• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن خانواده ویلوبی ها (The Willoughbys 2020)

author-img

توسط : ثمین نکوفر ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

330 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فرزندان خانواده ویلوبی که مورد بی‌مهری‌های شدید پدرومادر خودخواه خود قرار گرفته‌اند تصمیم می‌گیرند آن‌ها ‌را به یک مسافرت مرگ‌بار بفرستند و با مرگ آن‌ها یتیم شوند. این موضوع سبب می شود بچه‌ها ماجراجویی‌ها و بلندپروازی‌های زیادی را همراه مسئولیت پذیری تجربه کرده و معنای خانواده و عشق را در کنار یکدیگر درک و تجربه کنند .

ژانر : خانوادگی کمدی هیجانی

سال 2020 90 دقیقه جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 8 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

  داستان روایت خانواده‌ای است که بچه‌ها مورد بی‎مهری و بی‌اهمیتی از طرف والدین خود قرارگرفته و تصمیم می‌گیرند با فرستادن ‌آن‌ها به سفری مرگبار و یتیم شدن‌شان ، طعم خانواده را درک کنند. در این فیلم شاهد هیچ رفتار خشونت‌آمیز و ترسناکی نیستیم ولی همین موضوع فیلم می‌تواند برای کودکان و فرزندان کم سن و سال ایجاد سوءتفاهم نموده و سبب بروز رفتارهای نادرست شود. مفهوم خانواده و اهمیت آن می تواند موضوع صحبت و گفتگوی شما با فرزندانتان باشد و  پیشنهاد می‌شود موضوع خانواده و مقصود رفتار بچه ها برای رسیدن به یک خانواده پررنگ تر از چگونگی رسیدن به این هدف توسط آن‌ها باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

خلاصه: از فرزندمان سوال کنیم که آیا مقصود رفتار بچه ها از این کار را متوجه شده‌اند؟
ادامه متن

داستان اثر

داستان‌ویلوبی‌ها روایت خانواده‌ای است که ‌پدر‌و‌مادر خودخواه خانواده، برای چهار فرزند خود نه تنها اهمیتی قائل نیستند، بلکه برای رهایی از دست فرزندانشان، آن‌ها را از خانه بیرون می‌کنند. آن‌ها تنها وقتشان را صرف روابط عاشقانه و بافتن کرده و بچه ها اکثر زمان‌ها گرسنه هستند و اجازه هیچ حرکتی ندارند چرا که اگر سروصدا بکنند و یا برای آن‌ها ایجاد مزاحمت نمایند، به زیرزمین زغالی تبعید خواهند شد. بچه‌ها با ناامید شدن از والدینشان به فکر برنامه‌ای برای "یتیم شدن" هستند؛ به این ترتیب تصمیم می‌گیرند با فرستادن والدین خود به تعطیلات مرگبار باعث مردن آن‌ها شده و زندگی جدیدی را آغاز کنند. پدرومادر بچه‌ها با تمام شدن پول‌هایشان تصمیم می‌گیرند خانه را بفروشند و مسئولیت فرزندانشان را به پرستار بچه‌ها واگذار می‌کنند. طی اتفاقاتی که برای فروش خانه می‌افتد‌، بچه‌ها به یتیم‌خانه فرستاده می‌شوند. پرستار بچه ها که خود طعم تلخ یتیم‌خانه را چشیده،آن‌ها را نجات داده و تصمیم می‌گیرند برای رهایی از ماموران یتیم خانه به سوئیس و کنار پدرومادرشان بروند. زمانی‌که بچه ها به سوئیس می رسند، پدرومادرشان را که از سرما یخ زده بودند، از مرگ نجات می‌دهند؛ اما اقا و خانم ویلوبی بدون اهمیت به فرزندانشان، تصمیم به ادامه سفر می‌گیرند و بچه ها را در سرمای سوئیس و در حالیکه از سرما در حال یخ زدن بودند، تنها می‌گذارند که باز هم پرستار و ژنرال به کمک آن ها رفته و همگی تصمیم می‌گیرند در کنار هم یک خانواده را تشکیل دهند.

جزئیات اثر

کارگردان: Kris Pearn.Cory Evans.Rob Lodermeier

نویسنده: Kris Pearn-.Mark Stanleigh.Lois Lowry

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : رضا امانلو

۱۹ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 8 +

عالی فقط بعضی جاها لنگ میزد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد خانواده ویلوبی ها

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!