حمله به بیسکویت

بررسی تخصصی انیمیشن Snack Attack

حمله به بیسکویت

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«حمله به بیسکویت» یک انیمیشن کوتاه و بی‌کلام است که در کنار لحظات کمدی، یک درس اخلاقی را به مخاطب منتقل می‌کند. طی این داستان، پیرزنی که با زحمت یک بیسکویت به‌دست آورده است، روی نیمکت می‌نشیند که تا رسیدن قطار از خوردن آن لذت ببرد؛ اما متوجه می‌شود پسر جوانی در خوردن بیسکویت‌ها با او شریک شده است. پیرزن از رفتار جوان عصبانی می‌شود، تازمانی‌که می‌فهمد بیسکویت متعلق به جوان بوده و بیسکویت خودش دست‌نخورده در کیفش باقی مانده است.

سال 2015 5 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

پیرزن در ابتدای داستان برای به‌دست‌آوردن بیسکویت از داخل دستگاه فروش خودکار، بارها به این دستگاه ضربه می‌زند. زمانی‌که او گمان می‌کند پسر جوان بیسکویت‌های او را می‌خورد، خشمگین می‌شود، با پرخاشگری با جوان حرف می‌زند و از عصبانیت بیسکویت را در دستش خرد می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پیرزن داستان گمان می‌کند که پسر جوان بیسکویت‌های او را می‌خورد و از این بابت عصبانی می‌شود؛ اما درنهایت متوجه می‌شود که دچار سوء‌تفاهم شده است و جوان آن‌گونه که تصور می‌شد، گستاخ نبوده است.

جزئیات
پیام مثبت

شرمندگی پیرزن از قضاوت زودهنگام و سوء‌تفاهمی که دچارش شده بود به مخاطب یادآوری می‌کند که در ارتباط با رفتارهایش زود تصمیم نگیرد و بیهوده پرخاشگری نکند؛ زیرا ممکن است اشتباه از جانب خود او باشد.

با مطرح کردن سؤالات ساده کودکان را متوجه جریان داستان و پیام آن بکنید.

چرا پیرزن از دست مرد جوان ناراحت شد؟ پس از اینکه متوجه حقیقت شد، چه احساسی به او دست داد؟

آیا شرمندگی او فایده‌ای داشت؟

چگونه می‌شود از رفتارهای نادرستی مانند رفتار این پیرزن دوری کرد؟

زمانی‌که عصبانی می‌شویم بهترین رفتار چیست؟

خلاصه: چگونه می‌شود از رفتارهای نادرستی مانند رفتار این پیرزن دوری کرد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه