• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن خانوادۀ تبهکاران (The family of criminals)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

آرزوی تبدیل‌شدن به یک ابرشرور، لستر را با فردی به نام هنک آشنا می‌کند. این آشنایی برخلاف همۀ مشکلاتی که برای او ایجاد می‌کند؛ جهان را از شرِّ ابرشروری به نام بلک بارون اوت نجات می‌دهد. این انیمیشن محصول سال 2018 کشور کاناداست.

سال 2018 89 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

آنچه لازم است والدین بدانند: در این انیمیشن درگیری، زد‌و‌خورد و انفجارهای متعددی به نمایش در‌می‌آید؛ اما اثری از جراحت یا خون‌ریزی دیده نمی‌شود. هنک، لستر و بلک بارون اوت از سلاح‌های متفاوتی برای ازبین‌بردن یکدیگر استفاده می‌کنند؛ اما سلاح‌ها واقعی نبوده و حالتی فانتزی دارند. هدف شخصیت اصلی داستان تبدیل‌شدن به یک شرور است؛ اما در انتها جهان را از دست یک شرور واقعی نجات می‌دهد. در یکی از صحنه‌ها گلاتناتور (یکی از شخصیت‌های منفی) چندین‌بار آروغ می‌زند. هنک و دوستانش در یک «بار» همراه با مشروبات الکلی دیده می‌شوند. در دوبلۀ این انیمیشن از برخی کلمات هم‌چون: کودن و احمق استفاده می‌شود که برای کودکان کم‌سن‌و‌سال نامناسب به‌نظر می‌رسند. والدین باید بدانند که در این مجموعه خانواده هیچ حضوری ندارد و شخصیت‌ها هیچ اشاره‌ای به خانوادۀ خود نمی‌کنند. والدین می‌‌توانند با صحبت‌کردن با فرزندان خود باعث درک بهتر آنان از نکات واقعی و مثبت انیمیشن شوند. هدف لستر از ابرشرور‌شدن نکته‌ای است که والدین باید به آن توجه کنند و به تناسب شناخت فرزند خود و عکس‌العمل او نسبت به این مسئله، راهکارهایی را در‌نظر بگیرند.

خلاصه: والدین باید بدانند که در این مجموعه خانواده هیچ حضوری ندارد و شخصیت‌ها هیچ اشاره‌ای به خانوادۀ خود نمی‌کنند. والدین می‌‌توانند با صحبت‌کردن با فرزندان خود باعث درک بهتر آنان از نکات واقعی و مثبت این انیمیشن شوند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر لستر همراه با خانواده‌اش زندگی می‌کرد، بازهم آرزویش ابرشرور‌شدن بود؟ این سوال نقش خانواده را در رفتارهای نوجوانان مشخص می‌کند.

فرزند شما لستر را بیش‌تر دوست دارد یا هنک؟ این سؤال نحوۀ الگوپذیری فرزند شما را مشخص می‌کند.

ادامه متن

داستان اثر

نوجوانی به نام «لستر» که یتیم و بدون خانواده است، دائماً خود را به‌عنوان یک ابرشرور تصور کرده و آرزو می‌کند به یک ابرشرور تبدیل شود. او بالاخره به‌عنوان کارآموز وارد مخفی‌گاه اشرار شده و در آنجا با تعمیرکاری به نام «هنک» آشنا می‌شود. هنک تلاش می‌کند او را از ورود به دستۀ اشرار منصرف کند؛ اما لستر قبول نمی‌کند. در همان زمان عده‌ای از ابرقهرمانان به اشرار حمله می‌کنند و هنک جان لستر را نجات می‌دهد. لستر در آزمون ورود به دستۀ اشرار کم‌ترین نمره را دریافت می‌کند و جزء نیروهای درجۀ سوم (خدماتی) می‌شود و باید دورۀ کارآموزی را نزد هنک طی کند. هنک نیز او را مشغول تمیز‌کردن موزه که مسئول آن شخصی به نام «جولن» است، می‌کند. لستر در موزه به‌صورت اتفاقی یک لباس متعلق به ابرشرورها را به تن می‌کند که دارای قدرت و سلاح‌های مختلفی است. لستر که توانایی استفاده از لباس و قابلیت‌هایش را ندارد؛ کنترل خود را از دست داده و به‌صورت ناخواسته به موزه و سپس شهر آسیب می‌رساند. هنک از جولن کمک می‌خواهد تا به او در رهایی لستر از لباس کمک کند. در همین حال «بلک بارون اوت» که بدترین ابرشرور شهر است برای از بین‌بردن جهان شروع به تشکیل یک گروه می‌کند و دوستان هنک را به‌صورت اجباری وارد گروه خود می‌کند. به کمک جولن، لستر کنترل لباس را به دست می‌گیرد و از قابلیت‌های آن استفاده می‌کند. هنک پس از مطلع‌شدن از قصد بارون بلک اوت برای نابودی جهان به مبارزۀ با او می‌رود. جولن و لستر نیز به کمک او می‌روند؛ اما بلک بارون اوت با استفاده از نوعی سلاح، هنک و جولن را معلق و دست‌بسته نگه می‌دارد و به لستر پیشنهاد می‌دهد که برای ابرشرور‌شدن همراه و دستیار او شود. لستر نیز در ابتدا پیشنهاد او را می‌پذیرد؛ اما ناگهان با استفاده از قابلیت‌های لباسش، جولن و هنک را نجات می‌دهد و شروع به مبارزه با بلک بارون اوت می‌کند و او را از بین می‌برد.

جزئیات اثر

  1. ژانر اثر: اکشن
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد خانوادۀ تبهکاران

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>