جورج کنجکاو: بازگشت به جنگل

بررسی تخصصی انیمیشن Gurious Georg: Back To The Jungle

جورج کنجکاو: بازگشت به جنگل

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

«جورج کنجکاو»، داستان میمون قهرمان و ماجراجویی است که طی یک مأموریت فضایی با کمک صاحبش، تد، موفق می‌شود تا با پیداکردن وسیله‌ای به نام «RDS» در فضا و انتقال آن به آفریقای جنوبی، جلوی خطر وقوع سیل و از‌بین‌رفتن منطقه را بگیرد. فداکاری و گذشت ازجمله پیام‌های اصلی این داستان است.

سال 2015 77 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن به دور از هرگونه صحنه‌ی خشونت‌آمیز به تصویر کشیده شده است، مگر صحنه‌هایی کوتاه و گذرا از خشم حیوانات جنگل نسبت به یکدیگر که درنهایت به پشیمانی شخصیت‌ها منجر می‌شود که در تلاش برای جبران آن نیز برمی¬آیند.

جزئیات
ترس

مأموریت جورج، میمون کنجکاو و شیطون و سفر او به فضا، موجب نگرانی صاحبش، تد، شد که درنهایت با فرودآمدن او در آفریقای مرکزی و از دسترس‌ خارج‌شدن سفینه‌ی او، ترس و نگرانی جورج را چندبرابر کرد. تلاش‌های جورج و تد در جنگل‌های آفریقای مرکزی برای پیداکردن «RDS» و نجات اهالی این سرزمین از خطر احتمالی سیل، موجب تجربه‌های متفاوتی برای آن‌ها شد. مواجهه آن‌ها با حیوانات اهلی و وحشی جنگل (مانند گوریل و شیر) و تجربه اولین هواپیمارانی و... ازجمله مواردی است که به‌عنوان اولین تجربه برای آ‌ن‌ها خطرناک و نگران‌کننده بود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

گذشت و فداکاری از اصلی‌ترین پیام‌های مثبت این داستان است که در رفتارهای شخصیت‌های اصلی داستان به نمایش درآمده است؛ به‌عنوان مثال گذشت و فداکاری تد خلاف میل باطنی‌اش برای قبول مأموریتی که برای میمون خانگی‌اش، جهت نجات سرزمین آفریقای جنوبی پیشنهاد شده بود، فداکاری‌هایی که از طرف جورجِ میمون اتفاق افتاد، تلاش و پشتکار بی‌وقفه‌ی جورج و تد برای پیداکردن وسیله‌ای که می‌توانست سرزمین آفریقای جنوبی را از خطر احتمالی سیل نجات دهد که هردو شخصیت در این مسیر با طی‌کردن مراحل سخت بر ترس خود غلبه کردند و برای نجات اهالی این سرزمین از هیچ‌ تلاشی دریغ نکردند، این موارد پیام‌های مثبت داستان هستند. مهربانی‌های جورج بدون هیچ توقعی به حیوانات جنگل، موجب شد تا دوستان بسیاری پیدا کند و آن‌ها در مراحل دشوار به او کمک کردند. حتی او در مرحله‌ای به شیر درنده‌ای که قصد جانش را داشت، کمک کرد تا از پل شکسته و قدیمی به دره سقوط نکند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

تمام شخصیت‌های این اثر با رفتارهای مناسب خود می‌توانند یکی از الگوهای مثبت انیمیشن تعریف شوند. جورج، شخصیت اصلی داستان، میمون فداکار و مهربانی است که برای نجات سرزمین آفریقای جنوبی تصمیم می‌گیرد به فضا سفر کند تا بتواند تنهاوسیله‌ای را که می‌تواند این سرزمین را از سیل نجات دهد، به زمین بیاورد. او با وجود تلاش‌های بسیار شکست می‌خورد و در سرزمین آفریقای مرکزی سقوط می‌کند؛ اما دست از تلاش برنمی‌دارد و با دوستی و مهربانی با حیوانات جنگل سعی می‌کند با همراهی آن‌ها به همگان کمک کند. در انجام این کار تد، صاحب اصلی این میمون خانگی، در تمام مسیر به او کمک می‌کند و با طی خطرات بسیار، برای نجات آفریقای جنوبی از خطر سیل به یاری جورج می‌شتابد.

ادامه متن

چرا جورج به دیگران کمک می‌کند؟

علت تلاش‌های تد برای کمک به جلوگیری از وقوع سیل چه بود؟

جورج و تد در برابر مشکلاتی که برای یافتنِ «RDS» پیدا کردند، چه کارهایی انجام دادند؟

خلاصه: با پرسش و پاسخ، رفتارهای مثبت داستان و شخصیت‌ها را برای فرزند خود مرور کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه