• امروز : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

حمله به بیسکویت

بررسی تخصصی انیمیشن Snack Attack

حمله به بیسکویت

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«حمله به بیسکویت» یک انیمیشن کوتاه و بی‌کلام است که در کنار لحظات کمدی، یک درس اخلاقی را به مخاطب منتقل می‌کند. طی این داستان، پیرزنی که با زحمت یک بیسکویت به‌دست آورده است، روی نیمکت می‌نشیند که تا رسیدن قطار از خوردن آن لذت ببرد؛ اما متوجه می‌شود پسر جوانی در خوردن بیسکویت‌ها با او شریک شده است. پیرزن از رفتار جوان عصبانی می‌شود، تازمانی‌که می‌فهمد بیسکویت متعلق به جوان بوده و بیسکویت خودش دست‌نخورده در کیفش باقی مانده است.

سال 2015 5 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

پیرزن در ابتدای داستان برای به‌دست‌آوردن بیسکویت از داخل دستگاه فروش خودکار، بارها به این دستگاه ضربه می‌زند. زمانی‌که او گمان می‌کند پسر جوان بیسکویت‌های او را می‌خورد، خشمگین می‌شود، با پرخاشگری با جوان حرف می‌زند و از عصبانیت بیسکویت را در دستش خرد می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پیرزن داستان گمان می‌کند که پسر جوان بیسکویت‌های او را می‌خورد و از این بابت عصبانی می‌شود؛ اما درنهایت متوجه می‌شود که دچار سوء‌تفاهم شده است و جوان آن‌گونه که تصور می‌شد، گستاخ نبوده است.

جزئیات
پیام مثبت

شرمندگی پیرزن از قضاوت زودهنگام و سوء‌تفاهمی که دچارش شده بود به مخاطب یادآوری می‌کند که در ارتباط با رفتارهایش زود تصمیم نگیرد و بیهوده پرخاشگری نکند؛ زیرا ممکن است اشتباه از جانب خود او باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

در طول داستانِ این انیمیشن، تصور می‌شود که پسر جوانی با خوردن بیسکویت‌های یک پیرزن درحال گستاخی است؛ اما درانتها مخاطب هم مانند پیرزنِ داستان متوجه می‌شود که بیسکویت متعلق به پسر جوان بوده و اتفاقاً او فرد بخشنده‌ای بوده است. فهم این قضاوت نادرست و شرمندگی پیرزن در انتهای داستان، ممکن است برای کودکان خیلی ساده نباشد. والدین می‌توانند کودکان خود را در فهم پیام داستان راهنمایی و درباره‌ی این پیام اخلاقی با آنان صحبت کنند. این پیام علاوه بر کودکان، می‌تواند برای تمام سنین و به‌خصوص بزرگسالان هم مفید باشد. عصبانیت‌ها و پرخاشگری‌های پیرزن که لحظات کمدی را تشکیل می‌دهد، ممکن است باعث شود کودکان نادرست‌بودن این رفتارها را از یاد ببرند. به کودکان یادآوری کنید که پرخاشگری، رفتار درستی نیست.

خلاصه: کودکان را درباره‌ی فهم عاقبت داستان راهنمایی کنید. به کودکان توضیح دهید که رفتارهای پرخاشگرانه هنگام عصبانیت نادرست هستند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با مطرح کردن سؤالات ساده کودکان را متوجه جریان داستان و پیام آن بکنید.

چرا پیرزن از دست مرد جوان ناراحت شد؟ پس از اینکه متوجه حقیقت شد، چه احساسی به او دست داد؟

آیا شرمندگی او فایده‌ای داشت؟

چگونه می‌شود از رفتارهای نادرستی مانند رفتار این پیرزن دوری کرد؟

زمانی‌که عصبانی می‌شویم بهترین رفتار چیست؟

خلاصه: چگونه می‌شود از رفتارهای نادرستی مانند رفتار این پیرزن دوری کرد؟

داستان انیمیشن

پیرزنی که منتظر رسیدن قطار است، یک بیسکویت می‌خرد تا زمان رسیدن قطار از خوردنش لذت ببرد. زمانی‌که او روی نیمکت نشسته است و می‌خواهد مشغول خوردن شود، جوانی را می‌بیند که با خونسردی دست دراز می‌کند و از بیسکویت روی نیمکت برمی‌دارد. پیرزن از گستاخی جوان عصبانی می‌شود. زمانی‌که قطار می‌رسد، پیرزن با عصبانیت به‌سمت قطار می‌رود و موقع تحویل بلیط تازه متوجه می‌شود که بیسکویت دست‌نخورده در کیفش باقی مانده و بیسکویت روی نیمکت، به پسر جوان متعلق بوده است.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Andrew Cadelago / اندرو کادلاگو

نویسنده: Andrew Cadelago / اندرو کادلاگو

نام تهیه‌کننده: Alejandro Monteverde, Leo Severino / آلخاندرو مونتوِرده، لئو سوِرینو

نام بازیگران: Montserrat Espadalé / مونسرات اِسپادال

نام شخصیت‌ها:

پیرزن: او به زحمت یک بیسکویت به‌دست می‌آورد و می‌خواهد تا رسیدن قطار آن را بخورد؛ اما گستاخی یک جوان، پیرزن را عصبی می‌کند،

پسر جوان: او روی نیمکتی که پیرزن بر آن نشسته، درحال گوش‌دادن به موسیقی است و هم‌زمان از بیسکویت‌های کنار دستش می‌خورد. خونسردی او پیرزن را حسابی عصبانی می‌کند.

کشور سازنده: فرانسه

کمپانی سازنده: Arc Productions

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه