دور‌افتاده

بررسی تخصصی انیمیشن Outback

دور‌افتاده

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«دورافتاده» داستان کوالایی است که به‌خاطر تفاوت رنگ پوستش با کوالاهای دیگر، اعتمادبه‌نفس ندارد؛ اما در طی سفری که به سرزمینی دورافتاده دارد، شجاعت‌هایی از خود نشان می‌دهد که باعث می‌شود استعداد‌های خود را بهتر بشناسد و به قهرمان حیوانات تبدیل شود. این انیمیشن در کنار نمایش نزاع بین حیوانات (برای حفاظت از سرزمین محل زندگی‌شان از دست دشمنان) و خشونتی که در این حین رخ می‌دهد، اهمیت کارگروهی، اعتمادبه‌نفس و راستگویی را نمایش می‌دهد.

سال ۲۰۱۲ ۶۸ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

داستان انیمیشن با تحقیرشدن جانی (کوالای سفید) و پرت‌شدن او توسط هم‌نوعانش شروع می‌شود. صحنه‌های درگیری و تعقیب‌وگریز مکرر دیده می‌شود. شارلوت، کوالای کوچک، توسط گرگ‌ها اسیر می‌شود. مارمولکی سعی می‌کند به جانی و میراندا آسیب بزند. باگ (تمساح غول‌پیکر و دشمن حیوانات) دیگران را تهدید و به آن‌ها حمله می‌کند. او لشکری از گرگ‌ها دارد که آن‌ها را برای جنگ با دشمنانش (جانی و گروه مک کانگورو) می‌فرستد. گرگ‌ها حیوانات دیگر را تعقیب می‌کنند و سعی می‌کنند به آن‌ها آسیب بزنند. باگ تلاش می‌کند میراندا و جانی را بخورد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

مارمولک بزرگی ناگهان پشت سر میراندا ظاهر می‌شود و میراندا و جانی را دنبال می‌کند. صحنه‌های هیجانی و تعقیب‌وگریز‌های مکرر وجود دارد. جانی (کوالای سفید) بار‌ها در موقعیت‌های خطرناک قرار می‌گیرد؛ در سیرک از طنابی نازک به پایین سقوط می‌کند، هم‌چنین از پلی چوبی و قدیمی رد می‌شود و به دره می‌افتد. جانی و میراندا در غاری تاریک و ناشناخته به‌دنبال راه خروج می‌گردند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

هامیش به دروغ جانی را باعنوان اَبَرکوالا به دیگران معرفی می‌کند. جانی تحقیر می‌شود و مورد تمسخر دوستانش قرار می‌گیرد. باگ با قلدری می‌خواهد محل زندگی حیوانات را از آن‌ها بگیرد.

جزئیات
پیام مثبت

کودکان از تأثیراتی که تمسخرکردن بر زندگی دیگران می‌گذارد، آگاه می‌شوند و هم‌دلی و کارگروهی را یاد‌ می‌گیرند. هم‌چنین می‌آموزند از حق خود دفاع کنند و در مقابل افراد ظالم بایستند.

جزئیات
الگوی مثبت

جانی یاد می‌گیرد نباید به‌خاطر رنگ متفاوت پوستش خجالت بکشد و در موقعیت‌های مختلف از خود شجاعت نشان می‌دهد. جانی باگ، دشمن حیوانات را، شکست می‌دهد.

به نظرت وقتی جانی مورد تمسخر دوستانش قرار گرفت، چه احساسی داشت؟ تا حالا در چنین موقعیتی بوده‌ای؟ برای دفاع از خود چه کردی؟

به نظرت راه‌کار مقابله با افرادی که دیگران را مسخره می‌کنند چیست؟

به نظرت چرا گروه مک و میراندا، از سرزمین‌شان در برابر باگ، تمساح زورگو، دفاع می‌کردند؟ چرا به حرف‌های باگ گوش نمی‌دادند؟

چرا جانی درباره‌ی قهرمان‌بودن خود دروغ گفت؟

خلاصه: وقتی جانی مورد تمسخر دوستانش قرار گرفت، چه احساسی داشت؟ تا حالا در چنین موقعیتی بوده‌ای؟ برای دفاع از خود چه کردی؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه