• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

خرگوش‌های دم‌پنبه‌ای

خرگوش‌های دم‌پنبه‌ای

بررسی تخصصی انیمیشن Here Comes Peter Cottontail: The Movie

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن با ژانری ماجراجویانه، داستان خرگوش کوچولو و کنجکاوی را روایت می‌کند که جهان را از دست ملکه‌ی سرما نجات می‌دهد. این انیمیشن توانسته است به‌صورتی فانتزی و کودکانه تغییر فصل‌ها را توضیح بدهد و به نکات مثبتی مانند همکاری، کار گروهی و تلاش برای رسیدن به هدف اشاره می‌کند.

سال 2005 66 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ترس

یکی از شخصیت‌های اصلی این داستان ملکه‌ی یخی است. طراحی این شخصیت ترسناک و شیطانی است و می‌تواند باعث ترس کودکان شود.

جزئیات
پیام مثبت

جونیور که با غفلت خود باعث شده بهار دهکده تبدیل به زمستان شود، با پذیرش مسئولیت اشتباه خود، برای نجات دهکده راهی دهکده‌های تابستان، پاییز و زمستان می‌شود که آن‌ها نیز به‌ترتیب گرفتار برف و یخبندان می‌شوند. او در این مسیر دوستانی پیدا می‌کند که با همراهی و کمک یکدیگر موفق می‌شوند قطعات ساعت‌های فصل را پس بگیرند و دم‌آهنی و ملکه‌ی یخی را شکست دهند. این انیمیشن با روایت خود تغییرات فصل‌ها و ترتیبشان را آموزش می‌دهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

جونیور خرگوشی کنجکاو و باهوش است، اما کمی سربه‌هواست. ازسوی‌دیگر، دم‌آهنی خرگوشی است که با خباثت و کینه‌ای که از پدر جونیور بر دل گرفته است، به‌دنبال انتقام از اوست و از غفلت و سادگی جونیور استفاده کرده و با کمک ملکه‌ی یخی بهار را تبدیل به زمستانی سخت می‌کند. اما جونیور برای جبران اشتباه خود تلاش می‌کند و از رسیدن به هدف ناامید نمی‌شود و موفق می‌شود دهکده را از سرمای ملکه‌ی یخی نجات دهد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «خرگوش‌های دم‌پنبه‌ای» درباره‌ی داستان همیشگی تقابل خیر و شر است. شر ملکه‌‌ی یخی است که تلاش دارد همه‌چیز را تبدیل به یخ کند. خرگوش دم‌آهنی هم شخصیتی شیطانی دارد و به‌دنبال انتقام از خرگوش‌های دم‌پنبه‌ای است. این تقابل بین شخصیت‌ها ممکن است برای کودکان قابل‌درک نباشد؛ به‌همین‌خاطر لازم است درباره‌ی جریان داستان و عواقب کار آن‌ها در حین تماشای انیمیشن با فرزندتان صحبت کنید. یکی از پیام‌های مثبت انیمیشن پرداختن به فصل‌ها و تغییرات آن‌هاست که می‌تواند آموزش خوبی در قالب یک محصول فانتزی و جذّاب برای کودکان باشد.

خلاصه: درباره‌ی پیام‌های مثبت انیمیشن با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی کینه‌توزیِ «دم‌آهنی» و عواقب آن برای اهالی دهکده با فرزندتان صحبت کنید. ویژگی‌­های مثبت جونیور چیست؟ می‌توانید با بچه‌ها درباره‌ی اختراعات بیهوده‌ی جونیور صحبت کنید و از او بپرسید آیا انجام همه‌ی کارها با دستگاه، ربات و ماشین کار معقولی است؟

با فرزندتان درباره‌ی مسیولیت‌پذیری صحبت کنید و عواقب مسیولیت‌پذیرنبودن جونیور را برای آن‌ها شرح دهید. از فرزندتان بپرسید که آیا کینه، کینه‌توزی و انتقام خوب است یا بخشش، دوستی و همدلی؟ درباره‌ی تغییر فصل‌ها با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

خلاصه: درباره‌ی رفتارهای جونیور و شخصیت‌های داستان با فرزندتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

اهالی دهکده‌ی خیالیِ ایپرو درحال آماده‌شدن برای جشن روز عید پاک و آغاز بهار هستند. جونیور خرگوش کوچولوی کنجکاو و مخترع قصه است که این بار نیز مثل همیشه درحال ساخت یک وسیله‌ی عجیب‌وغریب اما بیهوده است.

پدرش، پیتر، او را سرزنش می‌کند که چرا وقتش را هدر می‌دهد و بهتر است کاری انجام دهد تا حداقل به اهالی روستا کمک کرده باشد. پدر او را مسئول نگهداری از ساعت فصل می‌کند! ساعت فصل یک ساعت بزرگ بر روی تپه‌ای بیرون از دهکده است که کارش تنظیم فصل‌هاست.

اگر ساعت فصل خوب کار نکند فصل‌ها عوض نمی‌شود و فقط زمستان است که می‌ماند. خرگوش دم‌آهنی که کینه‌ای قدیمی از پیتر دارد، با ملکه‌ی یخی که فردی خبیث و شیطانی است و دوست دارد همه‌جا یخ بزند و همیشه زمستان باشد، همدست می‌شود تا ساعت فصل را خراب کنند.

آن‌ها جونیور را گول زده، از غفلت او سوءاستفاده کرده و یک قطعه‌ی مهم ساعت را برمی‌دارند. با این کار زمستان به ایپرو می‌آید و همه‌جا را برف و سرما فرا می‌گیرد. جونیور که متوجه اشتباهش شده، از دهکده می‌گریزد و با دو نفر از دهکده‌های دیگر که در مسیر با آن‌ها آشنا و دوست شده است، موفق می‌شود بهار را به جهان برگرداند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Mark Gravas

نویسنده: Jenny tripp , Kirk demicco

تهیه کننده: Evan Baily

بازیگران: Miranda Cosgrove,Tom Kenny, David koechner,

Christopher Lloyd, Roger Moore, Molly Shannon, Kenan Thompson 

شخصیت‌ها:

جونیور: خرگوش کوچک کنجکاو قصه که با ملکه‌ی یخی می‌جنگد و قهرمان اصلی است .

مانچ: موشی که در دهکده‌ی پاییز با جونیور آشنا می‌شود. او برای شکست ملکه‌ی یخی به جونیور کمک می‌کند و تبدیل به دوستان صمیمی می‌شوند.

فلادا : یک پرنده‌ی سینه‌سرخ که در دهکده‌ی تابستان با جونیور آشنا می‌شود. او نیز برای نجات دهکده به جونیور کمک می‌­کند و تبدیل به دوستان صمیمی می‌شوند.

پیتر: پدر جونیور که شهردار ایپرو است و مسئولیت برگزاری جشن روز عید پاک، اعلام آغاز بهار و نگهداری از ساعت فصل با اوست.

آنتوان: کرم ابریشمی که همکار و دوست پیتر است و برای پیداکردن جونیور که از دهکده گریخته است می‌رود و درنهایت به او کمک می‌کند تا به دهکده بازگردد.

جکی فراست: همان ملکه‌ی یخی است که شخصیتی شیطانی دارد و با جادوی خود هرچیزی را تبدیل به یخ می‌کند. او با همکاری دم‌آهنی تمام فصل‌ها را به زمستان بدل می‌کند.

دم‌آهنی: خرگوشی که به دلیل خباثت زیاد فرصت تبدیل‌شدن به یک خرگوش دم‌پنبه‌ای را از دست داده است و دمش آهنی شده است. او برای انتقام‌گرفتن از پیتر به ملکه‌ی یخی کمک می‌کند تا به آرزویش که همان زمستان ابدی جهان است برسد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Classic Media , Kapow Pictures

ادامه متن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد