• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

داستان‌های میکی و کریسمس

داستان‌های میکی و کریسمس

بررسی تخصصی انیمیشن Mickeye's Once Upon A CHristmas

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  «داستان‌های میکی و کریسمس» داستان میکی، شخصیت افسانه‌ای والت ‌دیزنی و دیگردوستان اوست که در دوران کریسمس اتفاق می‌افتد. این انیمیشن سه داستان کوتاه را درباره‌ی معنای واقعی کریسمس؛ یعنی تجدید عشق و محبت و بخشش به نمایش می‌گذارد.

سال 1999 59 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

برادرزاده‌های دونالد که از شادی هر روزه «سنجاب‌ها» خسته شده بودند، توپی را به‌سمت سنجاب‌ها پرت می‌کنند و سنجاب‌ها یخ می‌زنند. مکس، پسر گوفی، برای رساندن نامه به پست‌چی به‌صورت خطرناکی در خیابان دوچرخه‌سواری می‌کند.

جزئیات
ترس

گوفی و پسرش، مکس، برای اینکه نامه را به پست‌چی برسانند، به‌طور خطرناکی در خیابان حرکت می‌کنند. همچنین میکی برای رساندن خود به مغازه به‌طرز خطرناکی رانندگی می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

برادرزاده‌های دونالد بی‌محابا در وسط شام آروغ می‌زنند و در قسمت دوم و سوم فیلم بدزبانی وجود دارد. همچنین پیت سیگار می‌کشد و سعی می‌کند سر دیگران کلاه بگذارد.

جزئیات
پیام مثبت

برادرزاده‌های دونالد سعی می‌کنند روز کریسمس را به بهترین‌وجه جشن بگیرند و به دیگران کمک کنند. گوفی و پسرش، مکس، در روز کریسمس به خانواده‌های فقیر کمک می‌کنند و میکی سعی می‌کند با ساز زدن به یک انجمن خیریه کمک کند.

جزئیات
الگوی مثبت

سه داستان فیلم در روز کریسمس اتفاق می‌افتد. برادرزاده‌های دونالد یاد می‌گیرند از لحظاتشان لذت ببرند و حس خوب آن را در قلبشان حفظ کنند. گوفی و پسرش (مکس) نیز با کمک به دیگران و بخشش و محبت، کریسمس را جشن می‌گیرند. آن‌ها غذای کریسمسشان را با همسایه فقیرشان شریک می‌شوند و سعی می‌کنند همدیگر را شاد و خوشحال کنند. میکی و مینی متوجه می‌شوند مهم این است که به یادِ یکدیگر باشند و هرسال عشق و محبت میانِ خود را جشن بگیرند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن از سه داستان تشکیل شده است که هرسه به زیبایی مفهوم عشق، محبت، بخشش و فداکاری را به نمایش می‌گذارد. در انتهای هر داستان بهتر است درباره‌ی پیام آن با کودکتان صحبت کنید و در فهم این پیام‌ها به او کمک کنید. در فرهنگ ما کسی به‌عنوان بابانوئل وجود ندارد؛ اما می‌توانید درباره‌ی ماهیت کاری که انجام می‌دهد، برای کودکتان توضیح دهید و بخشش و فداکاری بابانوئل را مثال بزنید. بدزبانی بسیار کمی در فیلم وجود دارد که از ارزش کار، اندکی کاسته است. پس بهتر است درباره‌ی نادرست‌بودن این کار با کودکتان صحبت کنید تا مورد تقلید قرار نگیرد.

گوفی زمانی‌که می‌خواهد ریسه‌ی چراغ را به درخت کریسمس وصل کند، کمی از آن را به خود متصل می‌کند که باعث برق‌گرفتگی گوفی می‌شود. برای گوفی اتفاقی نمی‌افتد؛ اما این کار (دست‌زدن به برق) به شدت باید مذمت شود.

نوشیدنی‌ها در فیلم سانسور شده است؛ اما پیت دیوانه در فیلم سیگار می‌کشد.

خلاصه: درباره‌ی مفهوم سال نو و عشق و محبتی که می‌توانیم باهم تجدید کنیم، با کودکانتان صحبت کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی پیام داستان‌ها از کودکانتون سؤال کنید.

درباره‌ی ماهیت کادودادن و به یادِ یکدیگربودن صحبت کنید.

باتوجه به اینکه شخصیت‌ها الگوهای خوبی از کمک‌کردن به دیگران هستند، دلیل محبوبیت شخصیت‌ها را از کودکان خود بپرسید تا توجهشان به ویژگی‌های مثبت هر شخصیت جلب شود.

از تجربه‌های شخصی او درباره‌ی کمک‌کردن به دیگران بپرسید.

درباره‌ی دست‌زدن به برق و عاقبت آن با کودکانتان صحبت کنید.

ناپسندبودن بدزبانی و لزومِ لقب‌ندادن به دیگران را برای کودکتان توضیح دهید.

خلاصه: درباره‌ی پیام‌های داستان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

این فیلم از سه داستان در زمینه‌ی «کریسمس» تشکیل شده است. اولین داستان درباره‌ی «دونالد» و «برادرزاده‌هایش» است. برادرزاده‌هایش در روز کریسمس دعا می‌کنند که هرروز کریسمس باشد و زمانی‌که این آرزو برآورده می‌شود، آن‌ها متوجه می‌شوند دیگر نمی‌توانند از لحظاتشان لذت ببرند. داستان دوم درباره‌ی «گوفی» و پسرش، «مکس»، است که برای «بابانوئل» نامه می‌نویسند و منتظر هستند تا بابانوئل کادوی آن‌ها را همراهش بیاورد. داستان سوم درباره‌ی «میکی» و «مینی» است که سخت درحال تلاش هستند تا برای کریسمس برای یکدیگر کادو تهیه کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Jun Falkenstein / جیم فالکنستین

نویسنده: scott spencer, charlie cohen / اسکات اسپنسر، چارلی چون

نام تهیه‌کننده: jim ballantine / جیم بالانتین

نام بازیگران: Wayne Allwine Tony, Anselmo, Bill Farmer, Jason Marsden / ونی الوینـتونی انسلمو، بیل فارمر، جیسون مارسدن

نام شخصیت‌ها:

میکی: موش مهربان و فداکاری که به افراد فقیر کمک می‌کند،

مینی: او بسیار زحمت‌کش است و سعی می‌کند به خواسته‌هایش با تلاش و زحمت دست یابد،

گوفی: پدری مهربان و دلسوز است، آرزوی او خوشحالیِ دیگران و پسرش است،

مکس: پسر گوفی، او نیز مانند پدرش مهربان است و سعی می‌کند با انسان‌های فقیر مهربان باشد،

دونالد: عمویی بافکر و مهربان، او سعی می‌کند برادرزاده‌هایش را به بهترین‌شکل راهنمایی کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Walt Disney / والت دیزنی

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه