جاسوسان نامحسوس

بررسی تخصصی انیمیشن Spies in Disguise

جاسوسان نامحسوس

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «جاسوسان نامحسوس»، داستان مخترع خوش‌قلبی است که با اختراع سلاح‌های بی‌خطر به یک جاسوس سازمانی کمک می‌کند تا دنیا را نجات دهد. این انیمیشن اکشن، صحنه‌هایی از درگیری دارد که به‌دلیل جذابیت شخصیت قهرمان ممکن است کودکان را به این رفتارها تشویق کند. جاسوسان نامحسوس اهمیت کارگروهی برای رسیدن به موفقیت را به کودکان یاد می‌دهد و شخصیت الهام‌بخشی مانند ولتر دارد که تلاش‌کردن برای دوری از خشونت و ایحاد صلح در رفتار او مشاهده می‌شود.

سال 2019 102 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های اکشن زیادی در این انیمیشن دیده می‌شود. هنگام فرار استرلینگ و ولتر، ماشین آن‌ها در حرکاتی غیرواقعی از دست پلیس فرار می‌کند و به آن‌ها آسیب کمی وارد می‌شود. بیش‌تر صحنه‌های درگیری و زدوخورد مربوط به فرار از دست پلیس‌هاست. دست‌رباتی به ولتر موشک شلیک می‌کند و استرلینگ بسیار متأثر می‌شود. استرلینگ با خلاف‌کار‌های ژاپنی درگیر می‌شود. آن‌ها با شمشیر به سمت او حمله می‌کنند و او با مشت و لگد به آن‌ها ضربه می‌زند. «لنس» و «مارسی» با دست‌رباتی درگیر می‌شوند و فشردن گلو، پرت‌کردن و ضربه‌زدن در این درگیری‌ها دیده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

حملۀ ربات‌های پرنده که جان مردم را به خطر می‌اندازد، باعث ترس می‌شود. شخصیت دست‌رباتی و صحنه‌هایی که او سعی می‌کند ولتر و استرلینگ را نابود کند، ترسناک هستند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

فرار از دست مأموران قانون و زیرپا‌گذاشتن قوانین رسمی از مهم‌ترین ناهنجاری‌هایی است که توسط استرلینگ و ولتر رخ می‌دهد.

جزئیات
پیام مثبت

مأمور استرلینگ همیشه تنها کار می‌کند و درخواست ولتر را برای همکاری‌ رد می‌کند؛ اما برای اثبات بی‌گناهیِ خود به کمک ولتر نیاز پیدا می‌کند و با همکاری او موفق می‌شود دست‌رباتی را شکست بدهد. پس از آن مأمور‌استرلینگ و ولتر در مأموریت‌ها همکاران یکدیگر می‌شوند. ولتر سعی می‌کند برای جلوگیری از شرارت خلاف‌کارها سلاح‌هایی اختراع کند که صدمه‌ای به انسان‌ها نزند. او از مأمور‌استرلینگ می‌خواهد برای شکست خلاف‌کارها از روش‌های مسالمت‌آمیزتری استفاده کند. ولتر آرزو دارد مانند مادرش جلوی خلاف‌کارها بایستد و دنیا را با اختراعاتش نجات دهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

ولتر همیشه سعی می‌کند از خشونت دوری کند و برای جلوگیری از هدفِ خلاف‌کاران، سلاح‌های بی‌خطر اختراع می‌کند.

آیا استرلینگ بدون کمک ولتر می‌توانست موفق شود؟ ولتر برای مبارزه با انسان‌های بد چه راه‌حلی به‌جای کشتن و آسیب‌زدن داشت؟ مبارزۀ خشونت‌آمیز استرلینگ باعث شکست دست‌رباتی شد یا سلاح‌های بی‌خطر ولتر؟ پیشنهاد ولتر برای رسیدن به امنیت و نجات انسان‌ها چیست؟ خلاصه: گفت‌وگو دربارۀ رفتارهای درست شخصیت‌ها و نتایج آن.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه