طبق آموزه‌های قرآن ما بعد از مرگ، زندگی دیگری نخواهیم داشت و وپیش خداوند باز خواهیم گشت.

خلاصه: ضرورت زندگی با اجتماع را به فرزندتان یادآوری کنید. نسبت به عباراتی که درباره‌ی تناسخ به کار برده می‌شود، حساس باشید و آن را با هوشمندی پاسخ دهید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر تو به جای رابینسون بودی و در جزیره‌ی دورافتاده‌ای گیر می‌افتادی، چه کار می‌کردی؟

رابینسون چه راهی را برای زنده ماندن در جزیره انتخاب کرد؟

ادامه متن

داستان اثر

رابینسون کروزو یک پسر مرفه و ثروتمند است که تصمیم می‌گیرد با کشتی به سفر برود. از بد روزگار، کشتی آن‌ها در طوفان گرفتار می‌شود و همراهان کروزو با قایق فرار می‌کنند. از آنجایی که آن‌ها نمی‌توانند کروزو را پیدا کنند، او در همان کشتی می‎ماند و به جزیره‌ی متروکی می‌رسد. او برخلاف تصور، به جای یاس و ناامیدی، تصمیم می‌گیرد زندگی جدیدی را در جزیره آغاز کند. زندگی مجلل اشرافی را کنار می‌گذارد و با کمترین امکانات شروع به ساخت و ساز می‌کند. کروزو بسیار مهربان است و همین مهربانی او باعث می‌شود حیوانات جزیره به او روی بیاورند و در ساخت این زندگی جدید او را یاری کنند. او به زندگی در جزیره بسنده نمی‌کند و هر شب بالای برجی که ساخته است، با آتش علامت می‌دهد تا بلکه مسافرانی که از آن حوالی عبور می‌کنند، او را ببینند. تنها موجودات شروری که در جزیره برای کروزو و دوستانش مزاحمت ایجاد می‌کنند، چند گربه هستند که از بازماندگان کشتی‌اند. در نهایت کروزو توسط یک کشتی از دزدان دریایی دیده می‌شود. کروزو از دست آنان می‌گریزد و دوباره راه جدیدی را در پیش می‌گیرد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: بن استسن / Ben Stassen

نویسنده/ مترجم:

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد رابینسون کروزو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!