• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن دوچرخه‌ها (Bikes)

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 4 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این اثر با ژانر ماجراجویی، چندساعتی ما را با زندگی از چشمِ دوچرخه­‌ها همراه می­‌کند. دوچرخه‌­هایی که با دغدغه حفظِ محیط­‌زیستِ شهرشان به تقابل جدی اما بدون خشونت با موتورهای بنزینی می‌پردازند. کارگروهی و هم­فکری از اصلی­‌ترین علل موفقیت آن­ها در پیشبرد اهدافشان می‌­باشد.

سال 2018 77 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر یک داستانِ جدید و جالب از دنیای دوچرخه‌­هاست که دغدغه‌­های مربوط به محیط­‌زیست را بدون هرگونه صحنه ترس و خشونت روایت می‌­کند. درنتیجه محصول مناسبی برای کودکان است تا نسبت به مسائل و اهمیت محیط زیست آگاه شوند. علاوه بر این سیر داستان نکات مثبت و مهمی چون کارگروهی، پشتکار و... را در بر دارد. بنابراین فرصت مناسبی است تا والدین با استناد به پیام‌های مثبت داستان گفت­‌وگوی مثبت و اثرگذاری در خصوص اهمیت و لزومِ توجه به هم­‌نوعان و توجه ویژه به حفظ محیط‌­زیست، مضرات و معایب از دست رفتن محیط سالم و عوامل اثرگذارِ آن بپردازند. در همین راستا می­توانید راه‌­های اثرگذار در بهبود وضعیت محیط‌­زیست را با فرزندتان بررسی کنید و به­‌کارهای ساده و آسانی مثل کاشت درخت و گل و گیاه در باغچه خانه یا پارک محله­‌تان بپردازید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظر تو غیر از دود موتور چه چیزهای دیگری می­تواند محیط زیست مارا به خطر بیندازد؟

فکر می­کنی ما برای حفظ محیط­‌‌‌زیست­‌مان چه می­‌توانیم بکنیم؟

ادامه متن

داستان اثر

این اثر داستانی از شهر دوچرخه­‌ها را روایت می­‌کند که با چالش جدی حضور موتورهای بنزینی در شهرشان مواجه می­‌شوند. آن­ها که دغدغه و نگرانی محیط‌ ­زیست و هم­‌نوعانشان را دارند به طور جدی به مقابله با موتورها می‌­پردازند اما قدرت موتورها مانع از موفقیت و غلبه آنها می­‌شود. در نتیجه مونتانا تصمیم می­‌گیرد با هم­فکری و همکاری دوستان دیگرش به اقدام علیه موتورهای بنزینی بپردازد. آن‌ها با توافق دوطرفه تصمیم می­‌گیرند با یکدیگر مسابقه دهند، برنده مسابقه گزینه اصلی برای حکمرانی بر شهر می‌­باشد. راک که سردسته موتورهای بنزینی است تصمیم می‌­گیرد با تقلب پیروز میدان شود. اما موفق نمی­‌شود و سرعتی و دوستانش که با صداقت و دغدغه حفظ محیط ­زیست به میدان آمده‌­اند برنده می­‌شوند و راک و دوستانش به جرم آسیب رساندن به اموال عمومی و محیط زیست دستگیر و زندانی می­‌شوند.

جزئیات اثر

کارگردان: Manual G.Garsia / منوئل جی گارسیا

نام شخصیت ها:

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد دوچرخه‌ها

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>