دوستان جنگلی

بررسی تخصصی انیمیشن Two Tails

دوستان جنگلی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مکس گربه‌ی‌ آوازخوانی است که در تلاش برای کسب شهرت راه‌های مختلفی را امتحان می‌کند و در این مسیر دوستی او با باب، سگ آبی، در جنگل منجر به بروز اتفاقاتی می‌شود که در این راه با فداکاری و همکاری با یکدیگر موفق می‌شوند به دوستان خود در جنگل کمک کنند و آن‌ها را از دام بسیاری از حوادث نجات دهند. فداکاری‌های مکس برای دوستانش شهرت او را در پی دارد؛ ولی این احساس مثبت ناشی از کمک به دیگران، برایش از ارزش بالاتری برخوردار است. این اثر بر صفاتی مانند فداکاری، کمک، همکاری و ایثار تأکید دارد.

سال 2018 1 ساعت و 32 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

به‌طور کلی خشونت در این انیمیشن دیده نمی‌شود؛ اما صحنه‌هایی از درگیری بین آدم‌فضایی‌ها و حیوانات جنگل وجود دارد، مثلاً برخورد فیزیکی بشقاب‌پرنده‌ها به دور از آسیب‌دیدن شخصیت‌ها اتفاق می‌افتد و کاملاً فانتزی است. سوزی‌ها با استفاده از اسلحه حیوانات جنگل را مورد هدف قرار می‌دهند؛ اما آسیبی به حیوانات وارد نمی‌شود و در فضایی کاملاً فانتزی به نمایش درمی‌آید. در هیچ‌صحنه‌ای خون‌ریزی و جراحت دیده نمی¬شود و صحنه‌ها آزاردهنده نیست.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شکارچیان فضایی بدون درنظرگرفتن خطرات ناشی از سرعت زیاد هنگام رانندگی و بدون رعایت قوانین، برای رسیدن به هدف خود باسرعت بالا در جنگل رانندگی می‌کنند، البته تقابل جدی با قانون یا مأموران قانون دیده نمی‌شود. درپی این بی‌قانونی، باس، پسربچه‌ی کوچکی که در جنگل مشغول بازی است، به صندوق‌عقب آویزان می‌شود و درحالی‌که شکارچیان با سرعت زیاد درحال حرکت هستند، باس پشت ماشین آویزان است. در قسمتی دیگر باب برای رسیدن به هدف خود، دوستش، مکس را، فریب می‌دهد تا برای او درخت مورد نظرش را در جنگل قطع کند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

مصداق بارز کار گروهی و تلاش برای کمک‌کردن به دیگران در نقش مکس و باب به‌عنوان شخصیت‌های اصلی داستان و دیگرشخصیت‌های فرعی، کاملاً مشهود است. تلاش مکس و باب برای تعمیر بشقاب‌پرنده برای فضانوردان و در راستای آن درست‌کردن بالن هوای داغ به کمک دوستان و نجات سه فضانورد از دست شکارچیان فضایی جنگل به کمک باس، دو مصداق اصلی کمک‌کردن به دیگران در فضای کار گروهی است که در این انیمیشن به نمایش درآمده است. البته این تلاش گروهی در نجات حیوانات جنگل از دست سوزی‌ها هم به‌چشم می‌خورد. بنابراین فضای اتحاد در کار گروهی جهت کمک و نجات دوستان، تلاش و ازخودگذشتگی مکس برای فرار از دست سوزی‌ها و به‌خطرانداختن جان خود برای نجات دوستانش از الگوهای مثبت این انیمیشن محسوب می‌شوند. درنهایت احساس لذت ناشی از این روابط دوستانه و تلاش برای کمک به یکدیگر منجر به کمرنگ‌شدن تلاش شخصیت‌های داستان برای رسیدن به شهرت و ثروت می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

: مکس و باب مصداق بارز دوستان مهربان و فداکاری هستند که دوستی صمیمانه آن‌ها بعد از پناه‌دادن باب به مکس در خانه‌اش آغاز شد. باب و مکس بعد از کمک به فضانوردان برای تعمیر بشقاب‌پرنده‌ی خود و نجات آن‌ها از دست شکارچیان فضایی جنگل، در اصلی‌ترین قسمت داستان که حیوانات جنگل توسط سوزی‌ها دزدیده شدند، با فکر و همکاری یکدیگر موفق شدند سوزی‌ها را شکست دهند و حیوانات جنگل را نجات بخشند.

همراهی و همدلی برای کمک به دیگران در بین دوستان جنگلی می‌تواند سؤال مهمی باشد.

از کودک خود بپرسید چه راه‌هایی برای کمک به دوستان و افراد دیگر وجود دارد؟

حس نوع‌دوستی و کمک به دیگران را در فرزندانتان ایجاد کنید. از او بپرسید چرا مکس و باب به فضانوردان کمک کردند؟ یا اگر تو به‌جای مکس بودی برای نجات دوستانت چکار می‌کردی؟

به‌نظرت ویژگی‌های خوب باس و مکس و باب در داستان چه بود؟ این سؤال می‌تواند به کودکتان کمک کند تا به تشخیص رفتارهای مثبت و منفی شخصیت‌های داستان پی ببرند.

از کودک خود بخواهید تا ویژگی‌های سوزی‌ها را برای شما بازگو کند، این سؤال موجب می‌شود تا بتوانید ویژگی‌های منفی این شخصیت را برای کودک خود روشن‌تر کنید.

خلاصه: ویژگی سوزی‌ها چه بود؟ چه راه‌هایی برای کمک به دوستان و افراد دیگر وجود دارد؟

 اگر تو به‌جای مکس بودی، برای نجات دوستانت چه می‌کردی؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه