• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن خرگوش‌های دم‌پنبه‌ای (Here Comes Peter Cottontail: The Movie)

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 5 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن با ژانری ماجراجویانه، داستان خرگوش کوچولو و کنجکاوی را روایت می‌کند که جهان را از دست ملکه‌ی سرما نجات می‌دهد. این انیمیشن توانسته است به‌صورتی فانتزی و کودکانه تغییر فصل‌ها را توضیح بدهد و به نکات مثبتی مانند همکاری، کار گروهی و تلاش برای رسیدن به هدف اشاره می‌کند.

سال 2005 66 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «خرگوش‌های دم‌پنبه‌ای» درباره‌ی داستان همیشگی تقابل خیر و شر است. شر ملکه‌‌ی یخی است که تلاش دارد همه‌چیز را تبدیل به یخ کند. خرگوش دم‌آهنی هم شخصیتی شیطانی دارد و به‌دنبال انتقام از خرگوش‌های دم‌پنبه‌ای است. این تقابل بین شخصیت‌ها ممکن است برای کودکان قابل‌درک نباشد؛ به‌همین‌خاطر لازم است درباره‌ی جریان داستان و عواقب کار آن‌ها در حین تماشای انیمیشن با فرزندتان صحبت کنید. یکی از پیام‌های مثبت انیمیشن پرداختن به فصل‌ها و تغییرات آن‌هاست که می‌تواند آموزش خوبی در قالب یک محصول فانتزی و جذّاب برای کودکان باشد.

خلاصه: درباره‌ی پیام‌های مثبت انیمیشن با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی کینه‌توزیِ «دم‌آهنی» و عواقب آن برای اهالی دهکده با فرزندتان صحبت کنید. ویژگی‌­های مثبت جونیور چیست؟ می‌توانید با بچه‌ها درباره‌ی اختراعات بیهوده‌ی جونیور صحبت کنید و از او بپرسید آیا انجام همه‌ی کارها با دستگاه، ربات و ماشین کار معقولی است؟

با فرزندتان درباره‌ی مسیولیت‌پذیری صحبت کنید و عواقب مسیولیت‌پذیرنبودن جونیور را برای آن‌ها شرح دهید. از فرزندتان بپرسید که آیا کینه، کینه‌توزی و انتقام خوب است یا بخشش، دوستی و همدلی؟ درباره‌ی تغییر فصل‌ها با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

داستان اثر

اهالی دهکده‌ی خیالیِ ایپرو درحال آماده‌شدن برای جشن روز عید پاک و آغاز بهار هستند. جونیور خرگوش کوچولوی کنجکاو و مخترع قصه است که این بار نیز مثل همیشه درحال ساخت یک وسیله‌ی عجیب‌وغریب اما بیهوده است.

پدرش، پیتر، او را سرزنش می‌کند که چرا وقتش را هدر می‌دهد و بهتر است کاری انجام دهد تا حداقل به اهالی روستا کمک کرده باشد. پدر او را مسئول نگهداری از ساعت فصل می‌کند! ساعت فصل یک ساعت بزرگ بر روی تپه‌ای بیرون از دهکده است که کارش تنظیم فصل‌هاست.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Mark Gravas

نویسنده: Jenny tripp , Kirk demicco

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد خرگوش‌های دم‌پنبه‌ای

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>