• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن جک ناقلا (Amazon Jack)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «جک ناقلا» با هدف آگاهی‌دادن درباره‌ی زیستگاه طبیعی جانواران، داستان گونه‌ای خرس کمیاب را روایت می‌کند که افراد زیادی درصدد یافتن او هستند. این خرس که جک نام دارد بعد از ربوده‌شدن توسط یک ژنرال ثروتمند، با چالش‌های زیادی مواجه می‌شود که زندگی‌اش را دستخوش تغییر می‌کند. این انیمیشن ساخت سال 2014 و محصول مشترک کشور دانمارک و کاناداست.

سال 2014 72 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

جک و ریتا گاهی یکدیگر را بابت شیوه‌ی زندگی‌ یکدیگر تحقیر می‌کنند. جک زمانی که از ریتا جدا می‌شود و به‌دنبال سیب به بالای درخت می‌رود، بی‌احتیاطی بزرگی مرتکب می‌شود که زندگی‌اش را به خطر می‌اندازد. کودک خود را درباره‌ی خطرات احتمالی بیرون از خانه آگاه کنید. آسیب‌رساندن به حیوانات و طبیعت به‌هیچ‌وجه قابل‌توجیه نیست، به فرزندتان یادآوری کنید که رسیدن به منافع انسانی حتما باید درکنار حفظ طبیعت صورت گیرد. تعقیب‌وگریز در جنگل، فرارکردن جک و ریتا از دست افراد سودجو ممکن است کمی برای کودک تنش‌زا باشد در طول دیدن این اثر درکنار او باشید. پوشش خانم دونارزا کمی بدن‌نماست. اگر حساسیتی دراین‌باره دارید، این مسئله را مدنظر داشته باشید.

خلاصه: درباره‌ی پیام‌های مثبت انیمیشن مانند مراقبت از حیوانات با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود درباره‌ی اهمیت حفظ زیستگاه طبیعی حیوانات سؤال کنید.

از او بپرسید اگر به‌جای چارلی بود، از جک و ریتا مراقبت می‌کرد؟ درباره‌ی اهمیت کار چارلی با او گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

داستان اثر

جک گونه‌ای خرس کمیاب است که دور از وطن خود، یعنی جنگل‌های استوایی، درکنار پسری به نام چارلی و روباهی به نام ریتا زندگی می‌کند. او در اثر یک بی‌احتیاطی توسط افراد سودجو دزدیده می‌شود و به محل دیگری برده می‌شود تا به‌وسیله‌ی او ویدیوهای تبلیغاتی برای فروش عطر ساخته شود.

در این کشمکش دو گروه با هم رقابت می‌کنند. ژنرال ماکسی میلیان به همراه دنارزا و جانورشناسی به اسم استورم استرانگ و شخص دیگری به نام استریکس که یک دانشمند شبیه‌ساز است و سعی دارد با شبیه‌سازی از جک به سود زیادی دست پیدا کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

 کارگردان: Feleming Quist Moller, Jorgen Lerdom

نویسنده: Feleming Quist Moller
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد جک ناقلا

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>