• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

جک ناقلا

جک ناقلا

بررسی تخصصی انیمیشن Amazon Jack

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «جک ناقلا» با هدف آگاهی‌دادن درباره‌ی زیستگاه طبیعی جانواران، داستان گونه‌ای خرس کمیاب را روایت می‌کند که افراد زیادی درصدد یافتن او هستند. این خرس که جک نام دارد بعد از ربوده‌شدن توسط یک ژنرال ثروتمند، با چالش‌های زیادی مواجه می‌شود که زندگی‌اش را دستخوش تغییر می‌کند. این انیمیشن ساخت سال 2014 و محصول مشترک کشور دانمارک و کاناداست.

سال 2014 72 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

جک و ریتا گاهی یکدیگر را تحقیر می‌کنند. درگیری‌های لفظی بین ژنرال و دکتر استریکس گاهی شدّت می‌یابد. جک و ریتا هنگام فرار بارها توسط حیوانات وحشی جنگل تهدید می‌شوند و درنهایت با شلیک آمپول بیهوشی آسیب می‌بینند. حبس‌کردن جک در اتاقک هواپیما و درقفس‌انداختن او از خشونت‌هایی است که باید به آن توجه داشت. دکتر استریکس بعد از ربودن جک او را به آزمایشگاه می‌برد و دست و پای او را می‌بندد تا او را در معرض آزمایش قرار دهد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

تعقیب‌وگریز ریتا و جک، تهدید آن‌ها توسط حیوانات وحشی جنگل و محبوس‌شدن جک در قفس از صحنه‌های ترسناک این اثر است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دزدی میمون‌ها از آزمایشگاه هرچند به شکل شیطانی نمایش داده شده است اما کار اشتباهی است که منجر به انفجار و آسیب‌دیدن آزمایشگاه می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

دوستی عمیق ریتا و جک باعث شد آن‌ها یکدیگر را در خطرات رها نکنند و به کمک هم بروند. توجه به حیوانات مخصوصاً حیوانات کمیاب و آشنایی با زیستگاه آن‌ها از پیام‌های مثبت این اثر است.

جزئیات
الگوی مثبت

چارلی فرد مهربانی‌ است که به حیوانات احترام می‌گذارد و در فکر سودجویی از آن‌ها نیست. جک با خلاقیت خود توانست بستر مناسبی برای خواب ریتا فراهم کند. ریتا باوجود خطراتی که او را تهدید می‌کرد از کمک‌کردن به سگ کوچک دریغ نکرد. زیک و زاک دو میمون مهربان بودند که وقتی جک را در قفس دیدند برای رهایی او تلاش کردند. ژنرال پس از پی‌بردن به اشتباهش و برای جبران آن، برای جک زیستگاهی طبیعی فراهم می‌کند. افراد سودجو مانند استریکس درنهایت ناکام می‌مانند‌.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

جک و ریتا گاهی یکدیگر را بابت شیوه‌ی زندگی‌ یکدیگر تحقیر می‌کنند. جک زمانی که از ریتا جدا می‌شود و به‌دنبال سیب به بالای درخت می‌رود، بی‌احتیاطی بزرگی مرتکب می‌شود که زندگی‌اش را به خطر می‌اندازد. کودک خود را درباره‌ی خطرات احتمالی بیرون از خانه آگاه کنید. آسیب‌رساندن به حیوانات و طبیعت به‌هیچ‌وجه قابل‌توجیه نیست، به فرزندتان یادآوری کنید که رسیدن به منافع انسانی حتما باید درکنار حفظ طبیعت صورت گیرد. تعقیب‌وگریز در جنگل، فرارکردن جک و ریتا از دست افراد سودجو ممکن است کمی برای کودک تنش‌زا باشد در طول دیدن این اثر درکنار او باشید. پوشش خانم دونارزا کمی بدن‌نماست. اگر حساسیتی دراین‌باره دارید، این مسئله را مدنظر داشته باشید.

خلاصه: درباره‌ی پیام‌های مثبت انیمیشن مانند مراقبت از حیوانات با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود درباره‌ی اهمیت حفظ زیستگاه طبیعی حیوانات سؤال کنید.

از او بپرسید اگر به‌جای چارلی بود، از جک و ریتا مراقبت می‌کرد؟ درباره‌ی اهمیت کار چارلی با او گفت‌وگو کنید.

ما چه وظایفی درقبال دوستانمان داریم؟ درباره‌ی حیوانات و زیستگاهشان با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

از فرزند خود بخواهید اشتباهات ژنرال ماکسی میلیان و دکتر استریکس را برایتان شرح دهد و این‌دو را با یکدیگر مقایسه کند. از فرزندتان بپرسید چرا درنهایت جک مایل به همکاری با دونارزا و ژنرال شد؟

خلاصه:  از کودک خود بپرسید چرا باید از طبیعت و حیوانات مراقبت کرد؟

داستان انیمیشن

جک گونه‌ای خرس کمیاب است که دور از وطن خود، یعنی جنگل‌های استوایی، درکنار پسری به نام چارلی و روباهی به نام ریتا زندگی می‌کند. او در اثر یک بی‌احتیاطی توسط افراد سودجو دزدیده می‌شود و به محل دیگری برده می‌شود تا به‌وسیله‌ی او ویدیوهای تبلیغاتی برای فروش عطر ساخته شود.

در این کشمکش دو گروه با هم رقابت می‌کنند. ژنرال ماکسی میلیان به همراه دنارزا و جانورشناسی به اسم استورم استرانگ و شخص دیگری به نام استریکس که یک دانشمند شبیه‌ساز است و سعی دارد با شبیه‌سازی از جک به سود زیادی دست پیدا کند.

جک پس از ربوده‌شدن دست به فرار می‌زند و در این بین ریتا نیز به او کمک می‌کند. آن‌ها پس از گرفتارشدن در جنگل و عبورکردن از چالش‌های زیاد دوباره اسیر افراد ژنرال می‌شوند، اما این‌بار چارلی تلاش می‌کند آن‌ها را آگاه کند که به‌جای زندانی‌کردن جک و آسیب‌رساندن به او، برایش محیط زندگی مناسبی فراهم کنند تا هم او بتواند زندگی خوبی داشته باشد و هم ژنرال بتواند به‌وسیله‌ی جک برند خود را تبلیغ کند. ژنرال هم این را قبول می‌کنند و جک به همراه ریتا و چارلی دوباره به زندگی طبیعی خود بازمی‌گردد.

جزئیات انیمیشن

 کارگردان: Feleming Quist Moller, Jorgen Lerdom

نویسنده: Feleming Quist Moller تهیه کننده: Per Holst بازیگران: Lisbet Dahl, Kaya Bruel, Jesper Klein شخصیت‌ها: جک: او گونه‌ی نادری از خرس‌های کوالاست که افراد زیادی به‌دنبال شکارش هستند. جک درکنار ریتا و چارلی زندگی می‌کند و پس از ربوده‌شدن دست به فرار می‌زند. ریتا: روباه مهربانی‌ که با جک دوستی صمیمیانه‌‌ای دارد‌‌. ریتا پس از ربوده‌شدن جک، تلاش می‌کند به کمک جک برود و او را نجات دهد. چارلی: یک پسر خوش قلب است که از جک و ریتا مراقبت می‌کند. در جریان دزدیده‌شدن جک، او سعی می‌کند افرادی که او را ربوده‌اند را قانع کند تا جک را مورد آزار و اذیت قرار ندهند. کشور سازنده: دانمارک کمپانی سازنده: Film Eesti

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد