دلیر

بررسی تخصصی انیمیشن brave

دلیر

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«دلیر» داستان شاهزاده‌ای به‌نام مریداست که با مادرش اختلاف‌نظرهای زیادی دارد. مریدا که دوست ندارد با پذیرفتن عقاید مادرش، آزادی‌هایش را از دست بدهد، برای تغییر دادن عقاید او، سراغ یک طلسم می‌رود. طلسم، مادر مریدا را به خرس تبدیل می‌کند. طی تلاش‌های مریدا برای باطل کردن طلسم، او و مادرش متوجه می‌شوند که تمام این مدت رفتار خوبی با هم نداشتند و نیاز داشتند که به حرف‌های هم گوش بدهند. این انیمیشن، نمایش راه حل درست برای اختلاف‌نظرهای درون خانواده است و به‌ویژه برای نوجوانان مؤثر است.

سال 2012 93 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن دارای صحنه‌هایی است که حمله‌ی خرس به شاه و مریدا را نشان می‌دهد. شاه طی حملۀ خرس پای خود را از دست داده و همواره به انتقام گرفتن از خرس‌ها فکر می‌کند و خود را برایش آماده می‌سازد. وقتی که شاه با خرس مادر روبه‌رو می‌شود، سعی در کشتن خرس مادر دارد. صحنه‌ای که دو خرس با هم روبه‌رو می‌شوند و با هم مبارزه می‌کنند، خشونت جدی‌تری را نسبت به صحنه‌های دیگر انیمیشن در بر دارد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در این انیمیشن، صحنه‌هایی وجود دارد که خرس به‌عنوان یک حیوان درنده به انسان‌ها حمله می‌کند. شاه طی حملۀ خرس‌ها پای خود را از دست داده و به فکر انتقام گرفتن از خرس‌هاست. شاه ماجرای حملۀ خرس را برای پسران کوچک خود تعریف می‌کند. ملکه که به‌خاطر طلسم تبدیل به خرس شده است، موجب وحشت خدمتکار قصر می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در این انیمیشن صحنه‌هایی وجود دارد که مریدا بر سر پدر و مادر خود داد می‌زند و با آن‌ها رفتار تندی دارد. مریدا برای این‌که نظر مادرش را تغییر دهد، به طلسم کردن وی متوسل می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

با صحبت‌های مریدا، قبایل متوجه شدند که تاکنون به کمک یکدیگر بوده که توانسته‌اند قلمروشان را حفظ کنند و برای ایجاد امنیت و آرامش، به یکدیگر نیازمندند. در اواخر انیمیشن، مریدا و مادرش اختلاف نظرهای همیشگی را کنار گذاشته و با یکدیگر رابطۀ صمیمانه‌ای برقرار می‌کنند. مریدا و مادرش متوجه می‌شوند که لازم است برای حل اختلاف نظر، به یکدیگر گوش بدهند. مریدا از راه حل خطرناکی که انتخاب کرده پشیمان می‌شود و مادرش نیز به این نکته پی می‌برد که باید اجازه دهد تا دخترش، به انتخاب خودش تصمیمات مهم زندگی‌اش را بگیرد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

پدر مریدا رابطۀ صمیمانه‌ای با همسر و دخترش دارد و با آن‌ها، به گرمی و مهربانی رفتار می‌کند.

بعد از تماشای این انیمیشن، می‌توانید با فرزندان خود درباره‌ی اختلاف نظرهایی که دارید و چگونگی پیدا کردن راه حل برای آن‌ها، گفت‌وگو کنید. دربارۀ اشتباهات مریدا و نتایجی که از باطل کردن طلسم می‌گیرد از کودکان سوال کنید.

خلاصه: با فرزندان خود دربارۀ  راه‌هایی  گفت‌وگو کنید که  اختلاف‌های بین والدین و فرزندان را می‌تواند حل کند.

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09173****13

۲۲ مهر ۱۳۹۹

مناسب سن 10+ گزارش نظر
انیمیشن خوب

این انیمیشن از جمله انیمیشن هایی است که پیام‌مثبت آن به راحتی قابل دریافت است برای بچه ها و جاذبه های بصری زیادی هم دارد. و کودکان به اینجور پیام های مثبت نیاز دارن

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه