جنگاور

بررسی تخصصی انیمیشن Epic

جنگاور

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «جنگاور» یک انیمیشن ماجراجویانه و فانتزی درباره‌ی موجودات کوچکی در جنگل است که برای حفظ حیات جنگل، با ارتش پلیدی از موش‌ها و خفاش‌ها مبارزه می‌کنند. درکنار صحنه‌های اکشن از درگیری‌ها بر سر محافظت از جنگل، پیام‌های مثبتی مانند وفاداری، فداکاری و محافظت از طبیعت در این انیمیشن نمایش داده می‌شود.

سال 2013 102 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

ارتش پلیدی از موش‌ها و خفاش‌ها سعی می‌کنند حیات جنگل را از بین ببرند، در مقابل ارتشی از لیفمن‌ها برای محافظت از جنگل و ملکه، با آن‌ها درگیر می‌شوند. در این درگیری‌ها، تیراندازی با تیر و کمان، پرت‌کردن یکدیگر از بلندی و ضربه‌زدن به‌هم نمایش داده می‌شود. اَعمال خشونت‌آمیز اغلب فانتزی است و بدون اینکه تصویر مستقیمی از ضربه‌زدن و آسیب‌دیدن نمایش داده شود، بیننده متوجه وجود زدوخورد در بسیاری از درگیری‌ها می‌شود. در یک صحنه، ملکه تارا درحالی‌که یک تیر در بدن دارد، از دنیا می‌رود و رانین که رئیس ارتش لیفمن‌هاست، بین بوگان‌های زیادی گیر می‌افتد و تصور می‌شود که مرده است؛ اما با چهره‌ی کتک‌خورده جان سالم به‌در می‌برد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ارتش پلید موندارک و خود او که سعی در نابودکردن جنگل دارند، می‌توانند ترسناک باشند. آن‌ها در مکان تاریک و ترسناکی زندگی می‌کنند، ملکه‌ی جنگل را می‌کشند، به شخصیت‌های محبوب داستان حمله می‌کنند و آن‌ها را به مرگ تهدید می‌کنند. موندارک، گیاهان جنگل را از بین می‌برد و باعث پوسیدگی و سیاه‌شدن بخش‌های مختلف جنگل می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

رانین سعی می‌کند پس از مرگ دوستش، از پسر او (ناد) محافظت کند؛ اما ناد از خواسته‌های رانین سرپیچی می‌کند و محبت‌های او را نادیده می‌گیرد تا هرطور میل دارد زندگی کند. البته درپایان متوجه فداکاری‌های رانین می‌شود و طبق خواسته‌ی او، به ارتش لیفمن‌ها می‌پیوندد. مری کاترین هم که حرف‌های پدرش را درباره‌ی وجود موجودات ریز جنگلی باور نمی‌کند، سعی دارد او را از دنبال‌کردن تحقیقاتش منع کند و موفق به برقرارکردن یک رابطه‌ی خوب با پدرش نمی‌شود؛ اما بعد متوجه می‌شود که حق با پدرش بوده است و پس از آن، رابطه‌ی بهتری با پدرش برقرار می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

همه‌ی قهرمانان این داستان سعی دارند دربرابر شخصیت‌های پلید، از حیات جنگل محافظت کنند. بنابراین، اهمیت‌دادن به طبیعت از مهم‌ترین پیام‌های این انیمیشن است. در صحنه‌های متعدد، وفاداری نسبت به ملکه تارا و فداکاری در راه نجات او و حیات جنگل دیده می‌شود. ناد که از سربازبودن بیزار است و دوست دارد مشغول مسابقات هیجان‌انگیز سوارکاری باشد، زمانی‌که حیات جنگل به‌خطر می‌افتد، از مهارت سوارکاری‌اش برای حفظ جنگل استفاده می‌کند. مری کاترین که کارهای پدرش را درک نمی‌کند، نمی‌تواند با او رابطه‌ی خوبی برقرار کند، همان‌طور که ناد درارتباط با دوست پدرش که سعی در مراقبت از او دارد، موفق نیست. در طی داستان هردوی این جوانان به‌درستی رفتار سرپرستانشان پی می‌برند و به آنان اعتماد می‌کنند. درنتیجه، موفق می‌شوند روابط بهتری با آنان برقرار کنند و قدر محبت‌هایشان را بدانند. تلاش و همکاری از عوامل موفقیت مری کاترین و موجودات جنگل دربرابر تهدیدات دشمنانشان است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

«رانین» رئیس ارتش لیفمن‌هاست که به ملکه وفادار است و برای محافظت از جنگل فداکاری می‌کند. او برخلاف چهره‌ی جدی‌اش، قلب مهربانی دارد و سعی می‌کند از ناد، پسر دوستش، مراقبت کند و حافظ امنیت جنگل دربرابر دشمنان باشد. «ملکه تارا» ملکه‌ی مهربانی است که همیشه لبخند می‌زند و به جنگل حیات می‌بخشد. او دوست ندارد موجودات جنگل ناراحت باشند و درعین مهربانی، دربرابر دشمنان باشجاعت ظاهر می‌شود.

ادامه متن

آیا جنگل‌ها و گیاهان واقعاً به دست شخصیتی مثل ملکه تارا زنده می‌شوند؟

ارتشی به‌نام لیفمن برای مراقبت از جنگل وجود دارد؟

مراقبت از جنگل چه فایده‌ای دارد؟ ما چگونه می‌توانیم مانند لیفمن‌ها از جنگل‌ها مراقبت کنیم؟

تو حاضر هستی مانند رانین برای مراقبت از جنگل خودت را به خطر بیاندازی؟

اگر جای ناد بودی، تفریحات خود را برای حفظ حیات جنگل رها می‌کردی؟

مشکل ناد یا مری کاترین با سرپرستانشان چه بود؟ چگونه این مشکل حل شد؟

خلاصه: پیرامون پیام‌های مثبتی مانند محافظت از طبیعت و فداکاری با کودکان صحبت کنید. درباره‌ی تخیلی‌بودن موجودات کوچک داستان و مشکل شخصیت‌های جوان با سرپرستانشان، فرزندانتان را راهنمایی کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه