• امروز : 31 اردیبهشت 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن جو گرگه (جو گرگه )

author-img

توسط : ثمین نکوفر ارزیاب کدومو

10 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

278 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 3 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن سریالی «جو گرگه» داستان پسری به نام جو است که به همراه دوستانش، نینا و بادی، در خلیج لاک‌پشت‌ها زندگی می‌کنند و با استفاده از قدرت‌هایی که در دورن خود حس می‌کنند برای کمک به جامعه، دست به ماجراجویی‌های سرگرم‌کننده‌ای می‌زنند. این انیمیشن دارای پیام@های مثبت زیادی است؛ ازجمله دادن مسئولیت‌هایی که تجربه‌گرایی، خودباوری و اعتمادبه‌نفس را در کودکانمان شکوفا می‌کند و چون در بستر داستان بیان می‌شود اثرگذاری بیشتری در ذهن کودکانمان خواهد داشت. در این انیمیشن هیچ اتفاقی که منجر به ترس کودکانمان شود و یا دارای خشونت و ناهنجاری‌های اخلاقی باشد دیده نمی‌شود.

ژانر : ماجراجویی

سال 2021 1 فصل، 10 قسمت، 11 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «جو گرگه» روایت داستان پسر کوچکی به نام جو است که به همراه دوستانش، نینا و بادی، در خلیج لاک‌پشت‌ها زندگی می‌کنند. آن‌ها به کشف هویّت و فرهنگ بومی‌شان تشویق شده و برای کمک به جامعه، دست به ماجراجویی‌های سرگرم‌کننده‌ای می‌زنند. آن‌ها با استفاده از قدرت‌هایی که در دورن خود حس می‌کنند با مشکلات و اتفاقات پیش‌آمده‌ی شهر مقابله می‌کنند.

این انیمیشن که برای همه‌ی سنین مناسب است دارای پیام‌های مثبت زیادی است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این انیمیشن دیده می‌شود دادن مسئولیت به کودکان است. مسئولیت‌هایی که خودباوری و اعتماد‌به‌نفس را در کودکانمان شکوفا می‌کند و باعث موفقیت‌های آن‌ها در سنین بالاتر می‌شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودکانمان بخواهیم درمورد علایقشان صحبت کنند. آن‌ها را برای کارهایی که دوست دارند تشویق کنیم و یاری دهیم. از آن‌ها بپرسیم که چه کترهایی را دوست دارند؟ در طی روز و زمانی‌که با دوستانشان هستند چه چیزی باعث ناراحتی و چه موضوعاتی سبب خوشحالی آن‌ها شده است؟ رفتار و عکس‌العمل آن‌ها در این موضوعات چگونه بوده است؟ با این کار  به آن‌ها در تشخیص رفتار و عکس‌العمل درست و نادرست کمک می‌کنیم و همین سبب می‌شود که در سنین بالاتر به مشکلات رفتاری برنخورند.                                                                  

خلاصه: کودکانمان را در تشخیص کار درست و نادرست و عکس‌العمل نسبت به این رفتارها یاری کنیم و به آن‌ها رفتار صحیح را آموزش دهیم.

داستان اثر

انیمیشن «جو گرگه» داستان پسر کوچکی به نام جو است که به همراه دوستانش، نینا و بادی، در خلیج لاک‌پشت‌ها زندگی می‌کند. آن‌ها به کشف هویّت و فرهنگ بومی‌شان تشویق شده و برای کمک به جامعه، دست به ماجراجویی‌های سرگرم‌کننده‌ای می‌زنند.

جو معتقد است که روح گرگ در او دمیده شده و قدرت و منطق گرگ را داراست. نینا نیز روح سیاهپوش را کمک خود می‌داند و بادی نیز قدرت و روح خرس را در وجود خود حس می‌کند. هریک از آن‌ها در مشکلات و کارها از روح درونشان کمک می‌گیرند و در پایان هر داستان، براساس موضوع داستان، یک یا چند نکته‌ی اخلاقی و تربیتی بیان می‌شود.

جزئیات اثر

کارگردان: ویرجینیا فایندلی/VirginiaFindlay

نویسنده: Alexander Barالکساندر بار

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد جو گرگه

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>