• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

خرگوش‌های بازیگوش: خرگوش اشتاین

بررسی تخصصی انیمیشن Rabbids Invasion: Rabbidstein

خرگوش‌های بازیگوش: خرگوش اشتاین

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن در ژانر کمدی ارائه شده است و به‌صورت سریالی و بی‌کلام با محوریت و نقش‌آفرینی تعدادی خرگوش است. در این قسمت یکی از خرگوش‌ها در پی یافتن راهی برای سفر به ماه است و برای این کار هیولایی می‌سازد. هیولا با خوردن سوختی که خرگوش برای رفتن به ماه ساخته است، راهی می‌شوند؛ اما با اشتباه‌رفتنِ مسیر به ماه نمی‌رسند. انیمیشن صرفاً جنبه سرگرمی دارد و هیچ‌گونه پیام و الگوی مثبتی را در خود جای نداده است.

 

سال 2013 8 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خرگوش برای دوچرخه‌سواری و رکاب‌زدن، قصد پیوندزدن پا برای بلندشدن قدش را دارد. او برای این کار می‌خواهد از دوستش استفاده کند و پای او را با اره جدا کند. البته این خشونت در ایده‌پردازی و اجرا به‌صورت طنز بیان شده است.

جزئیات
ترس

خرگوش در هر موفقیتی که به‌دست می‌آورد، خنده‌های شیطانی مخصوص به خود را دارد، البته همراه با کمی طنز. خرگوش برای رکاب‌زدن دوچرخه می‌خواهد پاهای خرگوش دیگری را با اره جدا کند و به بدن خود پیوند بزند. خرگوش‌ها از وجود یک خرگوش هیولایی در بین خودشان بسیار ترسیده‌اند و هریک جیغ‌کشان به‌سویی فرار می‌کنند. البته تمام صحنه‌های ترسناک در قالب طنز نمایش داده می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن، مجموعه کارتونی است که در قسمت‌های کوتاه و بی‌کلام ساخته شده و اقتباسی از یک بازی است. خشونت‌های موجود در این انیمیشن با طنز و همان شیوه‌ی بازی همراه است. به‌دلیل بی‌کلام‌بودن انیمیشن می‌توانید برای درک بهتر اتفاقات با توضیح آن‌ها، از کودکان رفع ابهام کنید. الگوی یا پیام مثبتی در انیمیشن وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید اهمیت زودقضاوت‌نکردن و توجه به خواسته‌ها را در مرحله اول به کودک خود توضیح دهید. همچنین برای او درباره‌ی غیرواقعی‌بودن این اتفاقات و وجود هیولا و خوردن سوخت شیمیایی به‌جای آب توسط این شخصیت، با کوکان خود صحبت کنید.

خلاصه: وجود هیولایی خرگوشی در فیلم شاید کودک شما را بترساند و رفتار خرگوش برای رسیدن به هدفش از هر راهی الگوی مناسبی نیست.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی ویژگی‌های داستان از آن‌ها سؤال کنید.

صحنه‌های خشونت‌آمیز در فیلم که همراه با طنز و فانتزی است، چه معنایی برایشان دارد.

همچنین درباره‌ی صحبت‌نکردن شخصیت‌ها و اینکه چطور بدون صحبت‌کردن پیام‌های خود را منتقل می‌کنند، از آن‌ها بپرسید.

درباره‌ی سفر به ماه صحبت کنید.

صحبت درباره‌ی قضاوت‌های زودهنگام از رفتار دیگران هم ضروری است.

از او بپرسید بزرگ‌ترین آرزویی که دارد، چیست؟

خلاصه: درباره‌ی به‌وجودآوردن یک هیولا و امکان‌داشتن این کار سؤال کنید. درباره‌ی آرزوهای کودکتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

انیمیشنی کوتاه که در این قسمت یکی از «خرگوش‌ها» تصمیم دارد به «ماه» سفر کند و انیمیشن با صحنه‌ی ساختنِ سوختی که خرگوش می‌خواهد با آن به فضا برود، شروع می‌شود. خرگوش که در فکر راهی برای پدال‌زدن و راه افتادنِ دوچرخه‌ی خود است، نقشه‌ای برای ساخت یک «هیولای خرگوشی» می‌کشد. او برای جان‌دادن به هیولا از «سس فلفل» استفاده می‌کند. هیولا به محض بیدارشدن به‌دنبال آب می‌گردد که به اشتباه همه از او فرار می‌کنند و متوجه خواسته‌ی او نمی‌شوند. هیولا به اشتباه سوختِ رفتن به ماه را می‌نوشد و انرژی زیادی پیدا می‌کند. فکری به سر خرگوش می‌زند و آماده‌ی رفتن می‌شود؛ اما با اشتباه‌رفتن مسیر، باز هم به ماه نمی‌رسد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: franz kirchner/ فرانس کرچنر نام تهیه‌کننده: La Bella Equiqe / لابلا اِکوئیک نام بازیگران: damien laqaet, david gasman, barbara scaff/ دیمن لاکوت، دیوید گسمن، باربارا اسکاف. کشور سازنده: فرانسه کمپانی سازنده: Ubisoft Motion Pictures / تصاویر متحرک یوبی‌سافت

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه