• امروز : ۶ اسفند ۱۳۹۹

جنگاور

بررسی تخصصی انیمیشن Epic

جنگاور

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «جنگاور» یک انیمیشن ماجراجویانه و فانتزی درباره‌ی موجودات کوچکی در جنگل است که برای حفظ حیات جنگل، با ارتش پلیدی از موش‌ها و خفاش‌ها مبارزه می‌کنند. درکنار صحنه‌های اکشن از درگیری‌ها بر سر محافظت از جنگل، پیام‌های مثبتی مانند وفاداری، فداکاری و محافظت از طبیعت در این انیمیشن نمایش داده می‌شود.

سال 2013 102 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

ارتش پلیدی از موش‌ها و خفاش‌ها سعی می‌کنند حیات جنگل را از بین ببرند، در مقابل ارتشی از لیفمن‌ها برای محافظت از جنگل و ملکه، با آن‌ها درگیر می‌شوند. در این درگیری‌ها، تیراندازی با تیر و کمان، پرت‌کردن یکدیگر از بلندی و ضربه‌زدن به‌هم نمایش داده می‌شود. اَعمال خشونت‌آمیز اغلب فانتزی است و بدون اینکه تصویر مستقیمی از ضربه‌زدن و آسیب‌دیدن نمایش داده شود، بیننده متوجه وجود زدوخورد در بسیاری از درگیری‌ها می‌شود. در یک صحنه، ملکه تارا درحالی‌که یک تیر در بدن دارد، از دنیا می‌رود و رانین که رئیس ارتش لیفمن‌هاست، بین بوگان‌های زیادی گیر می‌افتد و تصور می‌شود که مرده است؛ اما با چهره‌ی کتک‌خورده جان سالم به‌در می‌برد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ارتش پلید موندارک و خود او که سعی در نابودکردن جنگل دارند، می‌توانند ترسناک باشند. آن‌ها در مکان تاریک و ترسناکی زندگی می‌کنند، ملکه‌ی جنگل را می‌کشند، به شخصیت‌های محبوب داستان حمله می‌کنند و آن‌ها را به مرگ تهدید می‌کنند. موندارک، گیاهان جنگل را از بین می‌برد و باعث پوسیدگی و سیاه‌شدن بخش‌های مختلف جنگل می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

رانین سعی می‌کند پس از مرگ دوستش، از پسر او (ناد) محافظت کند؛ اما ناد از خواسته‌های رانین سرپیچی می‌کند و محبت‌های او را نادیده می‌گیرد تا هرطور میل دارد زندگی کند. البته درپایان متوجه فداکاری‌های رانین می‌شود و طبق خواسته‌ی او، به ارتش لیفمن‌ها می‌پیوندد. مری کاترین هم که حرف‌های پدرش را درباره‌ی وجود موجودات ریز جنگلی باور نمی‌کند، سعی دارد او را از دنبال‌کردن تحقیقاتش منع کند و موفق به برقرارکردن یک رابطه‌ی خوب با پدرش نمی‌شود؛ اما بعد متوجه می‌شود که حق با پدرش بوده است و پس از آن، رابطه‌ی بهتری با پدرش برقرار می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

همه‌ی قهرمانان این داستان سعی دارند دربرابر شخصیت‌های پلید، از حیات جنگل محافظت کنند. بنابراین، اهمیت‌دادن به طبیعت از مهم‌ترین پیام‌های این انیمیشن است. در صحنه‌های متعدد، وفاداری نسبت به ملکه تارا و فداکاری در راه نجات او و حیات جنگل دیده می‌شود. ناد که از سربازبودن بیزار است و دوست دارد مشغول مسابقات هیجان‌انگیز سوارکاری باشد، زمانی‌که حیات جنگل به‌خطر می‌افتد، از مهارت سوارکاری‌اش برای حفظ جنگل استفاده می‌کند. مری کاترین که کارهای پدرش را درک نمی‌کند، نمی‌تواند با او رابطه‌ی خوبی برقرار کند، همان‌طور که ناد درارتباط با دوست پدرش که سعی در مراقبت از او دارد، موفق نیست. در طی داستان هردوی این جوانان به‌درستی رفتار سرپرستانشان پی می‌برند و به آنان اعتماد می‌کنند. درنتیجه، موفق می‌شوند روابط بهتری با آنان برقرار کنند و قدر محبت‌هایشان را بدانند. تلاش و همکاری از عوامل موفقیت مری کاترین و موجودات جنگل دربرابر تهدیدات دشمنانشان است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

«رانین» رئیس ارتش لیفمن‌هاست که به ملکه وفادار است و برای محافظت از جنگل فداکاری می‌کند. او برخلاف چهره‌ی جدی‌اش، قلب مهربانی دارد و سعی می‌کند از ناد، پسر دوستش، مراقبت کند و حافظ امنیت جنگل دربرابر دشمنان باشد. «ملکه تارا» ملکه‌ی مهربانی است که همیشه لبخند می‌زند و به جنگل حیات می‌بخشد. او دوست ندارد موجودات جنگل ناراحت باشند و درعین مهربانی، دربرابر دشمنان باشجاعت ظاهر می‌شود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «جنگاور» اهمیت مراقبت از طبیعت را درتقابل شخصیت‌های مثبت با موجوداتی پلید بر سر محافظت از حیات جنگل، به‌نمایش می‌گذارد. در کنار این پیام، الگوهای شجاع، وفادار و فداکاری را نیز نمایش می‌دهد که برای مراقبت از جنگل، با یکدیگر تلاش و همکاری دارند. این پیام‌های مثبت تا حدِّ زیادی برای کودکان قابل فهم است؛ اما می‌توانید با پرسش از تصمیمات شخصیت‌ها و سیر جریان داستان، به فهم بیشتر کودکان از پیام‌ها کمک کنید.

می‌توانید درباره‌ی راه‌های مراقبت از حیات جنگل به کودکان توضیح دهید و درضمن به فرزندان کوچک‌تر خود یادآوری کنید که موجوداتی شبیه به ملکه تارا برای حیات‌بخشیدن به جنگل وجود ندارند؛ اما تو می‌توانی مانند لیفمن‌ها از طبیعت مراقبت کنی.

موضوع مهمی که می‌تواند دغدغه‌ی فرزندان شما هم باشد، مشکل شخصیت‌های جوان داستان در برقراری رابطه با پدر (یا سرپرست) است. مری کاترین به کارهای پدرش باور ندارد و ناد هم خواسته‌ی رانین را برای پیوستن به ارتش نمی‌پذیرد و سعی دارد به تفریحات مورد علاقه‌ی خودش بپردازد. تماشای پایان این داستان که کمک یا فداکاری سرپرستان آن‌ها را نمایش داده است و نظر جوانان را تغییر می‌دهد، می‌تواند برای فرزند شما مناسب باشد. در کنار تماشای داستان، می‌توانید دراین‌باره با فرزندتان صحبت کنید و از آن‌ها درباره‌ی نحوه‌ی برقراری یک رابطه‌ی درست سؤال کنید تا اگر مشکلی وجود دارد، با گفت‌وگو حل شود.

لازم است که والدین به‌‌وجود روابط احساسی که میان ناد و مری وجود دارد، دقت کنند و اگر این مورد را برای فرزندشان نامناسب می‌دانند، از نسخه‌ی مناسب انیمیشن استفاده کنند.

خلاصه: والدین می‌توانند درکنار صحبت پیرامون پیام‌های مثبت، درباره‌ی تخیلی‌بودن موجوداتی مانند ملکه تارا و لیفمن‌ها و همچنین مشکل شخصیت‌های جوان داستان با سرپرستانشان، با کودکان گفت‌وگو کنند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

آیا جنگل‌ها و گیاهان واقعاً به دست شخصیتی مثل ملکه تارا زنده می‌شوند؟

ارتشی به‌نام لیفمن برای مراقبت از جنگل وجود دارد؟

مراقبت از جنگل چه فایده‌ای دارد؟ ما چگونه می‌توانیم مانند لیفمن‌ها از جنگل‌ها مراقبت کنیم؟

تو حاضر هستی مانند رانین برای مراقبت از جنگل خودت را به خطر بیاندازی؟

اگر جای ناد بودی، تفریحات خود را برای حفظ حیات جنگل رها می‌کردی؟

مشکل ناد یا مری کاترین با سرپرستانشان چه بود؟ چگونه این مشکل حل شد؟

خلاصه: پیرامون پیام‌های مثبتی مانند محافظت از طبیعت و فداکاری با کودکان صحبت کنید. درباره‌ی تخیلی‌بودن موجودات کوچک داستان و مشکل شخصیت‌های جوان با سرپرستانشان، فرزندانتان را راهنمایی کنید.

داستان انیمیشن

«مری کاترین» تصمیم می‌گیرد پدرش را که نظریات عجیبی درباره‌ی موجودات خاص و کوچکی در جنگل دارد و سخت مشغول جست‌وجوی آن‌هاست، ترک کند. در راه، مری وارد جنگل می‌شود و چیزهای عجیبی می‌بیند. همان‌طور که پدرش می‌گفت، موجودات کوچکی وجود دارند. ملکه‌ی آن‌ها به جنگل حیات می‌بخشد و ارتشی از لیفمن‌ها از او محافظت می‌کنند. در مقابل، ارتش پلیدی به ریاست موندارک، سعی دارند جنگل را نابود کنند. روزی‌که ملکه می‌خواهد جانشینش را انتخاب کند، افراد موندارک به او حمله می‌کنند و باعث مرگش می‌شوند. ملکه در لحظات آخر، مری را می‌بیند و او را به اندازه‌ی کوچک درمی‌آورد، سپس غنچه‌ی گلی را به او می‌سپارد و از او می‌خواهد که غنچه را نجات دهد تا جانشین بعدی توسط آن انتخاب شود. مری با رانین، رئیس ارتش لیفمن‌ها و سربازی به‌ نام ناد همراه می‌شود و بارها مورد حمله‌ی موندارک و افرادش قرار می‌گیرد؛ اما سرانجام غنچه را زیر نور مهتاب قرار می‌دهد و جانشین بعدی جنگل مشخص می‌شود. این‌گونه با مقاومت ناد، فداکاری رانین و تلاش مری و کمک‌های پدرش، یک‌بار دیگر حیات به جنگل بازمی‌گردد. مری که حالا متوجه واقعی‌بودن نظریات پدرش شده است، تصمیم می‌گیرد با پدرش زندگی کند و در کنار او مراقب حیات جنگل باشد.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Chris Wedge / کریس ویجد

نویسنده: James V. Hart, William Joyce / جیمز وی هارت، ویلیام جویس

نام تهیه‌کننده: Jerry Davis, Lori Forte / جری دیویس، لوری فورت

نام بازیگران:Colin Farrell, Josh Hutcherson, Amanda Seyfried, Christoph Waltz / کولین فارل، جاش هاچرسون، آماندا سِیفرید، کریستوف والتز.

نام شخصیت‌ها:

مری کاترین: دختر جوانی که حرف پدرش را درباره‌ی موجودات خاص کوچک در جنگل باور نمی‌کند؛ اما خودش کوچک می‌شود و درارتباط با این موجودات قرار می‌گیرد،

رانین: رئیس ارتش لیفمن که باید از جنگل و ملکه محافظت کند،

ناد: او فرزند یکی از دوستان رانین است که از لیفمن‌بودن خوشش نمی‌آید؛ اما پس از مرگ ملکه‌ی جنگل، به ارتش لیفمن‌ها می‌پیوندد تا حیات جنگل را نجات دهد،

موندارک: سردسته‌ی موجودات پلید جنگل که ملکه را می‌کشند و قصد دارند تمام جنگل را از بین ببرند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Blue Sky Studios / استودیو بلو اسکای

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه