جعبه عكس

بررسی تخصصی انیمیشن The Box

جعبه عكس

author-img

توسط : فاطمه سادات میرشریفی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«جعبه» درباره‌ی تأثیر جنگ روی کودکان است. این انیمیشن، صامت و کوتاه است و روایتی از غمگین‌بودن «جنگ» و سختی‌های جنگ‌زدهاست که کودکان در این اتفاق بیشترین آسیب را متحمل شده‌اند.

سال 2016 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

پسرک در خانه می‌خوابد و در کمپ جنگ‌زده‌ها بیدار می‌شود. از وضعیت اسفناک کمپ، ناامنی و تنهاییِ ازدست‌دادن والدین به شدت می‌ترسد، فریاد می‌زند و در جعبه خودش را مخفی می‌کند؛ اما جعبه هم با طوفان، از جا کنده می‌شود و باد آن را با خود می‌برد. نمایش انفجارهای جنگی و صدای آن‌ها نیز می‌تواند ترسناک باشد.

جزئیات
پیام مثبت

بازنمایی جنگ از زاویه دید افرادی که زندگی‌شان را در جنگ از دست داده‌اند، می‌تواند میل درونی به صلح‌طلبیِ بیشتر را ایجاد کند، این انیمیشن کوتاه با بازنمایی زندگی کودکان در جنگ، می‌تواند این اثر را بر مخاطب بگذارد.

درباره‌ی ترس‌های فرزندتان با او صحبت کنید و سعی کنید بیشتر او را بشناسید تا بتوانید او را از شرایطی که دچار اضطراب می‌کند، دور کنید یا به او کمک کنید بتواند از ترس‌هایش عبور کند و آن‌ها را حل کند.

درباره‌ی وظایف بشردوستانه انسان‌ها با فرزندتان صحبت کنید و او را برای کمک به جنگ‌زده‌ها و کسانی که دچار مشکلات هستند، ترغیب کنید.

او را برای کمک‌کردن به دیگران تشویق کنید.

خلاصه: فرزندتان را به کمک‌کردن به دیگران و درک شرایط افرادی که در سختی هستند، ترغیب و تشویق کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه