درخت آرزوها

بررسی تخصصی انیمیشن the wishmas tree

درخت آرزوها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «درخت آرزو‌ها» اهمیت کارگروهی، شجاعت، جبران خطاهای گذشته و زیبایی رابطه‌ی خواهرانه را به تصویر می‌کشد. ماجراجویی ساریق کوچک و شجاعی به اسم کری را روایت می‌کند که برای جبران اشتباهش به همراه خواهرش و مارمولکی به اسم یارا، پیر دانای قصه، راهی سفری خطرناک می‌شود. او با شجاعت از سرزمین‌های ترسناک عبور می‌کند تا با نیروی انقراض مقابله کرده و پناهگاه حیوانات را نجات دهد.

سال 2020 89 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های خشونت آمیز معمولا تداوم پیدا نمی‌کند و فضا به سرعت آرام می‌شود. داستان با قصه‌ای از گذشته آغاز می‌شود که در آن حیوانات به یکدیگر حمله می‌کردند. در ابتدای انیمیشن کری و پترا با یکدیگر بگو مگو و قهر می‌کنند. درحین سفر درگیری‌های مختلفی اتفاق می‌افتد که با صدمات جدی همراه نیست. یارا با حیوانات وحشی درگیر می‌شود. گروهی از خرس‌های کوچک و بامزه ناگهان با خشونت به کری و یارا حمله می‌کنند. نیروی انقراض به صورت ابر سیاه و ترسناکی درخت آرزوها را احاطه می‌کند و باعث می‌شود کری زمین بخورد و مدت کوتاهی بی‌هوش شود. یارا بعد از درگیری با گرگ‌های چشم قرمز، چشمانش قرمز می‌شود و به کری و پترا حمله می‌کند. در پایان داستان همه موجودات خشن و ترسناک، مهربان می‌شوند و با کری به پناهگاه می‌روند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

تعلیق‌‌های داستان می‌تواند برای کودکان کم سن ترسناک باشد. ترس از انقراض و نابودی جامعه حیوانات در داستان به همراه موقعیت‌های فانتزی وجود دارد. در حین سفر کری و یارا برای نجات پناهگاه، سرزمین‌های تاریک و باتلاق‌های خطرناک وجود دارد. کری در خواب موقعیت ترسناکی را تجربه می‌کند و بیدار می‌شود. او روح گذشتگان را می‌بیند و از آن‌ها کمک می‌گیرد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

کری قانون پناهگاه را می‌شکند و آخرین شکوفه‌ی درخت را از شاخه جدا می‌کند. او برای رسیدن به آرزویش (برف آمدن در پناهگاه) بدون اجازه گرفتن ، هنگام نیمه شب از خانه خارج می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

انیمیشن درخت آرزو‌ها، پیام‌های مثبت فراوانی راجع به حفظ محیط زیست،‌اهمیت دادن به جامعه و خانواده دارد. به روابط خانوادگی (به ویژه رابطه‌ی خواهرانه) بسیار پرداخته می‌شود. شخصیت‌ها از اشتباهاتشان درس می‌گیرند و سعی می‌:نند آ»‌ها را جبران کنند. کارگروهی و اتحاد و همراهی با خانواده از مواردی است که در این انیمیشن مکرر به آن پرداخته شده است و درباره‌ی آن صحبت می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

کری بسیار شجاع است و به ماجراجویی علاقه‌ي زیادی دارد. او برای رسیدن به آرزویش و هم‌چنین جبران اشتباهی که مرتکب شده است، بسیار تلاش می‌کند. او روحیه‌ی خود را نمی‌بازد و برای رسیدن به درخت آرزو با وجود خطرات موجود تمام تلاش خودش را می‌کند. در پایان داستان در حالی که جان خودش را برای نجات پناهگاه به خطر انداخته است، آرزو می‌کند تمام حیوانات در امنیت باشند. پترا، خواهر کری، بسیار مهربان است و به او در این راه کمک می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

: درباره‌ی گرمایش زمین و انقراض توضیحاتی داده می‌شود که می‌تواند زمینه‌ی خوبی برای گفتگوهای آموزشی فراهم کند.

به نظرت چرا یارا ناگهان به دوستانش حمله کرد؟ رفتار او عمدی بود؟

نظرت درباره‌ی آٰرزوی کری چیست؟ اگر جای او بودی چه آرزویی می‌کردی؟

چرا کری وسوسه شد آخرین شکوفه را از درخت جدا کند؟

تا حالا درباره‌ی انقراض یا گرمایش زمین شنیده‌ای؟ چه اطلاعاتی درباره‌شان داری؟

چگونه ارتباط خوب کری و پترا منجر به موفقیتشان شد؟

می‌توانید با توجه به ارتباط کری و پترا درباره‌ی ارتباط کودکتان با خواهرش صحبت کنید.

خلاصه: می‌توانید با توجه به ارتباط کری و پترا درباره‌ی ارتباط کودکتان با خواهرش صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه