خانوادۀ تبهکاران

بررسی تخصصی انیمیشن The family of criminals

خانوادۀ تبهکاران

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

آرزوی تبدیل‌شدن به یک ابرشرور، لستر را با فردی به نام هنک آشنا می‌کند. این آشنایی برخلاف همۀ مشکلاتی که برای او ایجاد می‌کند؛ جهان را از شرِّ ابرشروری به نام بلک بارون اوت نجات می‌دهد. این انیمیشن محصول سال ۲۰۱۸ کشور کاناداست.

سال 2018 89 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

بلک بارون اوت برای از بین‌بردن جهان از سلاح‌های مختلفی استفاده می‌کند و مخالفین خود را به شکل هیولا در‌می‌آورد. سلاح‌ها جنبۀ واقعی نداشته و بیش‌تر فانتزی و خیالی هستند. چندین انفجار و آتش‌سوزی در این انیمیشن رخ می‌دهد. در یکی از صحنه‌ها هنک رئیس خود را با ضربۀ مشت بی‌هوش می‌کند. براثر زد‌و‌خوردها و انفجارها آسیب و صدمه‌ای به کسی وارد نمی‌شود. اثری از خون‌ریزی و اجساد در انیمیشن دیده نمی‌شود، بنابراین خشونت این اثر، فانتزی و غیرواقعی است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

باوجود صحنه‌هایی حاوی درگیری و انفجار، این صحنه‌ها چندان ترسناک به‌نظر نمی‌رسند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

«گلاتناتور» (یکی از شخصیت‌های فرعی) در یکی از صحنه‌ها چندین‌بار آروغ می‌زند. هنک برای دیدن دوستانش به «بار» می‌رود و درحال صحبت با آن‌ها، مشروبات الکلی به نمایش داده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

همۀ شخصیت ها برای کمک و نجات به دوستان خود تلاش کرده و حتی خود را به خطر می‌اندازند. لستر که در ابتدا هیچ دوستی ندارد، در انتهای داستان دوستان خوبی مثل هنک و جولن را در کنار خود می‌بیند.

جزئیات
الگوی مثبت

هنک با وجود آنکه خودش نیز یک تبهکار است؛ اما مخالف کارهای خطرناک بلک بارون اوت است و برای نجات جهان با او مبارزه می‌کند. هنک با آن که به تازگی با لستر آشنا شده است؛ اما تمام تلاش خود را برای نجات او می‌کند.

اگر لستر همراه با خانواده‌اش زندگی می‌کرد، بازهم آرزویش ابرشرور‌شدن بود؟ این سوال نقش خانواده را در رفتارهای نوجوانان مشخص می‌کند.

فرزند شما لستر را بیش‌تر دوست دارد یا هنک؟ این سؤال نحوۀ الگوپذیری فرزند شما را مشخص می‌کند.

دنیای نمایش‌داده‌شده در انیمیشن تا چه اندازه واقعی است؟ این سؤال به ساما‌ن‌دادن تخیل کودک شما کمک می‌کند.

بلک بارون اوت چگونه شخصیتی است و چه ویژگی‌هایی دارد؟ شما با این سؤال می‌تواند ویژگی‌های منفی این شخصیت را به صورت مؤثرتر برای کودک خود مشخص کنید.

خلاصه: دربارۀ ویژگی‌های شخصیتی که فرزندتان بیش‌تر دوست دارد، با او صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه