• امروز : 2 بهمن 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن خاکستری و رازهای فصل زمستان ( Moomins and the Winter Wonderland)

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «خاکستری و رازهای فصل زمستان» یک روایت متفاوت و کودکانه از جشن زمستانی یا کریسمس است. خاکستری و خانواده و دوستانش هر سال به خواب زمستانی می‌روند و هیچ تصوری از زمستان ندارند. بنابراین تصمیم می‌گیرند امسال نخوابند. این انیمیشن فاقد هرگونه خشونت و ترس است. حاوی پیام‌هایی چون ارزش دوستی و محبت و پاسداشت رسوم خانوادگی است.

سال 2017 77 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این داستان، کودکانه و بدون نمایش صحنه‌ی شدید ترس و خشونت روایتی شاد و مفرح از جشن زمستانی یا همان کریسمس می‌باشد.

یک صحنه کوتاه از احاطه سگ توسط گرگ‌ها وجود دارد که زودگذر و بدون بروز هیچ آسیبی به نمایش درآمده است. دوستی‌های عمیق و سالم، محبت و مهربانی‌های واقعی افراد به یکدیگر ازجمله پیام‌های اصلی داستان است که فضای گفت‌وگو و درونی‌سازی آن‌ها را برای کودکانتان فراهم می‌آورد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی ماهیت هدیه دادن با کودکان خود صحبت کنید؟

از کودکتان بخواهید تا از تجربه‌ی مشابه خود از هدیه دادن و هدیه گرفتن صحبت کند.

ادامه متن

داستان اثر

این داستان روایتی از موجوداتی است که از زمستان ترس و نفرت دارند و به محض اتمام پاییز بعد از جمع‌آوری آذوقه و تأمین یک جای گرم و نرم به خواب زمستانی می‌روند. خاکستری و خانواده‌اش نیز امسال در روزهای آخر پاییز به جمع‌آوری قارچ می‌پردازند تا تمام زمستان را به خواب زمستانی بروند. اما خاکستری امسال کنجکاوی می‌کند و روزهای زمستانی را بیدار می‌ماند. او وقتی در سرزمین سفیدپوش قدم می‌زند با «آقای ورزشکار» آشنا می‌شود که او را دعوت به زندگی و لذت از روزهای زمستانی می‌کند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند خانواده و دوستان خود را بیدار کنند و جشن بزرگی با عنوان جشن زمستان یا همان کریسمس برگزار کنند. خانواده خاکستری به‌شدت از این جشن استقبال می‌کنند و با محبت و مهربانی تدارکات جشن را آماده می‌کنند. و علاوه بر غذاهای متنوع، هدایای بسیار زیادی برای دوستانشان تدارک دیدند. بعد از جشن طبق عادت طبیعی خود به خواب زمستانی رفتند و با پایین آمدن خورشید، به زندگی عادی خود برمی‌گردند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Ira Carpelan, Jakub Wronski

نویسنده/ مترجم: Ira Carpelan, Kathleen Fee

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد خاکستری و رازهای فصل زمستان

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>