• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن تینکربل و گنجینه‌ی گمشده ( Tinker Bell and the Lost Treasure )

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن از سری داستان‌های «تینکربل» است. در این قسمت، تینکربل به‌دنبال گنجینه‌ای گمشده است. گنجینه‌ای که همان دوستی واقعی و بخشش است، نه جواهرات و چیزهای جادویی! این قسمت نیز عاری از خشونت و ترس است که در سال 2009 در آمریکا و مناسب برای کودکان بالای 7 سال ساخته شده است.

سال 2009 81 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز بهتر است بدانید که رابطه‌ی دوستی که در این انیمیشن تعریف شده و در طول داستان به آن بسیار ارج نهاده شده است، رابطه‌ دوستی یک دختر با یک پسر است. البته هیچ مفهومی به غیر از یک دوستی کودکانه و کمک به یکدیگر در داستان دیده نمی‌شود.

پیچیدگی داستان، خیالی‌بودن شخصیت‌ها و به‌طورکلّی سرزمین پری‌ها و کار‌های عجیب‌وغریبی که انجام ‌می‌دهند می‌تواند ابهاماتی در ذهن کودکان ایجاد کند و آن‌ها نتوانند کلّیت داستان را به‌خوبی درک کنند. بنابراین بهتر است به هنگام تماشای انیمیشن درکنار فرزندانتان باشید تا به سوالات و ابهاماتشان درباره‌ی داستان پاسخ دهید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا دعوای تینکربل با ترنس بر سر شکستن سنگ عصا درست بود؟ آن هم درحالی‌که ترنس فقط قصد کمک داشت و تا آن روز بسیار به تینکربل کمک کرده بود. اگه تو جای تینکر بودی چکار می‌کردی؟

به نظرت تینکربل نباید بیشتر دقت می‌کرد تا عصا نشکنه و آیا مقصر خودش بود؟ آیا بی‌نظمی تینکر نقشی در تمام این اتفاقات نداشت؟

ادامه متن

داستان اثر

این انیمیشن از سری انیمیشن‌های «تینکربل» است که داستان پری‌ها را روایت می‌کند. در این قسمت، تینکربل مأمور ساخت یک عصای سلطنتی می‌شود که قرار است سنگ ماه روی آن قرار بگیرد.

پریان هر سال رسیدن فصل پاییز را جشن می‌گیرند و امسال این جشن مقارن شده با برداشت محصول مهتاب آبی! وقتی مهتاب آبی کامل می‌شود و به سنگ ماه می‌تابد، گرد سحرآمیز آبی تولید می‌شود که درخت گردپاش از آن تغذیه می‌کند و گرد پری‌ها را تولید می‌کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Klay Hall

نویسنده: Klay Hall ,Evan Spiliotopoulos

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد تینکربل و گنجینه‌ی گمشده

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>