• امروز : ۷ اسفند ۱۳۹۹

جرأت

بررسی تخصصی انیمیشن Ovation

جرأت

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه جرأت، روایت پسربچه‌ی کنجکاوی است که بعد از ورود به محل تئاتر مخوف نمایش جادویی در شهر، به‌واسطه‌ی تکنیک‌های ماورایی جادوگر حاضر در صحنه، اتفاقات ماورایی متفاوتی را تجربه می‌کند.

سال 2015 3 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این اثر صحنه‌ای از عصبانیت مرد جادوگر نسبت به پسربچه دیده می‌شود که با اِعمال تکنیک‌های ماورایی خود، مانع خروج او از محل اجرای نمایش می‌شود و تغییراتی ماورایی در ظاهر و رفتار پسرک ایجاد می‌کند.

جزئیات
ترس

به‌طور کلی تاریک‌بودن صحنه‌ی نمایش و ظاهر ترسناک جادوگر حاضر در صحنه، تم داستان را کمی ترسناک کرده است. صحنه‌هایی از بروز اتفاقات ماورایی مانند لحظه ورود پسربچه به محل نمایش که خارج از اختیارش رخ می‌دهد، حرکت انگشتان دستی که از بدن جدا هستند و حمله آن‌ها به پسربچه، هم‌چنین حاضرشدن ناگهانی جادوگر در پشت سر پسربچه و وجود نیروهای ماورایی که مانع خروج او از صحنه‌ی نمایش شد، اصلی‌ترین صحنه‌های ترس این اثر به‌شمار می‌آید.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

«احتیاط» از پیام‌های اصلی این داستان است که با توجه به سیر داستان کاملاً مشخص می‌شود، پسربچه‌ی کنجکاوی که به‌تنهایی تصمیم می‌گیرد وارد مکان ناشناخته‌ای شود، با اتفاقات ناخوشایندی که در انتهای داستان برایش رخ می‌دهد، می‌توان این پیام کلی را دریافت کرد.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند این اثر کنجکاوی و نترس‌بودن پسربچه‌ای را به تصویر می‌کشد که بر اثر کنجکاوی تصمیم می‌گیرد وارد تئاتر نمایش جادویی در شهر شود، حضور پسربچه در این مکان اتفاقات ماورایی و ترسناکی را برایش به‌وجود می‌آورد. بنابراین لازم است درباره‌ی شخصیت کنجکاو پسربچه و عاقبت او در این اثر به‌طور کامل با کودک خود صحبت کنید و نظرش را درباره‌ی رخ‌دادن چنین شرایطی بپرسید تا رفتار اشتباه پسربچه برای فرزند شما مشخص و درنهایت پیام مثبت داستان به‌راحتی دریافت شود.

خلاصه: درباره‌ی سیر داستان با کودک خود صحبت کنید تا بتواند به‌راحتی پیام مثبت داستان را دریافت کند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر تو در نقش پسربچه بودی، مثل او وارد تئاتر نمایش جادویی می­‌شدی؟

چرا پسربچه وارد محل نمایش جادویی شد؟

عاقبت ترسناک پسربچه ناشی از چه رفتاری بود؟

اگر تو جای پسربچه بودی، چکار می‌کردی؟

خلاصه: چه رفتاری از پسربچه باعث این اتفاقات شد؟

داستان انیمیشن

انیمیشن کوتاه «جرأت» روایت پسربچه‌ی کنجکاوی است که «تئاتر» مخوف نمایش جادویی در شهر، توجه­اش را جلب می­‌کند. نزدیک‌شدن پسربچه به محل تئاتر باعث می‌شود نیرویی ماورایی او را به داخل ببرد. مردی که صحنه‌ی نمایش را در دست دارد، مدام تلاش می‌کند با حرکات جادویی خود، نظر پسربچه را جلب کند؛ اما بی‌توجهی و ابراز بی‌علاقه‌گی پسربچه به حرکات نمایشی او موجب می­شود تا «مرد جادوگر» تصمیم بگیرد از طریق فنون ماورایی خود، حس رضایت را مانند دیگرتماشاچیان در چهره‌ و رفتار پسربچه ایجاد کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: Joann kang, Keqian sofia wang / جان کانگ، کیکیوآن سوفیا وانگ

نویسنده: Joann kang,  Keqian sofia wang/ جان کانگ، کیکیوآن سوفیا وانگ

تهیه‌کننده: Joann kang, Keqian sofia wang/ جان کانگ، کیکیوآن سوفیا وانگ

نام شخصیت‌ها:

پسربچه: شخصیت اصلی داستان پسربچه‌ی کنجکاوی است که با ورود به محل تئاتر نمایش جادویی، اتفاقات ماورایی بسیاری برایش ایجاد می‌شود،

جادوگر: یکی دیگر از شخصیت‌های داستان که با توانایی ماورایی خود تلاش می‌کند تا نظر پسربچه را به کار خود جلب کند؛ اما زمانی‌که موفق نمی‌شود، مانع خروج پسربچه از محل نمایش می‌­شود و با نیروهای ماورایی احساس رضایت را در چهره‌ی او ایجاد می‌کند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه