• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن دیرین دیرین

author-img

توسط : امیرحسین کهوندی فاضل ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در دنیای «دیرین دیرین» قرمزانی، قهوانی و آبی کمرنگانی سه نادان هستند که هر بار یک کار اشتباه انجام می‌دهند. «وی» شخصیت مسن سریال فردی باتجربه و داناست که تلاش می‌کند اشتباهات آنها را برطرف کند. در هر قسمت برای شخصیت‌ها اتفاقات جالبی رخ می‌دهد. «دیرین دیرین» این بار در قالب سریال در سال 99 ساخته شده است.

سال 1399 قسمت‌های بیست دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین باید بدانند این مجموعه انیمیشنیِ طنز دارای ارجاعات زیادی به مسائل اجتماعی روز و متناسب با دغدغه‌های بزرگسالان است؛ بنابراین فهم آن برای کودکان کمی‌ دشوار است. در این انیمیشن تلاش شده است تا از کلمات جایگزین برای کلمات مصطلح انگلیسی استفاده شود. به دلیل استفاده از سلاح، تیراندازی و حیوان آزاری این مجموعه دارای خشونت است؛ اما به دلیل عدم صدمه ندیدن شخصیت‌ها شدت آن پائین ارزیابی می‌شود. خالکوبی یکی از شخصیت‌ها در قسمت اول تنها ناهنجاری موجود در این مجموعه است.

شخصیت «وی» به دلیل دانایی و تلاش برای اصلاح رفتار سایر شخصیت‌ها، فردی تاثیرگذار و الگویی مثبت برای مخاطبان است. والدین می‌توانند با اشاره به قسمت دوم درباره‌ی لزوم رعایت حقوق حیوانات با فرزند خود گفتگو کنند. به دلیل امکان بالای عدم درک طنز در این مجموعه توسط کودکان، لازم است والدین در مورد کلیت داستان با فرزندشان صحبت کنند تا ابهام احتمالی آنان برطرف شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

کدام یکی از شخصیت‌ها را بیشتر دوست دارید؟ چرا؟
ادامه متن

داستان اثر

قرمزانی، آبی و قهوانی سه شخصیت نادان و «وی» فردی دانا و خردمند است. قرمزانی، آبی و قهوانی دائما کارهای اشتباه انجام می‌دهند و با تذکرهای «وی» متوجه رفتار اشتباه خود می‌شوند. به دلیل گرانی آنها توانایی خرید گوشت و کباب کردن آن را ندارند. در همین زمان در شهر شایعه ورود گودزیلا می‌شود و سه نادان تصمیم می‌گیرند با شکار و استفاده از گوشت آن یک شرکت تولید سوسیس و کالباس تاسیس کنند. به دلیل مخالف «وی» با طرح سه نادان، آنها «وی» را به زندان می‌اندازند. پس از مهیا کردن تله برای گرفتن گودزیلا، آبی و قهوانی متوجه دستکاری در نقشه می‌شوند. با بررسی بیشتر مشخص می‌شود که قرمزانی تله را به نحوی قرار داده تا گودزیلا از آن بگریزد. به دلیل این کار قرمزانی نیز به زندان می‌افتد. قرمزانی و وی برای نجات گودزیلا از زندان فرار می‌کنند و با آبی و قهوانی درگیر می‌شوند. در بین درگیری آنها گودزیلا در دام می‌افتاد؛ اما جثه‌ی بسیار کوچک گودزیلا آنها را متعجب می‌کند؛ بنابراین گودزیلا را رها می‌کنند. بعد از این داستان سه نادان حیوانات مختلف از آزار و اذیت حیوانات لذت برده و فیلم آزار و اذیت را در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند. «وی» برای آن که زشتی آزار و اذیت حیوانات را به آنها نشان دهد آنها را تبدیل به کلاغ، گربه و سگ می‌کند. آنها در ابتدا تصور می‌کنند از مشکلات و سختی‌های انسان بودن رهایی پیداکرده و روزگاری خوشی را تجربه خواهند کرد. اولین مشکل آنها تهیه غذاست؛ آنها را از رستوران اخراج کرده و توانایی پیداکردن غذا را نیز ندارند. آنها چون آشنایی با زندگی حیوانات ندارند در پیداکردن همسر و جنس مخالف نیز دچار مشکل و درگیری می‌شوند.

جزئیات اثر

نام اثر: دیرین دیرین

قالب اثر: سریال

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد دیرین دیرین

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>