• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن خانواده‌ی آدامز ۲ (The Addams Family 2)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

13549 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن «خانواده‌ی آدامز 2» در ژانری کمدی-خانوادگی، این‌بار به قصه‌ی «ونزدی» دختر نوجوان خانواده‌ی آدامز می‌پردازد. ونزدی که دختری با توانایی‌ها و خلق‌وخوی متفاوتی است، در دوران حساس نوجوانی به‌سر می‌برد و با خانواده‌ی خود دچار تعارضاتی شده است. او به دنبال کسب هویت است اما خانواده را سد راه خود می‌بیند و محبت‌های آنان را با سردی و بی‌میلی پاسخ می‌دهد. ونزدی درنهایت خانه را ترک می‌کند اما خیلی زود به اشتباه خود پی برده و به آغوش گرم خانواده بازمی‌گردد. از آنجایی که خانواده‌ی آدامز شخصیت‌هایی عجیب هستند گاهی در این اثر «ترس» و «طنز» باهم آمیخته می‌شود. ونزدی نیز خانواده‌اش را دوست ندارد و دست به سرکشی می‌زند. توصیه می‌شود که حتما فرزندتان را در تماشای این اثر همراهی کنید.

ژانر : خانوادگی کمدی

سال 2021 93 دقیقه جزئیات کامل اثر
13 مناسب خانواده 10 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«خانواده‌ی آدامز 2» محصول 2021، دنباله‌ی جدیدی از «خانواده‌ی آدامز 2019» است که در آن محوریت اصلی پرداختن به مسائل دختر نوجوان خانواده، یعنی ونزدی آدامز است.

ونزدی دارای استعداد و هوش فوق‌العاده‌ای در جادوگری و آزمایشات علمی است و همین موضوع او را از دیگر اعضای خانواده و گروه همسالانش متفاوت کرده است. از سوی دیگر او دختری سرد و بی‌عاطفه است و به تفاوت‌ها و توانایی‌های خود مغرور شده است تا جایی که به خود اجازه می‌دهد بر روی عمویش آزمایش علمی انجام دهد. ونزدی مدام برادرش را اذیت می‌کند و محبت‌های والدینش را با بی‌اعتنایی پاسخ می‌دهد. او به دنبال کسب هویت است، اما حمایت‌ها و توجهات خاص خانواده‌ و غرور بی‌جایش مانعی برای شناخت درست او از خود شده‌ است و از همین روی از ماجرای دکتر استرنج استفاده کرده و خانواده‌اش را ترک می‌کند. این موضوع می‌تواند برای والدین قابل تأمل باشد. توجه به علاقه، استعداد و ظرفیت‌های فرزندان به‌خودی خود درست و بجاست، اما نباید در تشویق و حمایت آنان زیاده‌روی کرد. این امر می‌تواند غروری کاذب را در آنان پرورش دهد تا با شنیدن اولین انتقاد از سوی دیگران دچار ضربه‌ی هویتی شوند. بهتر است که والدین در حین حمایت و توجه، به خلوت و تنهایی فرزندان نیز احترام گذاشته و با شنیدن حرف‌ها و آرمان‌هایشان، آنها را در برنامه‌ریزی و رسیدن به اهدافی ثمربخش یاری و مشورت دهند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظرت مشکل اصلی ونزدی چه بود؟ چرا او خانواده‌اش را دوست نداشت؟

ونزدی دوست داشت که هویت خودش را پیدا کند، آیا به‌نظرت او با پرخاشگری و رفتارهای بی‌ادبانه‌ توانست به هدفش برسد؟

ادامه متن

داستان اثر

«ونزدی» در نمایشگاه علوم دبیرستان آزمایش خود را ارائه می‌دهد. او در آزمایشش به دیگران نشان می‌دهد که چطور می‌توان خصوصیات یک موجود را به موجود دیگری منتقل کرد. بنابراین او دی ان ای ماهی مرکب خود را به «عمو فستر» انتقال داده و باعث تغییراتی در وجود عمو فستر می‌شود. نبوغ ونزدی به گوش دانشمندی به نام «دکتر استرنج» می‌رسد و او نیز برای تصاحب ونزدی و استفاده از هوش و توانایی‌های آن نقشه‌ای سرهم می‌کند. بر این اساس که ونزدی در لحظه‌ی تولد با نوزاد دیگری جابه‌جا شده و در اصل او دختر دکتر استرنج است. ونزدی که از خانواده‌ی خود دل خوشی ندارد و خود را متفاوت از آنها می‌داند، خانه را به قصد خانه‌ی دکتر استرنج ترک می‌کند. او آزمایش دستکاری‌شده‌ی دی ان ای دکتر استرنج را باور می‌کند و خود را دختر او می‌داند. خانواده‌ی آدامز برای بازگرداندن ونزدی به خانه‌ی دکتر استرنج می‌آیند. ونزدی خود را دختر دکتر استرنج معرفی می‌کند و با آنها به سردی رفتار می‌کند. اما دیری نمی‌پاید که شواهد دروغ‌های دکتر استرنج برای خانواده‌ی آدامز رو شده و ونزدی متوجه اشتباه خود می‌شود. عمو فستر که بر اثر آزمایش ونزدی به یک اختاپوس بزرگ تبدیل شده با دکتر استرنج که تبدیل به یک موجود بزرگ عجیب شده است مبارزه کرده و او را از بین می‌برد و خانواده‌ی آدامز را دوباره دور هم جمع می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان: گرِگ تیرنان ، کُنراد ورنون Greg Tiernan/ ،Conrad Vernon

نویسنده: دن هرناندز ، بنجی سامیت / Dan Hernandez، Benji Samit

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد خانواده‌ی آدامز ۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!