• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن تینکربل؛ پری کوچولو (Tinker Bell)

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 4 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن بر پایه‌ی خیال ساخته شده است و محصول 2008 در کشور آمریکاست. داستان یک پری کوچک به نام تینکربل است که با اولین لبخند یک نوزاد متولد می‌شود. تینکربل با شجاعت، جسارت و کنجکاوی موفق می‌شود به آرزویش که رفتن به سرزمین اصلی است برسد. این داستان عاری از خشونت است و برای کودکان بالای 4 سال مناسب است.

سال 2008 78 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز داستان «تینکربل» داستانی زیباست که روایتی از کشف استعداد است. همه‌ی پری‌ها از اولین لبخند نوزادان متولد می‌شوند، پس داستان بر پایه‌ی شادی، نشاط و امید است. همه‌‌‌ی پریان در لحظه‌ی تولد متوجه استعداد خود می‌شوند و باید با تکیه بر آن به پیشبرد هدف سرزمین پریان که همان ازبین‌بردن زمستان و آوردن بهار به سرزمین انسان‌هاست کمک کنند.

تینکربل یک پری تعمیرکار است. او در ابتدا از اینکه با این استعداد متولد شده ناراحت است و فکر می‌کند به هیچ دردی نمی‌خورد. اما در طول داستان متوجه می‌شود که هرکسی می‌تواند با تکیه بر استعداد و توانایی خود به موفقیت برسد. همه‌ی استعدادها به‌دردبخور هستند و همه می‌توانند با تلاش و پشتکار و البته کار گروهی و تیمی به موفقیت برسند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی غیرواقعی‌بودن شخصیت‌ها و کلّیت داستان با بچه‌ها صحبت کنید.

درباره‌ی تلاش تینکربل برای تبدیل‌شدن به پری‌های دیگر بگویید و از کودک سوال کنید آیا تینکربل کار درستی کرد؟

ادامه متن

داستان اثر

تینکربل یک موجود خیالی و فانتزی است. او یک پری است که دو بال دارد و می‌تواند پرواز کند. با اولین لبخند هر نوزاد یک پری متولد می‌شود. هریک از آن‌ها یک استعداد به‌خصوص دارند و تینکربل پری تعمیرکار است.

او می‌تواند با خلاقیت و دستان توانمند خود، وسایل زیادی خلق کند. تمام پریان یک سال کار و برنامه‌ریزی می‌کنند تا بتوانند بهار را به سرزمین اصلی بیاورند. سرزمین اصلی همان دنیای انسان‌هاست. تعدادی از پریان، مانند پری‌های نور، سرعت، باد، باغ، حیوانات و آب، با رفتن به سرزمین اصلی و پاشیدن پودر پریان به آنجا، زمستان را از بین می‌برند. اما پری‌های تعمیرکار فقط تدارکات پشت صحنه را انجام می‌دهند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Bradley Raymond

نویسنده: Jeffrey M. Howard, Bradley Raymond, J.M. Barrie

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد تینکربل؛ پری کوچولو

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>