• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

دوستان جنگلی

بررسی تخصصی انیمیشن Two Tails

دوستان جنگلی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مکس گربه‌ی‌ آوازخوانی است که در تلاش برای کسب شهرت راه‌های مختلفی را امتحان می‌کند و در این مسیر دوستی او با باب، سگ آبی، در جنگل منجر به بروز اتفاقاتی می‌شود که در این راه با فداکاری و همکاری با یکدیگر موفق می‌شوند به دوستان خود در جنگل کمک کنند و آن‌ها را از دام بسیاری از حوادث نجات دهند. فداکاری‌های مکس برای دوستانش شهرت او را در پی دارد؛ ولی این احساس مثبت ناشی از کمک به دیگران، برایش از ارزش بالاتری برخوردار است. این اثر بر صفاتی مانند فداکاری، کمک، همکاری و ایثار تأکید دارد.

سال 2018 1 ساعت و 32 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

به‌طور کلی خشونت در این انیمیشن دیده نمی‌شود؛ اما صحنه‌هایی از درگیری بین آدم‌فضایی‌ها و حیوانات جنگل وجود دارد، مثلاً برخورد فیزیکی بشقاب‌پرنده‌ها به دور از آسیب‌دیدن شخصیت‌ها اتفاق می‌افتد و کاملاً فانتزی است. سوزی‌ها با استفاده از اسلحه حیوانات جنگل را مورد هدف قرار می‌دهند؛ اما آسیبی به حیوانات وارد نمی‌شود و در فضایی کاملاً فانتزی به نمایش درمی‌آید. در هیچ‌صحنه‌ای خون‌ریزی و جراحت دیده نمی¬شود و صحنه‌ها آزاردهنده نیست.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شکارچیان فضایی بدون درنظرگرفتن خطرات ناشی از سرعت زیاد هنگام رانندگی و بدون رعایت قوانین، برای رسیدن به هدف خود باسرعت بالا در جنگل رانندگی می‌کنند، البته تقابل جدی با قانون یا مأموران قانون دیده نمی‌شود. درپی این بی‌قانونی، باس، پسربچه‌ی کوچکی که در جنگل مشغول بازی است، به صندوق‌عقب آویزان می‌شود و درحالی‌که شکارچیان با سرعت زیاد درحال حرکت هستند، باس پشت ماشین آویزان است. در قسمتی دیگر باب برای رسیدن به هدف خود، دوستش، مکس را، فریب می‌دهد تا برای او درخت مورد نظرش را در جنگل قطع کند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

مصداق بارز کار گروهی و تلاش برای کمک‌کردن به دیگران در نقش مکس و باب به‌عنوان شخصیت‌های اصلی داستان و دیگرشخصیت‌های فرعی، کاملاً مشهود است. تلاش مکس و باب برای تعمیر بشقاب‌پرنده برای فضانوردان و در راستای آن درست‌کردن بالن هوای داغ به کمک دوستان و نجات سه فضانورد از دست شکارچیان فضایی جنگل به کمک باس، دو مصداق اصلی کمک‌کردن به دیگران در فضای کار گروهی است که در این انیمیشن به نمایش درآمده است. البته این تلاش گروهی در نجات حیوانات جنگل از دست سوزی‌ها هم به‌چشم می‌خورد. بنابراین فضای اتحاد در کار گروهی جهت کمک و نجات دوستان، تلاش و ازخودگذشتگی مکس برای فرار از دست سوزی‌ها و به‌خطرانداختن جان خود برای نجات دوستانش از الگوهای مثبت این انیمیشن محسوب می‌شوند. درنهایت احساس لذت ناشی از این روابط دوستانه و تلاش برای کمک به یکدیگر منجر به کمرنگ‌شدن تلاش شخصیت‌های داستان برای رسیدن به شهرت و ثروت می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

: مکس و باب مصداق بارز دوستان مهربان و فداکاری هستند که دوستی صمیمانه آن‌ها بعد از پناه‌دادن باب به مکس در خانه‌اش آغاز شد. باب و مکس بعد از کمک به فضانوردان برای تعمیر بشقاب‌پرنده‌ی خود و نجات آن‌ها از دست شکارچیان فضایی جنگل، در اصلی‌ترین قسمت داستان که حیوانات جنگل توسط سوزی‌ها دزدیده شدند، با فکر و همکاری یکدیگر موفق شدند سوزی‌ها را شکست دهند و حیوانات جنگل را نجات بخشند.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این سریال، خشونت و ترس بسیار کم و صحنه‌های درگیری و زدوخورد بین حیوانات فانتزی است. در این محصول، مفاهیمی مانند فداکاری، کار گروهی، گذشت و مسئولیت‌پذیری به‌وضوح قابل مشاهده است. والدین می‌توانند برای القای این مفاهیم به فرزندشان از این محصول استفاده کنند. کودکان ممکن است بعد از دیدن این محصول بخواهند با شخصیت‌های اصلی داستان همذات‌پنداری کنند و در بسیاری از موارد از آن‌ها تقلید نمایند. ازاین‌رو لازم است والدین با کودکان خود دراین‌باره صحبت کنند و رفتار مثبت و منفی شخصیت‌ها را به آن‌ها یادآور شوند.

کودکان به‌واسطه‌ی قوه‌ی تخیلی که دارند ممکن است تحت تأثیر این اثر، گمان کنند حیوانات هم مانند انسان‌ها می‌توانند صحبت کنند، لذا لازم است والدین آن‌ها را از صداگذاری‌های انجام‌شده روی شخصیت‌های داستان آگاه کنند. کودکان در این سن نمی‌توانند علت بسیاری از اتفاقات را درک کنند. شخصیت اصلی داستان در این سریال به‌تناسب وظیفه‌ی‌ خود، مجبور است با شخصیت‌های منفی درگیر شود. بهتر است والدین علت درگیری را شرح دهند تا کودکان به تقلید از شخصیت اصلی، روحیه‌ی تقابل و درگیری با دیگران را در ذهن خود تأیید نکنند.

خلاصه: در این اثر صحنه خشونت و ترس بسیار کم است و زدوخورد فیزیکی بین حیوانات در فضای کاملاً فانتزی به‌نمایش گذاشته شده است. روحیه فداکاری، گذشت، کار گروهی و کمک به دیگران به خوبی در این محصول دیده می‌شود، لذا والدین می‌توانند برای القای این مفاهیم به فرزندانشان، از این محصول استفاده کنند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

همراهی و همدلی برای کمک به دیگران در بین دوستان جنگلی می‌تواند سؤال مهمی باشد.

از کودک خود بپرسید چه راه‌هایی برای کمک به دوستان و افراد دیگر وجود دارد؟

حس نوع‌دوستی و کمک به دیگران را در فرزندانتان ایجاد کنید. از او بپرسید چرا مکس و باب به فضانوردان کمک کردند؟ یا اگر تو به‌جای مکس بودی برای نجات دوستانت چکار می‌کردی؟

به‌نظرت ویژگی‌های خوب باس و مکس و باب در داستان چه بود؟ این سؤال می‌تواند به کودکتان کمک کند تا به تشخیص رفتارهای مثبت و منفی شخصیت‌های داستان پی ببرند.

از کودک خود بخواهید تا ویژگی‌های سوزی‌ها را برای شما بازگو کند، این سؤال موجب می‌شود تا بتوانید ویژگی‌های منفی این شخصیت را برای کودک خود روشن‌تر کنید.

خلاصه: ویژگی سوزی‌ها چه بود؟ چه راه‌هایی برای کمک به دوستان و افراد دیگر وجود دارد؟

 اگر تو به‌جای مکس بودی، برای نجات دوستانت چه می‌کردی؟

ادامه متن

داستان انیمیشن

شرح والدین: «دوستان جنگلی» از زبان پسربچه‌ی ماجراجویی به اسم «باس» که تعطیلات تابستان را به خانه‌ی پدربزرگ خود در حوالی جنگل آمده، روایت شده است. دوستان جنگلی از دوستی «مکس»، گربه‌ی آوازه‌‌خوان و «باب»، سگ آبی، در جنگل آغاز می‌شود. «زاکا»، «زوک» و «زیک» فضانوردان سیاره‌ای بیگانه هستند که به دنبال منبع انرژی چندمنظوره‌ای که سالیان پیش توسط اجدادشان در زمین پنهان شده بود، وارد سیاره‌ی زمین می‌شوند. ورود فضانوردان به زمین، دوستی تازه‌ای بین آن‌ها رقم می‌زند. مکس، باب و باس در تلاش برای تعمیر بشقاب‌پرنده‌ی فضانوردان متوجه ربوده‌شدن آن‌ها توسط دو شکارچی فضانورد در جنگل می‌شوند، آن‌ها با هدف کسب شهرت و ثروت به‌دنبال موجودات فضایی در زمین در تلاش برای دزدیدن آن‌ها هستند که این‌بار با تلاش دوستان جنگلی با شکست مواجه می‌شوند و فضانوردان با کمک دوستان خود نجات پیدا می‌کنند. در پی ورود این فضانوردان به زمین، فضانوردان دیگری که به «سوزی‌ها» معروف بودند، با هدف جمع‌آوری حیوانات از سیارات مختلف و پنهان‌کردن آن‌ها در منطقه‌ی تاریک فضا، وارد زمین می‌شوند. آن‌ها بعد از جمع‌آوری حیوانات و محبوس‌کردنشان در بشقاب‌پرنده، با نقشه‌ی مکس و دوستانش با شکست مواجه می‌شوند و حیوانات جنگل نجات پیدا می‌کنند و در پی آن سه فضانورد نیز با پیداکردن منبع انرژی برای نجات سیاره‌شان به سیاره‌ی خود بازمی‌گردند.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف:victor azeev, vasiliy rovenskiy / ویکتور آزیو، وازیلی راونسکی

نویسنده/ مترجم: vasiliy rovenskiy / وازیلی راونسکی

نام تهیه‌کننده:Roman Borisevich, Maxim Rogalsky, Vasiliy Rovenskiy / رومان باریسویچ، ماکسیم روگالسکی، وازیلی راونسکی.

نام بازیگران:sergey burunove, diomid vinogradov, lrina kireeva  / سرگی بارانوو، دیامید وینوگرادو، لرینا کریو.

نام شخصیت‌ها:

مکس: گربه آوازخوانی است که در تلاش برای کسب شهرت راه‌های مختلفی ازجمله خوانندگی را انتخاب کرد. او شخصیت فداکار و قهرمانی است که برای نجات و کمک به دوستانش از هیچ‌تلاشی دریغ نکرد،

باس: پسربچه‌ی ماجراجویی که تعطیلات تابستان را به خانه‌ی پدربزرگ و مادربزرگش در حوالی جنگل آمده و راوی داستان است،

باب: سگ آبی و دوست مکس که با همکاری یکدیگر موفق به نجات حیوانات جنگل از دست فضانوردان شدند،

زاکا، زوک، زیک: فضانوردانی که برای پیداکردن منبع انرژی و نجات سیاره‌ی خود وارد سیاره‌ی زمین شدند،

سوزی‌ها: فضانوردانی که به قصد زندانی‌کردن حیوانات سیارات مختلف، وارد زمین شدند.

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه