• امروز : 12 خرداد 1402
logo

نقد و بررسی انیمیشن توییرلی ووها (Twirlywoos)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

955 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 3 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

«بیگهو»، «تودلو»، «چیکدی» و «چیک» به ترتیب پدر، مادر و دوقلوهای خانوادۀ توییرلی ووها هستند که با قایق خود برای کشف واژه‌ها و معنای آنها سفر می‌کنند. در این مجموعه انیمیشن خشونت، ترس و ناهنجاری وجود ندارد و خانواده کانون اولیۀ یادگیری معرفی می‌شود. روایت داستان‌ها بسیار ساده و ابتدایی است؛ بنابراین این انیمیشن برای خردسالانی که تازه زبان به گفتار باز کرده‌اند بسیار مفید است.

ژانر : خانوادگی

سال 2015- 2017 4 فصل، 100 قسمت 15 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 12 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

موضوع این انیمیشن آموزشی است و برای خردسالانی که تازه زبان به گفتار بازکرده‌اند بسیار مفید است. آنها می‌توانند معنای هر واژه را با مثال‌ها و داستان‌هایی که خانوادۀ توییرلی ووها رقم می‌زنند، دریافت کنند. روایت داستان‌ها بسیار ساده است و از هرگونه خشونت، ترس و ناهنجاری نیز خالی است. در این مجموعه، خانواده به عنوان اولین کانون یادگیری، حمایتی و عاطفی به بچه‌ها معرفی می‌شود.

از آنجایی که این اثر محوری آموزشی دارد و شخصیت‌های اصلی آن پس از یادگیری معنا، مفهوم و کاربرد یک واژه دست به امتحان و آزمایش آنچه که یادگرفته‌اند می‌زنند؛ والدین باید طوری که به ذوق فرزندانشان در یادگیری و آزمایش، آسیب وارد نشود کنجکاوی‌های آنها را زیر نظر بگیرند چراکه آنها در سنین حساس تقلیدپذیری به سر می‌برند.

والدین می‌توانند از بازی‌ها و آزمایش‌های خانوادۀ توییرلی ووها استفاده کنند و برای آموزش گفتار و برقراری ارتباط (خصوصا با بچه‌هایی که دیر به حرف‌زدن افتاده‌اند) با فرزندان خود بازی کنند و یک آزمایشگاه زبان خانگی به راه بیندازند. گاهی توییرلی ووها در انجام آزمایش‌ها افراط می‌کنند. مثلا بیش از حد با دستگاه حباب‌ساز کار کردند و منجر به خرابی آن شدند و یا بیش از حد لیوان‌های خود را از آب هندوانه پر کردند. شما می‌توانید با نشان‌دادن این صحنه‌ها بچه‌ها را متوجه خطاها و اشتباهات توییرلی ووها کنند.

خلاصه:

این انیمیشن میتواند یک کارگاه زبانی برای کودکانی که تازه زبان به گفتگو  بازکرده‌اند باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آزمایش‌ها و تجربیات توییرلی‌ووها را با فرزندان خود انجام دهید.

از فرزندان خود بخواهید آزمایش‌هایی مشابه با آزمایش‌های توییرلی ووها برای کلماتی که تازه یادگرفته‌اند انجام دهند.

خلاصه:

کدام آزمایش‌ توییرلی ووها را خیلی دوست داشتی؟

داستان اثر

«بیگهو»، «تودلو»، «چیکدی» و «چیک» به ترتیب پدر، مادر و دوقلوهای خانوادۀ توییرلی ووها هستند که با قایق کوچک و قرمزرنگ خود برای کشف واژه‌ها و معنای آنها سفر می‌کنند. مثلا آنها برای فهمیدن معنای واژۀ (پُر) به خانۀ مردی سر زدند که درحال پرکردن یک لیوان آب از شیر آب بود و وقتی به قایق خود برگشتند با دستگاه چای میوه‌ای‌مانند مرد، لیوان‌های خود از آب هندوانه پر کردند و نوشیدند. آنها برای فهم واژۀ (زیر) به یک مغازۀ کلاه‌فروشی رفتند و هر یک از آنها زیر یک کلاه پنهان شدند و مشاهده کردند که مردم کلاه را روی سر خود میگذارند و موهایشان زیر کلاه قرار میگرد. آنها وقتی به قایق خود برگشتند یک جعبه دریافت کردند که در آن یک رنگین‌کمان بود و خانوادۀ توییرلی‌ووها همگی زیر رنگین‌کمان قرار گرفتند. آنها برای درک واژۀ (چرخیدن) نیز به یک پارک سر زدند و در آنجا دختر بچه‌ای را دیدند که مشغول بازی با یک چرخ‌وفلک است. توییرلی‌ووها نیز پس از رفتن دختربچه با چرخ‌وفلک بازی کردند و حسابی چرخیدند و وقتی به قایق خود برگشتند با یک ماشین اسباب‌بازی روبه‌رو شدند که به دور آنها می‌چرخید. و این چنین بود که توییرلی‌ووها با مشاهده و آزمایش و بازی به معنای واژه‌ها پی می‌بردند.

جزئیات اثر

کارگردان: ویتو برونو / نایجل پی هریسVito Bruno/ Nigel P. Harris -

نویسنده: استیو رابرتز- Steve Roberts

نام تهیه کننده:

 chris Bowden/ Ian Mackinnon/ Peter Saunders/ Anne Wood/ Chris Wood کریس بوودن / ایان مکینون / پیتر ساندرز / آن وود / کریس وود

نام بازیگران:

Linda Bassett/ Neil Nunes/ Zaff Malik/ Neilum Raqia/ David Reed/ Larry Dann/ Amanda Edwards/ Jason Manford لیندا باست / نیل نونز / زاف مالیک / نیلوم راقیا / دیوید رید / لری دان / آماندا ادواردز / جیسون منفورد

نام شخصیت ها:

«بیگهو»، «تودلو»، «چیکدی» و «چیک»: به ترتیب پدر، مادر و دوقلوهای خانوادۀ توییرلی ووها هستند که با قایق کوچک و قرمزرنگ خود برای کشف واژه‌ها و معنای آنها سفر می‌کنند.

کشور سازنده: انگلیس

کمپانی سازنده:

British Broadcasting Corporation (BBC), DHX Media, Mackinnon & Saunders

مخاطب اثر: خردسالان

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : دختر خانم زیبا

۹ خرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 12 +

خیلی فیلم زیبایی هست قشنگ ترین انیمیشن دنیا

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد توییرلی ووها

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!