دیرین دیرین

بررسی تخصصی انیمیشن

دیرین دیرین

author-img

توسط : امیرحسین کهوندی فاضل ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در دنیای «دیرین دیرین» قرمزانی، قهوانی و آبی کمرنگانی سه نادان هستند که هر بار یک کار اشتباه انجام می‌دهند. «وی» شخصیت مسن سریال فردی باتجربه و داناست که تلاش می‌کند اشتباهات آنها را برطرف کند. در هر قسمت برای شخصیت‌ها اتفاقات جالبی رخ می‌دهد. «دیرین دیرین» این بار در قالب سریال در سال ۹۹ ساخته شده است.

سال 1399 قسمت‌های بیست دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

استفاده از سلاح و انفجار در این مجموعه دیده می‌شود؛ اما هیچ کدام از شخصیت‌ها براثر این اتفاقات صدمه نمی‌بینند. آزار و اذیت و خشونت علیه حیوانات نیز در قسمت دوم این مجموعه وجود دارد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در یکی از قسمت‌ها شخصیت «وی» برای فرار از زندان، نقشه‌ی زندان را بر روی بدن خود خالکوبی می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

در پایان هر قسمت شخصیت‌ها از کارهای اشتباه خود پشیمان می‌شوند و رفتار صحیح در آن موضوع را یاد می‌گیرند. لزوم احترام به حقوق حیوانات، یکی از پیام‌های این مجموعه است.

جزئیات
الگوی مثبت

سه شخصیت اصلی با وجود آن که نادان هستند؛ اما در مواقع حساس هرکدام از آنها رفتار صحیحی را انجام می‌دهند. برای مثال قرمزانی تلاش می‌کند گودزیلا را از مرگ نجات دهد. «وی» شخصیتی مسن و داناست که تلاش می‌کند سایر شخصیت‌ها را آگاه کرده و مانع رفتارهای اشتباهشان شود.

کدام یکی از شخصیت‌ها را بیشتر دوست دارید؟ چرا؟ اگر سه نادان به شکل حیوان در نمی‌آمدند رفتارشان تغییری می‌کرد؟ تفاوت این مجموعه با سایر انیمیشن‌های ایرانی در چیست؟ نظرتان در مورد کلیت مجموعه چیست؟ خلاصه: کدام یکی از شخصیت‌ها را بیشتر دوست دارید؟ چرا؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه