• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن حسنا کوچولو

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

648 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 3 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن سریالی «حسنا کوچولو» درباره‌ی ماجراجویی‌های «حسنا» و زندگی او به‍‌عنوان یک دختربچه با خانواده‌اش است. حسنا به حیوانات علاقه‌ی زیادی دارد، او گاهی مرتکب خطا می‌شود؛ اما آن را اصلاح کرده یا عذر‌خواهی می‌کند. این انیمیشن مطابق با فرهنگ ایرانی است و یک فضای صمیمانه و خانوادگی را به تصویر می‌کشد.

ژانر : کودک ماجراجویی

سال 1395 11 الی 13 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن برای کودکان رده سنی 3 تا 5 سال مناسب است. داستان ساده و نکات قابل فهم این انیمیشن، آن را به محصولی خوب و قابل استفاده برای کودکان تبدیل می‌کند. همچنین باتوجه به اینکه در این بازه‌ی سنی، زبان و دایره لغات کودکان در حال شکل‌گیری است بهتر است از محصولاتی استفاده شود که ادبیات مناسبی را استفاده می‌کنند. انیمیشن حاضر نیز از همین دسته است! «حسنا» که شخصیت اصلی داستان‌های ماست، از کلمات بد یا غیرقابل فهمی استفاده نمی‌کند و این موضوع ویژگی مثبتی برای این محصول به شمار می‌آید. نشان دادن کانون گرم خانواده و حس‌های مثبتی که در آنجا برای کودک شکل می‌گیرد نیز نکته قابل توجهی است که باید آن را در نظر گرفت. اگر فرزندتان بعد از دیدن این محصول به نکته مثبت داستان پی برد و آن را برای شما بازگو کرد او را تشویق کنید. تاثیر شخصیت‌های انیمیشنی بر روی کودکان تا حد قابل ملاحظه‌ای زیاد است، داشتن شخصیت خوب با ویژگی‌های مثبت این ایمنی خاطر را به شما می‌دهد که کودکتان را در تقلید از شخصیت داستان آزاد بگذارید.

خلاصه: این انیمیشن برای کودکان رده سنی 3 تا 5 سال مناسب است. داستان ساده و نکات قابل فهم این انیمیشن، آن را به محصولی خوب و قابل استفاده برای کودکان تبدیل می‌کند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره ویژگی‌های شخصیتی «حسنا» با کودک خود صحبت کنید.

سعی کنید ویژگی‌های مثبت او را به فرزندتان گوشزد کنید.

ادامه متن

داستان اثر

انیمیشن «حسنا کوچولو» داستان دختر بازیگوش و پرنشاطی به همین نام را روایت می‌کند. در قسمت اول «حسنا» از طرف پدربزرگش به مناسبت تولدش، جوجه غازی هدیه می‌گیرد و باقی قسمت‌ها ماجرای حسنا و جوجه غاز است. البته در این بین اتفاقات پیرامونی دیگری هم رخ می‌دهد که حسنا درگیر آنها می‌شود. داستان این انیمیشن خانواده‌محور و هماهنگ با فرهنگ ایرانی است.

جزئیات اثر

کارگردان:مجید محمودی

نویسنده: نویسنده هر قسمت متفاوت است.

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد حسنا کوچولو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!