خانه جادویی

بررسی تخصصی انیمیشن Thunder and the house of majic

خانه جادویی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

خانه‌ی جادویی روایت داستان گربه‌ای به نام تندر است که بعد از طردشدن ازسمت صاحبش، به خانه‌ی پیرمرد شعبده‌باز و مهربانی به نام لورانس در شهر پناه می‌برد. حضور تندر در خانه و علاقه و توجه پیرمرد به او موجب حسادت و خشم دیگرحیوانات می‌شود، تاجایی‌که برادرزاده‌ی حریص و خودخواه لورانس تصمیم می‌گیرد خانه‌ی پیرمرد را بفروشد و او را روانه‌ی خانه‌ی سالمندان کند. تلاش و همفکری تندر با دیگرحیوانات و عروسک‌های پیرمرد شعبده‌باز، موجب صمیمیت حیوانات و شکست دنیل برای فروش خانه می‌شود. درنهایت با تلاش حیوانات و عروسک‌ها خانه‌ی پیرمرد به سیرک بزرگی برای نمایش‌های او تبدیل می‌شود.

سال 2013 78 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این انیمیشن صحنه‌های خشن به‌صورت فانتزی و بسیار کم دیده می‌شود؛ مانند حمله‌ی سگ وحشی به گربه در خیابان، تبدیل عروسک‌های لورانس به موجودات ترسناک و ترساندن دو پسر جوان که برای جمع‌کردن وسایل ازطرف برادرزاده‌ی لورانس به خانه‌ی او آمده بودند، تلاش برادرزاده‌ی لورانس برای کشتن گربه به‌وسیله‌ی اسلحه، زدوخورد عروسک‌ها با برادرزاده‌ی لورانس با استفاده از سلاح، تخریب خانه‌ی لورانس توسط برادرزاده‌اش، درحالی‌که حیوانات و عروسک‌ها در خانه بودند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه‌هایی از ناراحتی شخصیت‌ها و به‌خطرافتادن آن‌ها وجود دارد. تندر که یک گربه خانگی است، توسط صاحبش در خیابان رها می‌شود. تنهایی او و طردشدنش باعث ترس و نگرانی او می‌شود. برادرزاده‌ی لورانس با اسلحه به تندر حمله می‌کند. «دنیل»، برادرزاده‌ی‌ لورانس، تصمیم می‌گیرد تا گربه را بکشد، او تندر را در اتاق حبس می‌کند و با شلیک‌های پی‌درپی او را مورد هدف خود قرار می‌دهد. دنیل با تخریب خانه، موجب ناراحتی لورانس می‌شود، این کار ترس حیوانات و عروسک‌ها را درپی دارد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

صحنه‌هایی از عدم رعایت و توجه به علائم و مقررات راهنمایی و رانندگی دیده می‌شود. سرعت بالا درهنگام رانندگی و راندن ماشین توسط کودکان در خیابان، از اصلی‌ترین بی‌توجهی‌های شخصیت‌های داستان است.

جزئیات
پیام مثبت

بخشش، کمک به دیگران، همکاری و کار گروهی از اصلی‌ترین پیام‌های مثبت این انیمیشن می‌باشد. لورانس پیرمردی است که از حیوانات زیادی در خانه‌اش مراقبت می‌کند و بعد از دیدن تندر، گربه‌ی تنهایی که توسط صاحبش طرد شده بود، تصمیم می‌گیرد به او در خانه‌اش پناه دهد. باوجود بی‌معرفتی‌هایی که دنیل، برادر‌زاده‌ی لورانس، نسبت به عموی خود انجام داده بود، درنهایت مورد بخشش لورانس قرار می‌گیرد. بخشنده‌بودن در رفتار سایر شخصیت‌ها نیز دیده می‌شد، باوجود آسیب‌هایی که مگی و جک، موش و خرگوش لورانس، برای تندر به‌وجود آورده بودند، درنهایت با ابراز پشیمانی، مورد بخشش تندر قرار گرفتند. تندر هم باوجود خشمی که مگی به او داشت و تلاش می‌کرد تا او را از خانه‌ی لورانس بیرون کند، زمانی‌که احساس کرد جان مگی در خطر است، به او کمک کرد. درنهایت همه‌ی حیوانات و عروسک‌ها با همفکری و همکاری با یکدیگر تلاش کردند جلوی دنیل را برای تخریب و فروش خانه، هم‌چنین منتقل‌کردن لورانس به خانه‌ی سالمندان بگیرند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

لورانس پیرمرد مهربانی است که با حرفه‌ی شعبده‌بازی خود در تلاش است تا کودکان را خوشحال کند. او سعی داشت تا با حضور در بیمارستان برای کودکان شعبده‌بازی کند تا مدت کوتاهی بتواند موجب خوشحالی و سرگرمی آن‌ها شود. او علاوه بر نگهداری از حیوانات بسیار در خانه‌اش، به تندر (گربه‌ی بی‌پناهی که توسط صاحبش در خیابان رها شده بود) نیز پناه می‌دهد. او برادرزاده‌ی خود را که در تلاش بود با حقه و کلاه‌برداری خانه‌ی او را بفروشد و او را راهی خانه‌ی سالمندان کند، می‌بخشد. تندر نیز گربه‌ی بخشنده و فداکاری بود که با وجود بی‌مهری‌های مگی و جک، (موش و خرگوش لورانس که در تلاش بودند تا به هرطریقی تندر را از خانه‌ی لورانس بیرون کنند) زمانی‌که جان مگی را در خطر دید، به او کمک کرد و درنهایت با ابراز پشیمانی‌شان، تندر آن‌ها را بخشید. او با تلاش‌های بسیار سعی کرد تا به هرطریقی جلوی دنیل را برای فروش خانه بگیرد.

ادامه متن

تو اگر به‌جای لورانس بودی، چه رفتاری با دنیل می‌کردی؟

تو اگر به‌جای تندر بودی، در شرایطی که جان مگی در خطر بود، برای او چه می‌کردی؟

عاقبت دنیل چه شد؟

عاقبت مگی و جک چه شد؟

تو اگر به‌جای تندر بودی، حاضر می‌شدی با تمام مشکلات به لورانس کمک کنی تا جلوی برادرزاده‌اش را برای فروش خانه بگیری؟

خلاصه: درباره‌ی عاقبت تصمیمات و رفتار شخصیت‌ها از کودکان سؤال کنید تا بهتر متوجه پیام‌های داستان شوند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه