• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

خانه‌‌به‌دوش

بررسی تخصصی انیمیشن VAGABOND

خانه‌‌به‌دوش

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 انیمیشنی کوتاه درباره‌ی زندگی مردی فقیر در عصر مدرن که حین مراقبت از یک سگ ولگرد، باعث ایجاد تحول در جامعه می­شود. این انیمیشن در سال ۲۰۱۶ توانست نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم کوتاه در جشنواره‌ی رابرت شود.

سال 2015 7 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

در یک صحنه، ناگهان دود سیاهی تمام شهر را پر می‌کند. سگ توسط ماشین زباله جمع‌آوری می‌شود. مرد خانه‌به‌دوش می‌ترسد سگ نابود شود، او باسرعت به‌دنبال سگ می‌دود و نفس‌نفس می‌زند. نگرانی از اتفاقی که قرار است برای مرد خانه‌به‌دوش و سگ بیافتد و نمایش کوره‌های زباله‌سوزی، ممکن است برای کودکان ترسناک باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

مردم شهر بدون توجه به یکدیگر فقط از کنار هم رد می‌شوند.

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت ‌دادن بیش‌ازحد به زندگی ماشینی، کم‌بودن ارتباط انسان‌ها و دوری از طبیعت، از تأثیرات جوامع صنعتی است. زمانی‌که چرخه ماشین‌های صنعتی متوقف می‌شود، انسان‌ها متوجه اتفاقات اطرافشان می‌شوند و انیمیشن نشان‌دهنده‌ی این است که استفاده از ماشین‌های صنعتی باعث آسیب به طبیعت می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

مرد فقیری برخلاف افراد جامعه که بی‌تفاوت از کنار همه‌چیز عبور می‌کنند، به‌خاطر نجات یک سگ تلاش می‌کند و جانش را به‌خطر می‌اندازد، برای همین او الگوی مثبت انیمیشن است. او از تأثیرات عصر مدرنیته دور است و با نجات سگ و متوقف‌کردن چرخه ماشین‌های صنعتی، انسان‌ها را متوجه اشتباهاتشان می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

ممکن است کودکان کم‌سن‌تر شما از دیدن فضای دودگرفته و ماشینی انیمیشن مضطرب شوند. اگر فرزند شما احساس ترس کرد، او را در آغوش بگیرید و در دیدن انیمیشن همراهی‌اش کنید. این انیمیشن صامت، اهمیت توجه اعضای جامعه به یکدیگر را متذکر می‌شود. می‌توانید درباره‌ی تأثیرات جوامع صنعتی و عصر مدرنیته با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

خلاصه: درباره‌ی تأثیرات جوامع صنعتی و عصر مدرنیته با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

بعد از متوقف‌شدن چرخ ماشین‌های صنعتی چه اتفاقی افتاد؟

دلیل کم‌شدن ارتباط انسان­ها چیست؟

به‌نظرت ماشینی‌شدن صنعت چه تأثیراتی در زندگی ما می­گذارد؟

خلاصه: به‌نظرت ماشینی‌شدن صنعت چه تأثیراتی در زندگی ما می­گذارد؟

داستان انیمیشن

انیمیشن «خانه‌به‌دوش» درباره‌ی زندگی در عصر مدرن و جوامع صنعتی است. مرد فقیری که در کلان‌شهر زندگی می­کند، در گوشه‌ی خیابانی کارتن‌خواب است. او بعد از دیدن سگی آن را به محل زندگی­اش می‌برد و از آن مراقبت می­کند؛ اما دستگاه­هایی که برای جمع­آوری آشغال هستند، سگ را هم همراه آشغال­ها با خود می­برند و مرد برای نجات سگش به‌دنبال آن ماشین می­رود. او برای جلوگیری از ذوب‌شدن سگ، ماشین را متوقف می­کند. این اقدام، باعث ازکارافتادنِ چرخ تمام ماشین­های شهر می­شود و با این وقفه، مردم تازه متوجه اتفاقات در شهر می­شوند. بعد از این اتفاق مرد و سگ از عصر ماشینی که شبیه به یک قطار است، بیرون می­آ­یند و به‌سمت طبیعت می­روند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Pedro Ivo Carvalho/ پدرو ایوو کاروالو  

نویسنده / مترجم: Talía Bordallo/ تالیا بردالو

کشور سازنده: دانمارک

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه