داستان اسباب بازی۲

بررسی تخصصی انیمیشن Toy story 2

داستان اسباب بازی۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

وودی، اسباب­ بازی محبوب پسربچه­ای به نام اندی است که توسط مردی دزدیده می­شود تا همراه چند اسباب بازی دیگر به ژاپن برود اما دوستان وودی او را نجات می­دهند و همه آن­ها همراه با اسباب بازی های جدید پیش اندی بازمی­گردند.

سال 1999 92 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه های ضربه زدن و درگیری ها بین اسباب بازی ها اتفاق می افتد و بدون نمایش آسیب دیدگی است. صحنه هایی از تیراندازی و ضربه زدن بازلایت یر و زورگ در بازی کامپیوتری و در بازی اندی با اسباب بازی هایش نمایش داده می شود. وودی و جسی جروبحث می کنند و با یکدیگر درگیر می شوند اما در نهایت وودی عذرخواهی می کند و با هم دوست می شوند. معدن یاب به بازلایت یر مشت میزند و در یک صحنه دست وودی را باچکش پاره می¬کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه های ناراحت کننده ای از رها شدن اسباب بازی ها توسط بچه ها نمایش داده می شود. وودی در کابوسش توسط اندی دور انداخته می شود و امیلی جسی را فراموش می کند. در بعضی صحنه ها اسباببازی ها به خطر می افتند مانند صحنه هایی از مبارزه بازلایت یر و زورگ و صحنه ای که معدن یاب قصد دارد با چکشش به وودی آسیب بزند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ال شخصیت پول دوستی است که وودی را می دزدد و دروغ می گوید اما درنهایت به خواسته¬هایش دست پیدا نمیکند و به سزای اعمالش می‌رسد. در چند صحنه، اسباب بازی ها هنگام عصبانیت ناسزا می‌گویند. در نسخه اصلی انیمیشن روابط عاشقانه وودی و بو و خانم و آقای سیب زمینی دیده می شود. هنگام پخش تیتراژ پایانی نیز صحنه هایی طنزآمیز از انجام کارهای ناپسند (مانند بادگلو یا خروج باد معده) وجود دارد.

جزئیات
پیام مثبت

اسباب بازی های اندی دوستان خوبی برای یکدیگر هستند. وودی برای نجات ویزی خودش را به خطر می ندازد و دزدیده میشود. بازلایتیر درباره تنها نگذاشتن وودی با دوستانش صحبت میکند و همراه بقیه اسباب بازی ها برای نجات وودی از دست ال تلاش میکند. آنها خستگی راه را تحمل میکنند و از یک خیابان خطرناک عبور میکنند تا او را نجات بدهند. وودی سعی میکند با جسی رابطه دوستانه برقرار کند و برای خوشحال کردن جسی، او را با تلاش زیاد به خانه اندی می برد. اسباب بازی ها در سراسر انیمیشن باهم هستند و مانند یک تیم عمل می کنند. آنها با کمک به یکدیگر و همکاری موفق می شوند وودی را نجات دهند و به خانه اندی بازگردند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

وودی شخصیتی تلاشگر است که سعی دارد با همه رابطه دوستانه برقرار کنند. او برای نجات دیگران و کمک به سایر اسباب بازی ها تلاش می کند. او ویزی را نجات می دهد و جسی را به خانه اندی می برد تا خوشحالش کند. بازلایت یر هم در طول داستان برای نجات وودی و انجام وظایف دوستانه اش نسبت به او تلاش می کند.

آیا اسباب بازی­ها در دنیای واقعی می­توانند حرف بزنند؟

چگونه می­توان با دیگران رابطه دوستانه برقرار کرد؟

وظیفه دوستان درقبال یکدیگر چیست؟

چرا بازلایت­یر اصرار داشت وودی را نجات بدهد؟

چرا وودی قبول کرد با جسی و معدن­یاب به ژاپن برود؟

ناسزا گفتن چه تاثیر منفی دارد؟

خلاصه: وظیفه دوستان نسبت به یکدیگر چیست؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه