جزیره‌ی لاروا (فصل اول)

بررسی تخصصی انیمیشن Larva Island

جزیره‌ی لاروا (فصل اول)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«جزیره‌ی لاروا» یک انیمیشن سریالی کمدی‌ است که ماجراهای دو کرم به‌نام‌های رد و یلو را در یک جزیره‌ی استوایی روایت می‌کند. فصل اول این انیمیشن سریالی، سیزده قسمت دارد که در هر قسمت ماجراهای متفاوتی رخ می‌دهد. رد و یلو اغلب در جزیره در جست‌وجوی غذا هستند و دوستان جدید و متفاوتی پیدا می‌کنند.

سال 2018 13 قسمت 4 الی 7 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌هایی از درگیری شخصیت‌ها، کتک‌زدن به یکدیگر و عصبانی‌شدن در قسمت‌های مختلف دیده می‌شود که اغلب میان حیوانات و همراه با لحظاتِ کمدی است. «رد» معمولاً از دست دوستش، «یلو»، عصبانی می‌شود و در این مواقع او را می‌زند و با موی سرش او را روی زمین می‌کِشد. یلو رفتارهای خشمگینانه ندارد؛ اما بارها ناخواسته به سایر دوستانش به‌ویژه رد ضربه می‌زند که این صحنه‌ها جزء اتفاقات خنده‌دار داستان است. «چاک» مردی دست‌وپاچلفتی است که در جزیره گیر افتاده است، او زمانی‌که عصبانی می‌شود اشیاء را پرت می‌کند و به درختان ضربه می‌زند. او خیلی از دست رد و یلو حرص می‌خورد و بارها آن‌ها را تعقیب می‌کند تا با ضربه‌ی پا یا انداختن شیء سنگینی روی آن‌ها نابودشان کند؛ اما هرگز موفق نمی‌شود آسیبی به آن‌ها برساند. مبارزه‌ی چاک با یک اره‌ماهی و مبارزه‌ی شخصیت‌های جزیره با اسکلت‌هایی که دزد دریایی هستند نیز، صحنه‌هایی از زدوخورد به همراه دارد. دشمن همیشگی شخصیت‌های جزیره، نوعی از ماهی‌ها هستند که در زیرزمین خانه دارند. آن‌ها در صحنه‌های مختلف به رد و یلو کتک می‌زنند و یکی از آن‌ها که به ظاهر ورزشکار است، با ضربه‌زدن به رد و یلو چشم آن‌ها را کبود می‌کند. زدوخوردهای این انیمیشن کارتونی است و تا پایان قسمت سیزدهم این فصل هیچ‌کدام از شخصیت‌ها آسیب جدی نمی‌بیند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

رد و یلو که در جزیره سرگردانند، با شخصیت‌ها و اتفاقاتی روبه‌رو می‌شوند که احساس وحشت می‌کنند و مکرر جیغ می‌کشند. مواجهه نخستین آن‌ها با «مانگو» که نقاب به چهره دارد، روبه‌روشدن با گیاهان وحشی، حمله‌ی اره‌ماهی، روبه‌روشدن با انسانی که درحال فریادزدن است، گیرافتادن توسط گیاهان غول‌پیکر ذرت، تهدیدشدن جانشان توسط پرنده و ماهی‌ها و... از مواردی است که ترس و فریاد کرم‌ها را برمی‌انگیزد. در یکی از قسمت‌ها تنهاانسان جزیره که به دوست کرم‌ها تبدیل شده است، کلاه دزد دریایی بر سرش می‌گذارد و با نیرویی جادویی به انسانی پلید تبدیل می‌شود. او دوستان خودش را زندانی و قصد جانشان را می‌کند؛ اما با نابودشدن کلاه، به حالت قبلش بازمی‌گردد. صحنه‌های وحشت‌‌زا، اغلب کمدی هستند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

خروج باد معده توسط شخصیت‌های اصلی (رد و یلو) بارها دیده می‌شود. آن‌ها که اغلب گرسنه‌اند، گاهی برای سیرشدن غذاهای چاک را برمی‌دارند. مسخره‌کردن یکدیگر و درگیری‌های بی‌مورد با دوستان از ناهنجاری‌های این انیمیشن است. در یک قسمت رد به‌خاطر برتربودن یلو در آشپزی، به او حسادت می‌کند و لحظات تشویق‌شدن او را تحمل نمی‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

شخصیت‌های سرگردان در جزیره معمولاً با مشکل گرسنگی مواجه هستند و در ابتدا همه‌ی آن‌ها از یکدیگر جدا هستند. آن‌ها طی گذشت قسمت‌های مختلف یاد می‌گیرند که چطور با زندگی در جزیره کنار بیایند و رفته‌رفته باهم دوست می‌شوند تاجایی‌که همکاریِ آن‌ها را دربرابر مشکلات متعدد جزیره، مشاهده می‌کنیم. هرچند کشمکش و درگیری بین دوستان جزیره زیاد اتفاق می‌افتد؛ اما در صحنه‌های متعددی به یکدیگر کمک می‌کنند و بارها جان هم را نجات می‌دهند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رد یک کرم کوچک و اغلب عصبانی است که درگیری او با دوستانش به‌ویژه یلو، بارها نمایش داده می‌شود؛ اما در صحنه‌هایی می‌بینیم که به دوستانش کمک می‌کند. یلو رفتارهای مهربانانه‌تری دارد و در قسمت‌های مختلف جان دوستانش را هنگام خطرات نجات می‌دهد. مانگو یک کرم شجاع است که خوب می‌داند با سختی‌های جزیره چگونه کنار بیاید. کلرا یک شیر دریایی مهربان است که تحمل خشونت و درگیری را ندارد و به‌دلیل محبوب‌بودن برای شخصیت‌های جزیره، باعث دوستی آن‌ها می‌شود.

ادامه متن

هرکدام از افراد جزیره موقع عصبانیت چه کار می‌کردند؟ فکر می‌کنی رفتار درست هنگام عصبانیت چیست؟

فریادزدن و درگیرشدن با دیگران می‌تواند راه‌حل مشکلات باشد؟

چه چیزی باعث شد شخصیت‌های جزیره بتوانند از خطرات متعدد نجات پیدا کنند؟ (درباره‌ی اهمیت کار تیمی با کودکان صحبت کنید)

اگر از ابتدا همه‌ی آن‌ها باهم دوست می‌شدند، این همه درگیری اتفاق می‌افتاد؟

تو از کدام شخصیت داستان بیشتر خوشت آمد؟ هرکدام از شخصیت‌ها چه رفتارهای درست یا نادرستی داشتند؟

خلاصه: علاوه بر گفت‌وگو درباره‌ی پیام‌های مثبت انیمیشن، می‌توانید درباره‌ی رفتارهای نادرست شخصیت‌ها و جایگزین‌های بهتر برای این رفتارها صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه