• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن دختر ترسناک (ScaryGirl)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

11378 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

آرکی دختری است که ظاهری ترسناک و عجیب و غریب دارد. او توسط یک اختاپوس بزرگ شده است. زمانی که اختاپوس ربوده می‌شود، زندگی آرکی سمت و سوی دیگری پیدا می‌کند. این انیمیشن محصول 2023 و دارای یک روایت داستانی نسبتا پیچیده است. ترس و خشونت بالایی دارد. از نشان دادن این محصول به کودکان پرهیز کنید.

ژانر : ترسناک فانتزی

سال 2023 90 دقیقه جزئیات کامل اثر
7 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

آرکی از پدر واقعی‌اش جدا می‌شود و در طول زندگی‌اش هرگز او را نمی‌بیند. او فکر می‌کند اختاپوس پدر اوست. آرکی هیچ دلبستگی‌ای به پدر واقعی خود ندارد و کمی با خشم با او صحبت می‌کند. دکتر میبی هم علی‌رغم آنکه تمام عمر خود دنبال آرکی می‌گشته است، زمانی که او را ملاقات می‌کند احساس خاصی به او ندارد. این تناقض ممکن است برای مخاطب کودک کمی آزاردهنده باشد. دکتر میبی دلیل این مسئله را این بیان می‌کند که آرکی ساخته‌ی دست بلیستر است و دیگر دختر واقعی او نیست. یادآور محبت پدرانه باشید و به فرزند خود بگویید هیچکس نمی‌تواند جای عشقی که پدر و مادر به فرزند خود دارند را بگیرد.

استفاده از رنگ‌های تند، شخصیت‌های عجیب و روایت پر پیچ و خم نمایش آن را برای مخاطب کم‌سن مناسب نمی‌سازد.

خلاصه: درباره‌ی محبت عمیق بین پدر و فرزند باشید و دلیلی که دکتر میبی برای دوست نداشتن آرکی آورد را با فرزند خود مرور کنید. نمایش صحنه‌های ترسناک، این اثر را برای کودکان مناسب نمی‌سازد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظر تو بلیستر کار درستی کرد که آرکی را از پدر واقعی‌اش جدا کرد؟ چرا آرکی قبول نکرد با پدر واقعی‌اش همراه شود؟ چرا بانیگورو از خیانتی که به آرکی کرد پشیمان شد؟ تفاوت اختاپوس با پدر واقعی آرکی چه بود؟         خلاصه: چرا پدر واقعی آرکی زمانی که دخترش را دید احساسی به او نداشت؟ او چه دلیلی را بیان کرد؟

داستان اثر

زمانی که کره‌ی زمین نابود می‌شود، مرد جوانی به همراه دختر کوچکش عازم سیاره‌ای دیگر می‌شود تا به حیات دست پیدا کند. او در سیاره‌ی جدید با یک اختاپوس بزرگ درگیر می‌شود و دخترش را از دست می‌دهد. اختاپوس دختر کوچولوی آن مرد را نجات می‌دهد و او را بزرگ می‌کند. دخترک که آرکی نام دارد همواره فکر می‌کند که اختاپوس پدر اوست. پدر واقعی آرکی که نامش دکتر میبی است در تمام این سال‌ها سعی می‌کند دخترش را پیدا کند. او دنبال اختاپوس می‌گردد و در نهایت می‌تواند او را بیابد و زندانی می‌کند. آرکی به دنبال اختاپوس می‌گردد و سعی می‌کند او را نجات دهد. دکتر میبی دیگر احساسی به آرکی ندارد و شخصیت شروری شده است که می‌خواهد همه‌چیز و همه‌کس را نابود کند. آرکی به کمک دوستانش می‌تواند اختاپوس را نجات دهد و مردم سیاره را از دست دکتر میبی نجات دهد.

جزئیات اثر

کارگردان مولف: ریچارد کاسو / Richard Cusso

نویسنده/ مترجم: مت اوریت / Matt Everitt

نام تهیه کننده: نادین بیتس / پیتر بیوان Nadine Bates / Peter Bevan

نام بازیگران: آنا ترو / سام نیل / لیو هوسون Anna Torv / Sam Neill / Liv Hewson

نام شخصیت ها:

آرکی: دختر کوچکی است که چهره‌ای ترسناک دارد. او به همراه پدرش که یک اختاپوس است در جزیره‌ی آرامی زندگی می‌کند. زمانی که پدر آرکی دزدیده می‌شود او تصمیم می‌گیرد برای پیدا کردن پدرش به شهر برود.

بلیستر: او یک اختاپوس غول پیکر است که آرکی را از کودکی بزرگ کرده است.

دکتر میبی: پدر واقعی آرکی است و سال‌هاست به دنبال دخترش می‌گردد.

بانیگورو: او یک خرگوش است که به دنبال منافع خودش قصد دارد به پدر واقعی آرکی کمک کند تا دخترش را پیدا کند اما زمانی که متوجه می‌شود دکتر میبی انسان شروری است، پشیمان می‌شود.

کشور سازنده: استرالیا

کمپانی سازنده: Passion Pictures

جوایز و افتخارات:   Cinefestoz 2023  -  The Sydney Film Festival 2023

مخاطب اثر: نوجوان

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد دختر ترسناک

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!