• امروز : ۷ اسفند ۱۳۹۹

جزیره‌ی لاروا (فصل اول)

بررسی تخصصی انیمیشن Larva Island

جزیره‌ی لاروا (فصل اول)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«جزیره‌ی لاروا» یک انیمیشن سریالی کمدی‌ است که ماجراهای دو کرم به‌نام‌های رد و یلو را در یک جزیره‌ی استوایی روایت می‌کند. فصل اول این انیمیشن سریالی، سیزده قسمت دارد که در هر قسمت ماجراهای متفاوتی رخ می‌دهد. رد و یلو اغلب در جزیره در جست‌وجوی غذا هستند و دوستان جدید و متفاوتی پیدا می‌کنند.

سال 2018 13 قسمت 4 الی 7 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌هایی از درگیری شخصیت‌ها، کتک‌زدن به یکدیگر و عصبانی‌شدن در قسمت‌های مختلف دیده می‌شود که اغلب میان حیوانات و همراه با لحظاتِ کمدی است. «رد» معمولاً از دست دوستش، «یلو»، عصبانی می‌شود و در این مواقع او را می‌زند و با موی سرش او را روی زمین می‌کِشد. یلو رفتارهای خشمگینانه ندارد؛ اما بارها ناخواسته به سایر دوستانش به‌ویژه رد ضربه می‌زند که این صحنه‌ها جزء اتفاقات خنده‌دار داستان است. «چاک» مردی دست‌وپاچلفتی است که در جزیره گیر افتاده است، او زمانی‌که عصبانی می‌شود اشیاء را پرت می‌کند و به درختان ضربه می‌زند. او خیلی از دست رد و یلو حرص می‌خورد و بارها آن‌ها را تعقیب می‌کند تا با ضربه‌ی پا یا انداختن شیء سنگینی روی آن‌ها نابودشان کند؛ اما هرگز موفق نمی‌شود آسیبی به آن‌ها برساند. مبارزه‌ی چاک با یک اره‌ماهی و مبارزه‌ی شخصیت‌های جزیره با اسکلت‌هایی که دزد دریایی هستند نیز، صحنه‌هایی از زدوخورد به همراه دارد. دشمن همیشگی شخصیت‌های جزیره، نوعی از ماهی‌ها هستند که در زیرزمین خانه دارند. آن‌ها در صحنه‌های مختلف به رد و یلو کتک می‌زنند و یکی از آن‌ها که به ظاهر ورزشکار است، با ضربه‌زدن به رد و یلو چشم آن‌ها را کبود می‌کند. زدوخوردهای این انیمیشن کارتونی است و تا پایان قسمت سیزدهم این فصل هیچ‌کدام از شخصیت‌ها آسیب جدی نمی‌بیند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

رد و یلو که در جزیره سرگردانند، با شخصیت‌ها و اتفاقاتی روبه‌رو می‌شوند که احساس وحشت می‌کنند و مکرر جیغ می‌کشند. مواجهه نخستین آن‌ها با «مانگو» که نقاب به چهره دارد، روبه‌روشدن با گیاهان وحشی، حمله‌ی اره‌ماهی، روبه‌روشدن با انسانی که درحال فریادزدن است، گیرافتادن توسط گیاهان غول‌پیکر ذرت، تهدیدشدن جانشان توسط پرنده و ماهی‌ها و... از مواردی است که ترس و فریاد کرم‌ها را برمی‌انگیزد. در یکی از قسمت‌ها تنهاانسان جزیره که به دوست کرم‌ها تبدیل شده است، کلاه دزد دریایی بر سرش می‌گذارد و با نیرویی جادویی به انسانی پلید تبدیل می‌شود. او دوستان خودش را زندانی و قصد جانشان را می‌کند؛ اما با نابودشدن کلاه، به حالت قبلش بازمی‌گردد. صحنه‌های وحشت‌‌زا، اغلب کمدی هستند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

خروج باد معده توسط شخصیت‌های اصلی (رد و یلو) بارها دیده می‌شود. آن‌ها که اغلب گرسنه‌اند، گاهی برای سیرشدن غذاهای چاک را برمی‌دارند. مسخره‌کردن یکدیگر و درگیری‌های بی‌مورد با دوستان از ناهنجاری‌های این انیمیشن است. در یک قسمت رد به‌خاطر برتربودن یلو در آشپزی، به او حسادت می‌کند و لحظات تشویق‌شدن او را تحمل نمی‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

شخصیت‌های سرگردان در جزیره معمولاً با مشکل گرسنگی مواجه هستند و در ابتدا همه‌ی آن‌ها از یکدیگر جدا هستند. آن‌ها طی گذشت قسمت‌های مختلف یاد می‌گیرند که چطور با زندگی در جزیره کنار بیایند و رفته‌رفته باهم دوست می‌شوند تاجایی‌که همکاریِ آن‌ها را دربرابر مشکلات متعدد جزیره، مشاهده می‌کنیم. هرچند کشمکش و درگیری بین دوستان جزیره زیاد اتفاق می‌افتد؛ اما در صحنه‌های متعددی به یکدیگر کمک می‌کنند و بارها جان هم را نجات می‌دهند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رد یک کرم کوچک و اغلب عصبانی است که درگیری او با دوستانش به‌ویژه یلو، بارها نمایش داده می‌شود؛ اما در صحنه‌هایی می‌بینیم که به دوستانش کمک می‌کند. یلو رفتارهای مهربانانه‌تری دارد و در قسمت‌های مختلف جان دوستانش را هنگام خطرات نجات می‌دهد. مانگو یک کرم شجاع است که خوب می‌داند با سختی‌های جزیره چگونه کنار بیاید. کلرا یک شیر دریایی مهربان است که تحمل خشونت و درگیری را ندارد و به‌دلیل محبوب‌بودن برای شخصیت‌های جزیره، باعث دوستی آن‌ها می‌شود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

«جزیره‌ی لاروا» یک انیمیشن سریالی است که قسمت‌های مختلف آن اغلب به هم مرتبط هستند؛ اما هر قسمت، داستان جداگانه‌ای را روایت می‌کند. شخصیت‌های مختلفی که در یک جزیره هستند طی قسمت‌های مختلف یاد می‌گیرند با شرایط جزیره کنار بیایند و با هم دوست شوند. در قسمت‌های پایانی صحنه‌های متعددی از همکاری‌های این دوستان را برای حل مشکلات و نجات جان یکدیگر می‌بینیم.

در کنار پیام‌های مثبت این انیمیشن که می‌توانید آن‌ها را با گفت‌وگو برای فرزندانتان پررنگ کنید، رفتارهای نادرستی از جانب شخصیت‌ها وجود دارد که کمدی‌بودن اثر باعث می‌شود تقلیدپذیری بالایی داشته باشد. درگیری‌های شخصیت‌ها با یکدیگر، برداشتن وسایل دیگری، حسادت‌کردن و فریادزدن موقع عصبانیت از مواردی است که می‌توانید علت اشتباه‌بودنشان را برای فرزند خود توضیح دهید تا باعث تقلید در آن‌ها نشود. وجود روابط احساسی میان شخصیت‌های رد و مانگو و نیز اختصاص‌یافتن قسمتی از انیمیشن به این موضوع ممکن است برای شما والدین عزیز مهم باشد، به این مسئله دقت کنید.

خلاصه: درکنار پیام‌های مثبت انیمیشن، (شامل همکاری و کمک به یکدیگر) لازم است رفتارهای نادرستی را که از جانب شخصیت‌های جزیره انجام می‌شود، درنظر بگیرید و درباره‌ی علت نادرست‌بودن آن با کودکانتان گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

هرکدام از افراد جزیره موقع عصبانیت چه کار می‌کردند؟ فکر می‌کنی رفتار درست هنگام عصبانیت چیست؟

فریادزدن و درگیرشدن با دیگران می‌تواند راه‌حل مشکلات باشد؟

چه چیزی باعث شد شخصیت‌های جزیره بتوانند از خطرات متعدد نجات پیدا کنند؟ (درباره‌ی اهمیت کار تیمی با کودکان صحبت کنید)

اگر از ابتدا همه‌ی آن‌ها باهم دوست می‌شدند، این همه درگیری اتفاق می‌افتاد؟

تو از کدام شخصیت داستان بیشتر خوشت آمد؟ هرکدام از شخصیت‌ها چه رفتارهای درست یا نادرستی داشتند؟

خلاصه: علاوه بر گفت‌وگو درباره‌ی پیام‌های مثبت انیمیشن، می‌توانید درباره‌ی رفتارهای نادرست شخصیت‌ها و جایگزین‌های بهتر برای این رفتارها صحبت کنید.

داستان انیمیشن

در فصل اول «جزیره‌ی لاروا» دو کرم کوچک به‌نام‌های «رد» و «یلو» در جزیره احساس سرگردانی می‌کنند و حسابی گرسنه می‌شوند. آن‌ها ابتدا با یک «کرم نقاب‌دار» روبه‌رو می‌شوند و از دیدن او وحشت می‌کنند؛ اما این کرم نقاب‌دار جان آن‌ها را نجات می‌دهد و زمانی‌که رد چهره‌ی او را می‌بیند، متوجه می‌شود او یک کرم زیباست و به او علاقه‌مند می‌شود. رد و یلو هم‌چنین به انسانی برمی‌خورند که در جزیره تنها مانده و همیشه دلتنگ زنی به‌نام «کلرا» است که تصویرش را همراه خود آورده، او امیدوار است بتواند با ساختن یک قایق یا آمدن یک کشتی به جزیره، نجات پیدا کند. رد و یلو بارها با این مرد بر سر غذا رقابت می‌کنند و بین آن‌ها تعقیب‌وگریز اتفاق می‌افتد. اختلافات کرم‌ها با این انسان تا زمانی ادامه دارد که یک «شیر دریایی» کوچک و بامزه وارد داستان می‌شود. او که هم‌نام همسر مرد است، مورد توجه مرد قرار می‌گیرد و به‌دلیل بامزه‌بودن، رد و یلو دوست دارند با او دوست شوند؛ اما شیر دریایی کوچک زمانی با آن‌ها دوست می‌شود که اختلافاتشان را با هم کنار بگذارند، پس کرم‌ها و مرد جزیره با یکدیگر روابط بهتری پیدا می‌کنند. تنها رقیبان همیشگی این گروه دوستی، ماهی‌هایی هستند که در گِل زنده می‌مانند و در سوراخ‌هایی روی خاک جزیره خانه دارند. آن‌ها وسایل «چاک» را برمی‌دارند و بارها با رد و یلو درگیر می‌شوند. در هر قسمت انیمیشن اتفاقات متعددی می‌افتد که دوستان جدید درون جزیره با کمک هم، آن را حل می‌کنند.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Byoung-Wook Ahn/ بیونگ ووک اون

نویسنده: Jeffrey Hylton / جفری هیلتون

نام تهیه‌کننده: Nam Sang-Won / نام‌سنگ وون

نام بازیگران: Eddy Lee, Erica Schroeder, Tom Wayland / ادی لی، اریکا شرودر، تام وایلند.

نام شخصیت‌ها:

رد: کرم کوچک و معمولاً عصبی که با دوستانش در جزیره ماجراهای متفاوتی را تجربه می‌کند،

یلو: کرم پرخور و خوش‌شانس داستان که همیشه همراه دوستش، رد، است،

چاک: تنها انسان درون جزیره که دلش برای همسرش کلرا تنگ شده و امیدوار است از جزیره نجات پیدا کند،

کلرا: شیر دریایی کوچولو و دوست‌داشتنی که رد و یلو با او دوست می‌شوند، او همنام همسر چاک است،

خرچنگ: این خرچنگ با خوردن یک شیء عجیب که از فضا آمده است، به ربات تبدیل می‌شود،

مانگو: کرم زردرنگ و شجاعی که معمولاً با نقاب دیده می‌شود. مانگو و رد به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند،

بوبی: پرنده‌ای که رد و یلو را در جزیره دنبال می‌کند تا آن‌ها را بخورد؛ اما به‌زودی او هم با موجودات جزیره دوست می‌شود.

کشور سازنده: کره جنوبی

کمپانی سازنده: TUBA Entertainment / توبا اینترتینمنت

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه